Luni,
30.01.2023
Ceata
Acum
-3°C

Johannis despre Hambasan & Vointa: "nu cred ca se va retrage"

Primarul Sibiului spune că la recenta discuție cu finanțatorul Voinței, acesta din urmă nu i-a lăsat deloc de înțeles că are de gând să se retragă de la echipa de fotbal care acum joacă în a doua ligă. Cât despre discuțiile despre retragerea lui Ioan Hămbășan (foto), care ”amenința” că va lăsa echipa în grija cui va vrea să o ia, Johannis spune că sunt lucruri care nu merită luați în seamă.
”A fost la mine domnul Hămbășan și față de mine nu a exprimat dorința de a închide într-o cameră echipa. Nu cred că s-a retras și nici nu cred că o va face. Dacă nu intri în toate detaliile și privești de mai sus situația, lucrurile nu par așa de complicate”, este de părere Klaus Johannis.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

12 comentarii

viricu

Acum 10 ani

La ce scandal este acum in presa cu mafia pariurilor din Antalya , d- l Hambasan ar trebui sa se inchida pe el intr-o camera si pe urma sa il ia si pe Lungu si pe Pelici si sa joace la pariuri. Oricum felicitari presei sibiene si Primarului ca nu scriu nimic despre acest subiect
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 10 ani

Poate ca asa ar trebui, sa nu mai fie bagati in seama, dar eu, ca fervent sustinator al echipei (de fapt al fotbalului sibian), cred ca tocmai acum ar trebui cautat adevarul, iar daca sunt reale acuzatiile, ar trebui trasi vinovatii la raspundere. Cat de mult am sustinut eu nevoia de implicare a primariei, a altora de pe plan local, cred ca nu poate fi vorba despre asa ceva atat timp cat apar astfel de acuzatii. Sunt crunt dezamagit de pelici si de o parte a fostilor jucatori de la Vointa... oricum, parerea despre johanis-traficantu-de-copii este ca si pana acum (sau iohanis cum aud ca ar fi corect...).
Raspunde

calu

Acum 10 ani

ce prestanta de patron si intelectual se vede in poza.
Raspunde

corect

Acum 10 ani

Da Calule ai dreptate asa zic si eu! Cat despre @2 eu sibianul mai bine te autodefinesti eu valceanul. Sau esti vreun pdl-ist sau usl-ist din ala de rahat care esti platit cu o ceapa sa scrii rau de Klaus. Degeaba te agiti rezultatul l-ai vazut in iunie si la cum se misca orasul fi sigur tu si aia 10% care nu il vreti pe sas ca sta pana la pensie primar pana prin vreo 2020-2024! Cat despre Piticu vointei la cum arata asa s-a prezentat si echipa aia de fasole in fotbalul romanesc. Din fericire o sa dispara si o data cu ea si pata negativa de blatisti abjecti care au facut parte din ea.
Raspunde

un sibian

Acum 10 ani

si daca pleaca care e treaba?
Raspunde

sb

Acum 10 ani

ar trebui sa va dati cu parerea doar microbisti ! Restul artistilor mergeti si comentati articolele de cultura.pacat un oras ca sibiul sa nu aiba o echipa de fotbal ! Suntem unii care vrem pe stadion, ca la filarmonica nu incapem toti! Hai VOINTA!!!
Raspunde

un suporter

Acum 10 ani

mai lasatil pe Johaniss in pace cu povesti ca avindut copii astea sunt povesti stitifico- fantastice la cit este de urit de sudisti si manelisti era de mult la mititica cred ca esti unu care vizezi postu de primar mai astepta vreo 4- 5 mandate s-a puna SIBIU PE picioare si apoi veniti voi circotasi alti politiceni nu mai sunt in SIBIU s-a vina SIRBET ARITON TURCAN CINDREA ETC S-A spuna ce a facut pentru sportu sibian s-au nu le place FOLBALU
Raspunde

mosu

Acum 10 ani

fotbal de performanta in sibiu niciodata // toata zdroaba este pe chibiti tineri ,cei batrani stiu cum merge chibiteala si sant resemnati ,, de unde bani daca nu mai sint intr. IPAS , INDEPENDENTA , BALANTA SI ALTELE//ACUMA EDILUL FEF AL ORASULUI SIBIU DA TOT FELUL DE LUCRARI FIRMELOR IAR LA NEGOCIERI SA CEARA SI ANGAJAREA A DOI TREI FOTBALISTI CU SALARI BABANE CA SA USUREZE CHELTUIELILE INVESTITORULUI ASA POATE SA FACA SI C.J ul PRIN DL CINDREA
Raspunde

1 martor

Acum 10 ani

io sunt unul din copii vanduti de johannis pentru organe.
Raspunde

2 martor

Acum 10 ani

si eu sunt unul din copii vanduti de johannis pentru organe
Raspunde

3 martor

Acum 10 ani

iar eu sunt alt copil din cei 22 vanduti de johannis pentru organe
Raspunde

alina

Acum 10 ani

Doaaaaaamne !!!
Raspunde