Miercuri,
01.02.2023
Ninsoare
Acum
1°C

Instanța întârzie decizia. Carabulea și fiul, în continuare liberi

Instanța întârzie decizia. Carabulea și fiul, în continuare liberi

Tribunalul Sibiu a amânat pentru a doua oară decizia în cazul solicitării procurorilor DIICOT de arestare a lui Ilie Carabulea, a lui Oprea Carabulea și a altor cinci angajați din compania de asigurări Carpatica.

Instanța a avut termen de pronunțare astăzi, la ora 16, însă a decis să amâne decizia până mâine seară, la ora 21.00, din cauza volumului mare de documente depuse la dosar, dar și a întârzierii cu care au fost depuse mai multe întâmpinări scrise.

Ilie Carabulea a fost prezent în sala de judecată, astăzi, deși era liber, pentru că i-a expirat mandatul de reținere. A plecat cu una dintre mașinile familiei, condusă de un angajat, împreună cu fiul său cel mare, și el inculpat în acest dosar. Prima oprire a celor doi a fost la hotelul Ramada. Alături de ei a fost și fiul cel mic al lui Carabulea, Ilie Tudor, care a venit, însă, cu altă mașină.

Detalii despre dosar: http://www.turnulsfatului.ro/2016/03/02/mascatii-sunt-din-nou-la-carabulea/

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

10 comentarii

remus s.

Acum 6 ani

ce morcov are Oprea..nici frunzele nu se mai vad :)
Raspunde

Bebe

Acum 6 ani

Un hot care a pagubit si si a batut joc de o multime de oameni simpli .rusine !!!
Raspunde

cosmin r

Acum 6 ani

de ce si-a batut joc de oameni,ca a angajt 2000,daca nu le convenea plecau piata muncii e libera
Raspunde

labus

Acum 6 ani

piata munci e libera,cu sute de milioane de euro nejustificate,pana si tu cosmin r ai putea crea locuri de munca.stai jos si te rog nu te mai prezenta la vot.
Raspunde

Nelu

Acum 6 ani

Halal legi si justitie la Sibiu si in tara. Nu ma mira ca lumea ocoleste tribunalul sibian. Ce ar fi sa cerem UE cazurile de acest gen sau cazul lui Maricuta sa se mute in UE si tot UE sa ne corecteze legile aiurea din sistem, fiindca in RO sunt incompetenti si rauvoitori. Nu se vrea schimbari in justitie, astfel ca toti hotii a-si pastreaza averile obtinute prin ilegalitati si ne rid in nas.
Raspunde

Toto

Acum 6 ani

Oricum ii ziceti lui nea Ilie, ca e hot , ca e ticalos, nu i se poate calca in picioare meritul de a fi primul mare angajator si investitor al Sibiului. Fara el, in loc de Ramada era in continuare scelet de beton, ferma horticola ar fi fost parloaga liar la sevis ruina. Sau de ce Sa nu mai amintesc de ruinele unde acum sunt turnurile gemene. E roman bai idiotilor si e Sibian bai invidiosilor.
Raspunde

Adrian

Acum 6 ani

Carabulea este un focar de infectie pentru aceasta tara!!!! LA PUSCARIE CU EL !!! In tara asta nu avem nevoie de astfel de LEPRE SI JEGURI ORDINARE!
Raspunde

labus

Acum 6 ani

toto stai in genunchi in fata lu ilie,cand iti vine mintea la cap contacteaza-ma sa-ti dau drumul la viata puiule.
Raspunde

opo

Acum 6 ani

amandoi fiii trebuie trimisi in puscarie! toata familia aia e formata din infractori economici
Raspunde

Soso

Acum 6 ani

Pentru aparatorii lui Carabulea: De ce vis-a-vis de Bulboaca nu se vorbeste asa urat cum se vorbeste de Carabulea? Si Bulboaca are foarte multi angajati si probabil destui nemultumiti, si totusi, nici pe departe nu se vorbeste asa urat ca despre Carabulea. Nu este o virtute faptul ca "da de lucru la mii de oameni" castiga dupa fiecare din ei; relatia dintre angajat si angajator este una de afacere nu de mila.
Raspunde