Joi,
27.01.2022
Innorat
Acum
1°C

Sibienii au cel mai mare salariu din Regiunea Centru

Conform Direcției Regionale de Statistică Alba, în luna august 2014 cel mai mare salariu mediu net se înregistra în județul Sibiu.

Câştigul salarial mediu nominal net la nevel de regiune a fost de 1485 lei, cu -1,51% mai mic ca în luna anterioară (23 lei), reprezentând 88,24% din câştigul obţinut la nivelul întregii ţări (1683 lei).

Valoarea cea mai mare a câştigului salarial mediu net a fost în judeţul Sibiu (1729 lei), iar cea mai mică în Harghita (1107 lei).

Cel mai mare câştig mediu net a fost înregistrat în judeţul Sibiu (1729 lei), iar cel mai mic în Harghita (1107 lei).

Faţă de luna iulie s-au înregistrat scăderi salariale în aproape toate judeţele regiunii, cel mai mult în judeţele Alba -2,98% (22 lei), Sibiu -2,52% (46 lei), excepţie făcând judeţul Covasna care a înregistrat o creştere a salariului mediu brut lunar de +1,54% (17 lei).

Sursa foto

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

8 comentarii

alzara

Acum 7 ani

Teoretic stam bine. Practic toti angajatii Trans -gaz figureaza statistic in jud SB. Semnificative sunt analizele veniturilor din zona nonbugetara si non monopolista. Acolo e realitatea. Doar o opinie mayinala.
Raspunde

Lili

Acum 7 ani

Locuri de munca urgente! Incheiati imediat contract legal si incepeti rapid o activitate noua, usoara, serioasa si profitabila! Foarte multi oameni au inceput deja sa lucreze! Seriozitatea noastra este absoluta! Primele castiguri au fost deja acordate! NU este joc piramidal sau MLM! Avem nevoie de operatori online care sa lucreze 3 ore pe zi si sa castige 300 dolari lunar! Pentru a afla detalii,trimiteti textul \"Info\" la adresa de email: enache_lili2014@yahoo.com.
Raspunde

Teodor

Acum 7 ani

Locuri de munca sigure si la indemana oricui! Cu vointa si seriozitate puteti face parte dintr-un sistem ( NU este JOC PIRAMIDAL, NU este MLM!) in care puteti castiga sigur 300 dolari lunar, ca operator on line, lucrand 3 ore pe zi. Totul este legal(oferim contract si facem davada platilor). Va vom invata cum puteti intra in acest sistem daca trimiteti textul”info” la adresa de email: simionteodor_PH@clicknet.ro
Raspunde

joseph

Acum 7 ani

2,3, Aha, deci la voi sunt locurile alea de muncă promise de ponta! Să mai zică cineva că nu e de lucru în România!
Raspunde

siby

Acum 7 ani

Cu asa salarii mari (350 EUR), sa tot \"intram\" in Europa la capitolul financiar...si in plus o motivare sa mergem la vot!!!
Raspunde