Miercuri,
01.02.2023
Innorat
Acum
2°C

Primaria despre plombarile strazilor: urmeaza Calea Dumbravii, Milea, Alba Iulia…

După plombarea gropilor apărute pe bulevardul Victoriei, strada Siretului și bulevardul Corneliu Coposu, echipele de muncitori de la Comtram SA vor interveni pe alte șapte străzi din Sibiu, anunță reprezentanții Primăriei Sibiu. ”În următoarele zile se va interveni pe Calea Dumbrăvii, Abatorului, Reconstrucţiei, bulevardul Vasile Milea, şoseaua Alba Iulia, strada Cibinului şi strada Lungă”, se arată într-un comunicat remis ziarului Turnul Sfatului.
Echipele de muncitori ale Comtram au fost alese de Primărie în urma unei proceduri de achiziție publică în cadrul căreia firma controlată de omul de afaceri sibian Ilie Carabulea a ofertat suma de 304.382 de lei, fără TVA. ”Contractul este valabil pentru întreg anul 2015. Pe măsură ce se fac noi constatări în teren, vor fi efectuate plombări în cadrul acestui contract”, mai arată reprezentanții administrației locale.

Alte peste 200.000 de lei, pentru nivelarea străzilor de pământ

”Pe străzile de pământ care nu au fost incluse în lista de investiţii sau în programul de reparaţii se vor efectua lucrări de nivelare cu ajutorul utilajului cu lamă. Primele străzi incluse în acest program sunt Luceafărului, Diaconovici, Mozaicului, Smighelschi, Ecaterina Teodoriu și Varului, lucrări ce vor începe de luni, 16 martie”, mai anunță reprezentanții administrației locale. Contractul lucrărilor de scarificare a fost atribuit societății Terra Construct SRL, pentru suma de de 213.176 lei, fără TVA.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

mental

Acum 7 ani

La mafiotul ala ar trebui confiscata toata averea si dus sa lucreze in mina de carbune.
Raspunde

Pana cand?

Acum 7 ani

De ieri au frezat adevarate transee pe Alba Iulia, ai toate sansele sa-ti rupi masina. Plombarea cand incepe?
Raspunde

george

Acum 7 ani

Mai bine lasau gropile. Cum sa frezezi Gropile si sa lasi asa? Rupi masina in ce au lasat frezat. Chiar nu se poate asfalta in acelasi moment Cu frezatul? Bataie de joc pana la capat.
Raspunde

o sasoaica

Acum 7 ani

astia is mina in mina cu cei de la atelirele de reparatii auto le frezeaza si lasa craterele asa ca lucru bine facut.Sa le fie rusine.
Raspunde

bily

Acum 7 ani

D-na primar,pe str. Vasile Aron si trotuarul din fata \"blocului cu bulina\" de la viaduct sunt pline de gropi.
Raspunde

cristi

Acum 7 ani

Gropile se transforma in damburi. Calitatea este pe masura pretului. Oare cand terminam si noi in Romania cu prostia asta a celui mai mic pret?
Raspunde

asfaltator

Acum 7 ani

si eu zic mai bine nu axfalta cele aproape 800 de strazi de pamint si raportate ca si find asfaltate de pina in 2000 ,comunisti stiau ei ce face nu mai eram asa de pretentiosi ,aveti rabdare la noi sunt 4 anotimpuri si iarna lucra tara si mai pui si sapaturile care ler face aia de la utilitati ,un lucru cirpit este ca la pantaloni un petec alb pe pantalon nefru ,daca vreti o monstra de cum se repara ,veniti si vedeti trotuaru din fata centrului stomatotologic ,este o fosta groapa asfaltata de vreo 3 ani ,nu stiu serviciu de la primarie nu are audit de calitate si s-a vada cum lasa aia de sparg strazile si ce calitate lasa in urma lor ,desxcalificati si gata suspendate comenzile ,bai pina faceti prost de ce nu faceti s-a nu mai vina nimeni dupa voi ,mai opritiva si schimbativa naravu cu zicala paguboasa si contraproductiva romaneasca ,lasa ca merge .
Raspunde

asfaltator

Acum 7 ani

si eu zic mai bine nu axfalta cele aproape 800 de strazi de pamint si raportate ca si find asfaltate de pina in 2000 ,comunisti stiau ei ce face nu mai eram asa de pretentiosi ,aveti rabdare la noi sunt 4 anotimpuri si iarna lucra tara si mai pui si sapaturile care ler face aia de la utilitati ,un lucru cirpit este ca la pantaloni un petec alb pe pantalon nefru ,daca vreti o monstra de cum se repara ,veniti si vedeti trotuaru din fata centrului stomatotologic ,este o fosta groapa asfaltata de vreo 3 ani ,nu stiu serviciu de la primarie nu are audit de calitate si s-a vada cum lasa aia de sparg strazile si ce calitate lasa in urma lor ,desxcalificati si gata suspendate comenzile ,bai pina faceti prost de ce nu faceti s-a nu mai vina nimeni dupa voi ,mai opritiva si schimbativa naravu cu zicala paguboasa si contraproductiva romaneasca ,lasa ca merge .
Raspunde

Sb

Acum 7 ani

De rasul lumii,primăria Sibiu cenușie din primăvara asta
Raspunde

@8

Acum 7 ani

AXFALTA..... Recunosc esti cel mai tare... Fiind sibian cred ca ti se trage de la SANAS Hahahahahah
Raspunde

@10

Acum 7 ani

E nătângu\'! Ce vrei de la el?? Atâta poate: să axfalteze. N-are creier.
Raspunde