Sâmbătă,
26.11.2022
Innorat
Acum
3°C

De duminica se inchide bulevardul Corneliu Coposu. Ocoliti, pe cat posibil, zona

Traseele Tursib vor fi deviate din dimineața zilei de duminică, 30 iunie, când circulația pe bulevardul Corneliu Coposu va fi închisă pentru a permite organizarea unei noi ediții Red Bull Romaniacs.
”Bulevardul va fi închis pe porţiunea dintre strada Independenţei şi strada Berăriei în perioada 30 iunie, ora 6 - 2 iulie, ora 6. În acest interval traficul pe străzile Independenţei şi Berăriei va fi permis. Bulevardul Corneliu Coposu va fi complet închis (din Piaţa Unirii până la strada Constituţiei) în perioada 2 iulie, ora 6 – 3 iulie, ora 6. Accesul auto pe str. Pompeiu Onofreiu va fi permis doar riveranilor”, anunță reprezentanții administrației locale, într-un comunicat de presă.
În zonă vor mai avea acces și autocarele care transportă turiști, dar numai pe prima bandă a bulevardului, de la intersecția cu strada Constituției, până la cea cu str. Gheorghe Lazăr.
În plus, marți, 2 iulie, strada Gimnasticii va fi folosită între orele 8 – 22, ca rută de întoarcere pentru concurenţii care se duc la start.

Parcarea de la Teatru e deja închisă. Urmează și altele

Tot pentru desfășurarea ediției din acest an a Red Bull Romaniacs vor fi închise majoritatea parcărilor din zona bulevardului Corneliu Coposu.

Următoarele parcări vor fi folosite pentru organizarea evenimentului şi vor fi închise publicului:
•    Parcarea Teatru (28 iunie, ora 1 – 7 iulie, ora 18 – pentru concurenţi şi staff tehnic);
•    Parcarea din spatele Sălii Thalia (1 iulie, ora 23 – 2 iulie, ora 23 – instalare grilă de start);
•    Parcarea de pe B-dul C. Coposu, sub Zidul Cetăţii (30 iunie, ora 6 – 3 iulie, ora 6)
•    Aleea pavată din faţa Casei de Cultură a Sindicatelor (30 iunie, ora 23 – 7 iulie, ora 18 – parc tehnic);
•    Parţial parcarea Cazarma 90, în perioada 29 iunie, ora 1 – 7 iulie, ora 18)

Cum se modifică traseele Tursib

S.C. Tursib S.A. va lua măsuri de deviere a transportului în comun de pe Bulevardul C. Coposu:

1)    Modificări temporare pe traseele 12, 13,  22:
în sensul de mers spre Calea Dumbrăvii se va circula deviat, astfel: str. Constituţiei – str. Bâlea – str. Moldoveanu – B-dul V. Milea – Calea Dumbrăvii.
în sensul de mers spre str. Constituţiei  se va circula deviat, astfel: - Calea Dumbrăvii- blocul Plomba – str. Revoluţiei – str. Ştefan cel Mare – str. Bâlea

2)    Modificări temporare pe traseele 5, 10, 17 , 118:
în sensul de mers spre str. A. Şaguna) se va circula astfel : -str.Constituţiei – str. Bâlea – str. Moldoveanu - B-dul V. Milea -  str. A. Şaguna
în sensul de mers spre str. Constituţiei se va circula astfel: .- B-dul Victoriei - blocul plombă – str. Revoluţiei – str. Ştefan cel Mare – str. Bâlea  

3)    Modificări temporare pe traseul 2 :
în sensul de mers spre V. Aaron se va circula astfel: - str. Constituţiei – str. Bâlea – str. Moldoveanu – B-dul V. Milea .
în sensul de mers spre Piaţa Cibin se va circula, astfel: - B-dul V. Milea - str. Moldveanu – str.Bâlea.

Sursa: comunicat de presă al Primăriei Municipiului Sibiu

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

41 comentarii

BRRRRReeeeaammmmmm

Acum 9 ani

Sa vina marele circ!!!!!! cea mai tare competiție de hard enduro
Raspunde

Idioții

Acum 9 ani

Sibieni ar trebui să iasă-n stradă și să protesteze față de aberațile primarului Johannis. Acest individ își permite să blocheze circulația
Raspunde

bzn

Acum 9 ani

Bai Iohannis, daca il iubesti asa mult pe austriacul Martin Freinademetz invita-l sa se dea cu motorul la tine in curte, nu pe zidurile cetatii! Sa-ti fie rusine, sasule, ai transformat orasul in mosia ta, unde-ti inviti prietenii la dezmaturi! Dupa circul \"cultural\" al impostorului Chiriac, asistam la circul \"sportiv\" al altui favorit al primarului. Sbienii se poarta ca niste boschetari care casca gura la spectacole gratis, fara sa mai conteze distrugerea patrimoniului cultural si poluarea. Nicaieri, in tarile cu apa calda, nu este permisa organizarea de circuite enduro in oras si nici macar in munti si paduri!!!
Raspunde

@2+3

Acum 9 ani

vorbiti prostii fratiilor. e un concurs international taraniilori!! aduce oameni, bani, asigura locuri de munca etc... si nu stiu unde vedeti voi distrugerea patrimoniului. stati acasa si trageti basini in canapea.
Raspunde

bzn

Acum 9 ani

Cand ii aud pe idiotii din turma cu aceleasi refrene fumate si ridicole: \"aduce bani, asigura locuri de munca\"... Bai, jalnicule, daca aduce cuiva bani, atunci aia sunt carciumarii si hotelierii, in niciun caz nu intra banii in buzunarul tau de votac prost! Si ce locuri de munca asigura aia de se catara pe ziduri? Suflator in besafon de sas sau lingator de besafon austriac? :)))))
Raspunde

sibian

Acum 9 ani

doamne cetateni ai urbei sibiu fiti mai mai multumiti. In Sibiu se intampla cele mai frumoase lucruri
Raspunde

cri

Acum 9 ani

Se imputineaza cei ce se vaita de inchiderea bulevardului Coposu de la an la an. Semn bun :) Se civilizeaza taranii!
Raspunde

realitatea

Acum 9 ani

realitatea reala este ca cei care s-au opus au fost eliminati fizic de oamenii lui iohanis. noapte buna sibiu, noapte buna romanilor, noapte buna Romania.
Raspunde

@5

Acum 9 ani

jalnici si idiot esti tu si ma-ta bai tarane. daca ai avea Putin creier te-ai gandi ca carciumarii si hotelierii platesc salari si toti platesc impozite, dobitocule. ce prost mai esti.. ia o carte si citeste cum circula banul. ahh, ca nu profiti tu lingau comunist, asta e altceva.
Raspunde

gogu

Acum 9 ani

@ 2+3, ce bani si locuri de munca aduce sau a adus? vai de noi! toate facultatile din Sibiu produc someri pe banda si tu vorbesti de locuri de munca! poate aduce bani pt. proprietarii de hoteluri, pensiuni si terase, dar noi oamenii de rand nu avem niciun gheseft din asta, decat inchiderea circulatiei si alte tampenii ca si in cazul Festivalului de teatru... in loc sa se faca mai multa curatenie in oras, banii se duc pe prostii, enduro si saltimbancii lui Chiriac!!!
Raspunde

gogu

Acum 9 ani

@5 ce tot vorbesti? ce impozite si ce salarii platesc carciumarii? salariile sunt ca vai de ele. iar la impozite fenteaza! si daca platesc impozite ce se vede de pe urma acestor bani? nimic! orasul e plin de gropi, murdar, impozitele pe locuinte cresc de la an la an... iarna nu se curata arterele principale de zapada... in iarna lui 2012 pe str. Gladiolelor era un adevarat patinoar si nimeni nu se sinchisea sa puna nisip... in schimb vara ne dam cu enduro si primim toti luzarii la Festivalul de teatru ca sa-si rotunjeasca veniturile tejghetarii... mai lasa morala,si vezi realitatea din jur!!!
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

Aveti o mentalitate tipic romaneasca, cei care comentati rautacios, sinistra si neproductiva. <br>Orice eveniment, care atrage turisti, inseamna fluxuri de bani inspre oras, adica acei bani intra in Sibiu, acuma cine apuca la ei, e de discutat, ca e carciumarul de pe centru, sau zarzavagiul de la piata, nici nu prea conteaza, el o sa cheltuie acel ban in Sibiu, va cumpara o casa, asta inseamna ca un constructor se va bucura, cei care vand materiale de constructii la fel, soferii care le transporta, tot asa, va plati impozite pentru ea, va cumpara o masina, otova, un costum de haine, o periuta de dinti...<br>Incercati sa va desprindeti de invidia care va macina si incercati sa intelegeti ca bunastarea atrage bunastare, pe cand saracia doar saracie. Bucurati-va cand vecinului ii merge bine, poate o sa apeleze si la serviciile tale si o sa-ti dea o particica din castigul lui. Of,of...
Raspunde

Petru si Pavel

Acum 9 ani

E foarte bine ca se organizeaza asa ceva in Sibiu, problema este ca se face pe cel mai circulat bulevard, chiar nu se putea in alta parte?
Raspunde

@12

Acum 9 ani

absolut corect.. normal ca nu poate beneficia fiecare om din oras, dar fara aceste spectacole ar lipsi o gramada de bani din circuitul economic... din pacate unii sunt orbi sau incapabili sa realizeze. acelor le sugerez sa se mute in Baragan sau Moldova, unde e liniste si pace, unde nu e circulatie, nu e poluare, nu nimic..si sa vedem atunci cine sa vaita.
Raspunde

un sibian

Acum 9 ani

orice eveniment este benefic pentru oras.dar ce sa le ceri marilor sibieni invatati doar sa dea din gura si atat....in rest numai de bine
Raspunde

Tristilor!

Acum 9 ani

Aceiasi postaci mereu nemultumiti, aceleasi texte rasuflate impotriva primariei, a germanilor si a evenimentelor culturale catalogate ca \"circ\". Te apuca si scarba cu astfel de (asa-zisi) sibieni. Norocul nostru ca doar gura e de ei. Sunt atat de insignifianti ca nu au nici o influenta, cat de mica, in a-si aduce \"aportul\" in ruralizarea Sibiului.
Raspunde

helmi

Acum 9 ani

da dar nemultumirile acestor postaci sunt acoperite de realitatea din strada unde oamenii sunt tot mai tristi si fara speranta in fata acestor asa zisi alesi ai neamului care numai ne-au sclavagit jefuit si batjocorit de 23 de ani sa -ti fie scarba in primul rand de tine care le iei apararea acestor directori de institutii care-si bat joc de banii sibienilor cu festivaluri prea dese si prea grotesti dupa cum ai postat probabil ca esti din aceeasi bransa cu acesti impostori cu alura de oameni culti rusine sa va fie ......doar istoria va va judeca
Raspunde

Veselilor! Vasalilor !

Acum 9 ani

Germanii sunt cei mai cei, cu oki albastru de peruzea cum este marea Egee, cu mintea agera precum a avut-o Einstein, da\' ce Einstein - direct Zweistein und Dreistein. Daca germanii nu era, omenirea o mare p.u.1.a belea, ca cine mai inventa mersul biped, ha ? Cum mai fierbea apa la o suta de grade Celsius, ha ? Omenirea fara germani ieste ca pestele fara bicicleta, ca sa-l parafrazez pe celebrul Murphy. Bine ca germanii au inventat limba germana, altfel nu stiu cum puteam sa-l citesc pe Goethe in original. By the way, am intalnit pictor tigan (da, pictor, nu ciorditor, nu muzicant) si am intalnit germani ciorditori ( exact, germani nativi , din aia \"ariani\" ) .
Raspunde

helmi

Acum 9 ani

ai probleme mari cu bidonu bai idiotenstein sau ai tras ceva etno pe nas mars la somn nu vezi ca-ti plezneste capul de prostie gute nacht du voll depp pschussssssiiiiii...... retardule
Raspunde

gizăs

Acum 9 ani

ha !
Raspunde

Mennix

Acum 9 ani

Bai retardatilor carora v-a spalat comunistii creierul ,iesiti zmeului de pe net ca sinteti penibili rau de tot.Pe cine credeti ca manipulati voi cu atacurile asupra normalitatii.Cind nu mai aveti argumente incepeti cu atacuri scabroase.Ba va stim si cine sinteti, nu ne faceti sa va publicam numele,terminati cu porcariile.Vrem sa traim intr-o tara normala nu sa suportam ticalosiile voastre.
Raspunde

@25,26

Acum 9 ani

Strigoi josnici si jalnici,oripilati lumea cu josnicia voastra.
Raspunde

@27

Acum 9 ani

In aceeasi categorie cu cei de mai sus
Raspunde

Toata Lumea

Acum 9 ani

Nu sunt de loc oripilata, Domnii de la #25 si #26 sunt ADORABILI, repet : ADORABILI
Raspunde

@27

Acum 9 ani

Clona de strigoi securist.Te substitui numelui Mennix
Raspunde

jet li

Acum 9 ani

bai zdrentelor de la 20 ,25,26, 27 dispareti la somn drogatilor sau daca nu trage-tiva cate un glonte -n creier retardati jegosi nu mai dati din pizddda aiurea pt ca rad si curcile de tampeniile ce le scrieti si mai usor cu trasu pe nas si cu alcoolu ca o luati razna de tot boschetarilor
Raspunde

@30,31,32.

Acum 9 ani

Mergeti ma la manastire si rugati-va bunului Dumnezeu,suflete ratacite.
Raspunde

he he he

Acum 9 ani

Tuamne, ce densitate uriașe de proști in Sighii ! aici s-o răsturnat caru ăla?
Raspunde

Tuamne

Acum 9 ani

Exact, fiule. Caru\' cu retardați și oligofreni s-a răsturnat în Sbiu și nu în Caracal. Vezi pă iutub cum s-o răsturnat, băga-mi-aș becu-n ea de trabă !
Raspunde

@39

Acum 9 ani

Adevarat.Da astia-s tot de-acolo
Raspunde

Tuamne, revival

Acum 9 ani

\'te ***, is prosti nascuti-crescuti in Sibiu. rebuturi asa ca tine, ăsta cu IP 109.166.129.117
Raspunde

@41,42

Acum 9 ani

Intr-o tara normala ai fi cautat si ai fi dat socoteala ptr. cuvintele infecte pe care le folosesti.
Raspunde

wtf

Acum 9 ani

cei care injura pe aici sunt copii de la valcea scapati pe aici din saracia olteneasca !
Raspunde

gogu

Acum 9 ani

Unii vorbesc ca la usa cortului, chiar mai rau! Asta e o dovada ca toate evenimentele si manifestarile culturale n-au alt rol decat sa-i umple pe unii de bani... Daca aceste evenimente ar avea un rol, pe forumul acesta n-am mai gasi injuraturi.. Ceea ce este demonstrat... Asa-numitele evenimente sunt praf i ochi pt. fraieri!
Raspunde

@gogu

Acum 9 ani

Tocmai,cei care vorbesc ca la usa cortului sint din zone in care nu sint manifestari culturale,de aici si comentariile josnice,datorate nivelului scazut de educatie.
Raspunde

Gogule baiatule

Acum 9 ani

Ceea ce matale ai incercat sa demostrezi, are o logica ireprosabila insa lipseste cu desavarsire: unu la mana - Cei care isi satisfac fantasmele injurand in stanga si dreapta (alde bzn, helmi, etc...) nu au calcat niciodata intr-o sala de teatru. doi la mana - nu poti face minuni cu exemplarele enumerate mai sus \"Unde nu e nici Dumnzeu nu cere...\" trei - \"Daca aceste evenimente ar avea un rol, pe forumul acesta n-am mai gasi injuraturi...\" Nu zau! Dar de campaniile de discreditare ai auzit? patru - \"Asa-numitele evenimente sunt praf i ochi pt. fraieri!\" Lasa-ma sa ghicesc, esti unul dintre cei suparati pe dom\' primaru\' ca nu a dat bani pentru fotbal...
Raspunde

manipulator

Acum 9 ani

Tare mi-e ca in acest ziar se fac comentarii josnice din redactie dupa care se sterg.Vezi comentariul celui de la @22 care se adreseaza viitorului de la @25-@26 ,adica tot lui,deci cel de la @22 era practic cel putin al 28-lea.@23 comenteaza ptr.@27-@25 comenteaza ptr.@27.Manipulare grosolana.
Raspunde