Un sibian a fost ales vicepreședinte al Federației Române de Taekwondo ITF. Este vorba despre Adrian Bibu, membrul fondator al Puma Club Sibiu şi, totodată, antrenor de taekwondo şi kickboxing în cadrul clubului. a fost ales ȋn funcție ȋn urma votului exercitat de către președinții cluburilor afiliate Federației, ȋn cadrul alegerilor organizate la Cluj-Napoca. Această funcție a rămas vacantă după demisia fostului vicepreședinte, Romeo Tulkos.
“Este o onoare pentru mine să fiu ales în funcţia de vicepreşedinte al Federaţiei. Îmi propun să aduc în cadrul Federaţiei un suflu nou, astfel încât, împreună cu ceilalţi membri ai biroului de conducere, să creăm o instituţie puternică, vizibilă pe plan naţional şi internaţional şi, bineînţeles, să organizăm evenimente sportive pe ramura de taekwondo la standarde internaţionale”, a declarat Adrian Bibu.
Acesta s-a făcut remarcat, de-a lungul timpului, ca sportiv de performaţă în domeniul taekwondo-ului, dar mai ales ca promotor al sportului sibian, prin activităţile realizate în cadrul
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
2 răspunsuri
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Acum ar fi bun Brasovul…..interesant…
Să sperăm că trenul ăsta periurban va rezolva ceva probleme ale traficului, dar nu prea cred.
Incep sa se faca iar planuri si strategii pentru urmatorul „cincinal”…se apropie usor usor campania electorala locala. Turistii nu stau…
atat de obosit incat s-a angajat cu buna stiinta in depasire pe linie dubla continua. un gunoi.
Orasul este in colaps din toate punctele de vedere ! Calitatea vietii a decazut dramatic in oras ! Totul este…












Lasă un răspuns