28.03.2024
Parțial Noros
13°C

Volei: CSM Lugoj – CSM Sibiu 3-1

Voleibalistele din oraș au pierdut, în deplasare, în etapa a 8-a a Diviziei A1 la volei feminine, în fața formației CSM Lugoj, scor final 3-1 la seturi.

Meciul s-a decis în patru seturi(25:22, 11:25, 25:18, 25:16), după ce gazdele și-au adjudecat primul set la 22. În setul secund, sibiencele s-au impus la 11, ca următoarele două seturi să fie câștigate de lugojence cu 25:18, respective 25:16.

Cu doar două victorii din opt jocuri, CSM Sibiu ocupă doar locul 10, cu șase puncte. În următoarea partidă, formația Clubului Sportiv Municipal va evolua, pe teren propriu, în compania CS Volei Tomis Constanța.