Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

VIDEO – PSD și-a anunțat oficial candidații. Cindrea și Sitterli în capul listei

Alin Bratu
33
candidati-psd-alegeri-locale-73-copy-znju

PSD a prezentat oficial, joi după-masă, candidații la Consiliul Județean Sibiu, cele două municipii și cele nouă orașe din județ.

Publicitate
Publicitate

Ioan Cindrea candidează la CJ Sibiu, iar Ovidiu Sitterli, fostul prefect, la primăria Sibiu, ceea ce nu mai reprezintă o surpriză.

Mihai Ioan Macaveiu vrea să câștige primăria Mediaș, Ioan Dragoman și-a propus să conducă Agnita, iar Gheorghe Frăticiu vrea să fie edil șef în Avrig.

La Cisnădie PSD îl propune pe Ion Ungureanu, la Copșa Mică pe Iosif Florin Pop, în vreme ce la Dumbrăveni Emil Dârloșan a fost cotat cu cele mai mari șanse de pesediști.

Ultimele pe listă sunt Miercurea Sibiului, unde candidează Andrei Schmidt, Ocna Sibiului unde candidează George Claudiu Predescu, Săliște – Ioan Claudiu Munteanu și Tălmaciu – Nicolae Petru Basarabă.

”Sunt multe lucruri de spus despre această demnitate publică, dar proiectele, ceea ce vom face, le vom prezenta într-o conferință de presă ulterioară. Am experiență în administrația publică și pot duce la capăt toate proiectele cetățenilor, care după cum veți vedea în următoarea perioadă, vom avea un dialog pentru a vedea care sunt prioritățile acestora”, a declarat candidatul PSD pentru primăria municipiului Sibiu, Ovidiu Sitterli.

Declarațiile candidaților anunțați de PSD SIbiu.

Mihai Macoveiu (Mediaș): ”Îmi propun să facem o altfel de administrație, deschisă. Nu deschisă doar problemelor, ci și soluțiilor. Nu sunt eu punctul zero, eu vreau doar să continui proiectele bune ale Primăriei Mediaș. Am o agendă plină cu prbleme și soluții”, a anunțat canddiatul social-democrat pentru Primăria Mediaș.

Publicitate

Gheorghe Frăticiu (Avrig): ”Sunt dispus să renunț la mandatul meu de deputat pentru a repoziționa Avrigul pe harta județului. Sper ca cetățenii să aleagă înțelept, să voteze înțelept, pentru că este important să trecem la un alt tip de administrație”.

Ion Ungureanu (Cisnădie): ”Prin natura funcțiilor pe care le-am avut în armată (n.r. este ofițer de aviație în rezervă) sunt foarte disciplinat. Principalele  proiecte pe care le propun pentru orașul Cisnădie sunt atragerea de fonduri europene, parc industrial, construcția de locuințe sociale și acordarea de terenuri pentru tineret, cosntrucția unui lăcaș pentru bătrâni, apă și canalizare, pistă de biciclete din Sibiu, până la Cisnădie, realizarea unui tren Sibiu – Cisnădie – Zona Vest”.

Iosif Florin Pop (Copșa Mică): ”Nu vrem să facem promisiuni deșarte, care să rămână pe o coală de hârtie”, a declarat liderul sindical de la Sometra Copșa Mică.

Emil Dârloșan (Dumbrăveni): ”Aș dori pentru Dumbrăveni o schimbare radicală. Cred că oamenii de aici au nevoie un primar care să-și permită să calce și pe jos, să afle problemele oamenilor. Cetățenii din Dumbrăveni trebuie să0și amintească de vechiul oraș”.

George Claudiu Predescu (Ocna SIbiului): ”Cel mai important lucru pentru Ocna Sibiului este să continuăm proiectele pe care le avem în desfășurare și să contribuim împreună la dezvoltarea localității”

Ioan Claudiu Muntean (Săliște): ”Am o experiență de mai bine de 12 ani în administrația publică localăși am luat hotărârea ca alături de echipa pe care am format-o să candidez”

Nicolae Petru Basarabă (Tălmaciu): ”La îndemnul domnului primar, care din motive personale se retrage, la îndemnul populației, pentru prosperitatea și bucuria tălmăcenilor, voi candida. Vrem ca toți să trăim în bucurie și armonie”.”

candidati PSD alegeri locale (85) (Copy) candidati PSD alegeri locale (41) (Copy) candidati PSD alegeri locale (42) (Copy) candidati PSD alegeri locale (21) (Copy) candidati PSD alegeri locale (69) (Copy) candidati PSD alegeri locale (35) (Copy) candidati PSD alegeri locale (45) (Copy) candidati PSD alegeri locale (55) (Copy) candidati PSD alegeri locale (59) (Copy) candidati PSD alegeri locale (33) (Copy) candidati PSD alegeri locale (84) (Copy) candidati PSD alegeri locale (15) (Copy) candidati PSD alegeri locale (77) (Copy) candidati PSD alegeri locale (63) (Copy) candidati PSD alegeri locale (14) (Copy) candidati PSD alegeri locale (34) (Copy) candidati PSD alegeri locale (5) (Copy) candidati PSD alegeri locale (67) (Copy) candidati PSD alegeri locale (40) (Copy) candidati PSD alegeri locale (64) (Copy) candidati PSD alegeri locale (80) (Copy) candidati PSD alegeri locale (30) (Copy) candidati PSD alegeri locale (37) (Copy) candidati PSD alegeri locale (36) (Copy) candidati PSD alegeri locale (61) (Copy) candidati PSD alegeri locale (10) (Copy) candidati PSD alegeri locale (39) (Copy) candidati PSD alegeri locale (49) (Copy) candidati PSD alegeri locale (9) (Copy) candidati PSD alegeri locale (26) (Copy) candidati PSD alegeri locale (71) (Copy) candidati PSD alegeri locale (52) (Copy) candidati PSD alegeri locale (4) (Copy) candidati PSD alegeri locale (2) (Copy) candidati PSD alegeri locale (54) (Copy) candidati PSD alegeri locale (1) (Copy) candidati PSD alegeri locale (3) (Copy) candidati PSD alegeri locale (70) (Copy) candidati PSD alegeri locale (51) (Copy) candidati PSD alegeri locale (44) (Copy)

Publicitate
Publicitate

Alin Bratu
Alin Bratu

Politic

0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

33 de răspunsuri

  1. Avatar Culmea nebuniei
    Culmea nebuniei

    Cum poate candida condamnatul Cindrea la CJ Sibiu?
    Cu ocazia asta sigur PSD-ul se va duce mult in jos!!!!

    0
    0
  2. Avatar Ionut
    Ionut

    Candidati tari! Imi place. Ma gandesc serios sa-l votez pe Sitterli!

    0
    0
  3. Avatar Teo
    Teo

    Dl Cindrea este cel mai bun presedinte pe care l-a avut judetul Sibiu,asa incat sper ca va castiga un nou mandat.

    0
    0
    1. Avatar nicolae
      nicolae

      Ca sa castige Cindrea un alt mandat e foarte greu!De ce?Din cei33 de consilieri se va alege presedintele si cei doi vicepresedinti,conform legii.Fiind o alianta intre PNL-FDGR care e vizibila dupa sedinta de ieri,PSD cu Cindrea in frunte vor avea probabil 7 sau. 8 consileri judeteni,plus daca Alde si Unpr va avea cate unul,maxim 3 amandoua,depinde de redistribuire.Atentie acum nu este USL din 2012,acum avem 3 forte politice mari in judet si daca doua se aliaza (pnl si fdgr) este absolut imposibil chiar si cu doua fractiuni(alde si unpr) sa adune psd 17 consilieri.Mentionez ca spun aceasta din experienta juridica sielectorala.

      0
      0
  4. Avatar hai-hui
    hai-hui

    Misto moment si-au ales pt candidatura lui Cindrea (cand lumea are foarte proaspata in minte condamndarea)…

    Bine ca nu s-au lansat in ziua cand a primit Cindrea sentinta definitiva… Aia da inspiratie ar fi fost!

    0
    0
  5. Avatar Unul
    Unul

    Doi bufoni.

    0
    0
  6. Avatar ra
    ra

    Cel mai bun gunoi cindrea. Nici o investitie majora in infrastructura. Aaaaaa. Oista de biciclete iar botesch a facut sibiu agnita 55 km gura eaului rasinari 14 km si sadu raul sadului. Asta e condamnat, papagal si va rade in fata … Soor la vot deoarece sunt convins ca multora le place mizeria in care trăiesc

    0
    0
  7. Avatar M
    M

    Ma bucur nespus ca va candidă si Cindrea….numai asa scăpam de gunoaiele astea de comunisti PSD-isti.

    0
    0
  8. Avatar judeteana de partid
    judeteana de partid

    parca fraticiu a mai fost primar sau vice la avrig. acum precis va repozitiona avrigul pe harta judetului 🙂

    0
    0
  9. Avatar Corect ...
    Corect …

    …. din respect pentru toti candidatii inscrisi in campania electorala …. uite ca a venit si randul acestui partid, sa se bucure de
    „urarile electorale” !!! = sunt citate= si
    „argumentele politice” !!! = sunt citate = care au fost folosite de sustinatorii acestui partid contracandidatilor
    !!! SPECIFIC ca am sa „CITEZ” sustinatorii/autorii acestor opinii:
    „… suspecta de alzheimer”
    „…lingusitori penibili …”
    „…baba depasita…”
    „RUSINE SIBIENI!!!”
    „Ce cauta scroafa asta urata in politichie?? o alege draq!!:))))))))))))”
    „…stalp de ipocrizie…”
    „…acelei infecte…”
    „…acelei pete de urina ce iti ramane pe chilot chiar si daca o scuturi…”
    „…capre bete ce behaie…”
    „…te-ai jucat putin cu tine si ti-ai amintit sa te sui pe meterezele progaunoase…”
    „…nasul tau e adanc infipt in dosul behaitor …”
    „…faceti gargara…”
    „…platformelor politice ce aservesc satana….”
    „…mat de internet…”
    „…zici nasoale…”
    „…ficat, da-i la ficat…”
    „…agramat…”
    „…jigodii ordinare…”

    ATENTIE !!!!, MA REPET: nu am facut altceva decat sa „CITATEZ” sustinatorii.

    Am inceput cu o … ???? … si termin tot cu o epigrama:
    „De gandesti cum se cuvine,
    Vei trai imparateste,
    Dar traieste mult mai bine
    Prostul care nu gandeste” – E.R.

    Semnat
    ….:)…..ghici ?!?!?! …. un sustinator

    0
    0
  10. Avatar Mira
    Mira

    Fraticu a mirosit aer de somaj in parlament si atunci se sacrifica pentru binele avrigenilor si renunta la mandatul de parlamentar in speranta ca nu va ramane pe drumuri!

    0
    0
    1. Avatar UnCheș
      UnCheș

      Corect.
      „Cum îţi spui, să nu m-aleg, puicusorule, nu merdzea… Eu, familia mea, de la patuzsopt… luptă,
      luptă si dă-i, si dă-i si luptă… si eu mă-nţeledzi tocmai acuma să remâi pe dinafară…”

      Nu se face, s-avem pardon! Om găsi niște fraieri în Avrig. Un ciolan mai mic e oricum mai bun decât nimic!

      0
      0
  11. Avatar nuti
    nuti

    cum vrea cindrea sa mai ajunga in fruntea sibiului
    a demonstrat ce poate
    ce echipa si-a facut in jurul lui
    sefa de cabinet – o croitoreasa penibila si jenanta 4 clase la activ
    consilieri-nulitaturi
    sefi de deconcentrate – betivi si sagari ordinari
    esti terminat !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    te-a ajutat si consoarta, alcoolica notorie, in acest sens!!!!!!!!!

    0
    0
  12. Avatar constantin m
    constantin m

    Vreau sa-i raspund lui,,culmea nebuniei”.Dl.Cindrea are dreptul sa candideze(sa voteze si sa fie votat),si foarte bine face,poate asa pricepeti si voi,cei aflati in ,,culmea nebuniei”,ca demersul de suspendare a presedintelui cj Ioan Cindrea de institutia SUBPREFECTULUI, a fost ilegal si facut politic de noul pnl.
    Succes tuturor candidatilor PSD,personal va sustin fara rezerve.

    0
    0
    1. Avatar cetateanul
      cetateanul

      miroase a TRADARE. sa plateasca tradatorii.

      0
      0
    2. Avatar UnCheș
      UnCheș

      constantine, constantine!

      Ai uitat să spui chiar „succesuri”, dom’le! Mari succesuri!

      Rămâne totuși o întrebare! O condamnare nu presupune automat suspendarea unor drepturi cetățenești?

      0
      0
  13. Avatar dan-t
    dan-t

    daca vrei sa te angajezi oriunde la stat ai nevoie de cazier. ca sa candidezi si sa fii ales la conducerea unui consiliu judetean poti ajunge si daca esti condamnat definiv. Legi de hoti pentru hoti…

    0
    0
  14. Avatar dan-t
    dan-t

    Dar poate PSD Sibiu si PSD in general, nu are alti oameni in partide decat acesti condamnati. Acestia sunt cei mai capabili oameni, cei mai potriviti sa rezolve probleme comunitatii pe care ii reprezinta…

    0
    0
  15. Avatar Pravale Baba
    Pravale Baba

    Aia de la Ocna si Saliste au trecut prin curtea PNL si daca nu ma insel PDL. Cel putin ala de la Ocna a si candidat din partea PNL. Te apuca rasul.

    0
    0
  16. Avatar nicolae
    nicolae

    Interesant!Psd e in situatia ca la Sibiu sa nu prinda nimic:la primarie nu primar,nu cei 2viceprimari,la judet nu presedinte ,nu cei 2vicepresedinti,asta in conditiile ca Iohannis nu mai candideaza si fdgr va iesi la votulpentru cl sau cj foarte subtiat,va pierde multe voturi.Asteptam de la Universitarii Psd sa caute solutii,daca mai sunt?

    0
    0
  17. Avatar Pentru cine ?
    Pentru cine ?

    Vreu să apreciez fotograful acestui articol; prin intermediul pozelor lui mă simt la „masă” cu candidații – pe partea opusă –
    … DAR în spatele candidatilor văd niște mesaje mai mult decât interesante:
    „Nivel de trăi mai bun”
    „Creștere economica”
    „Un plus pentru viață ta !” ………
    – sunt DOAR pentru ei ?!?!?! –
    … sunt curios sa aflu ce văd ei în spatele nostru, alegatorii ?!?!?!?

    ” Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti și trădători, NU este VICTIMA, ci COMPLICE” – G.O.

    Semnat
    Un …. 🙂 …. Sclav al bunului simț

    0
    0
    1. Avatar privitor
      privitor

      da, elocvente poze. Nici lor nu le vine sa creda unde au ajuns…

      0
      0
    2. Avatar subiect
      subiect

      Le-a pozat toate cosurile si nu cred ca comandasera portrete ptr. urmasi. Unii confunda evenimentele oficiale si pozele oficiale cu fotografia de portret. Probabil e aceeasi individa care face toate pozelesucite. Pentru o sedinta publica nn astfel de fotograf e un ghinion, nu un noroc.

      0
      0
  18. Avatar bondica
    bondica

    nu imi vine sa cred ca Cindrea candideaza iarasi la functia de pe care a fost demis de justitie.este o sfidare la adresa alegatorilor.Intrebarea este E legal ceea ce face?

    0
    0
    1. Avatar nicolae
      nicolae

      Conform legii electorale,orice candidatura poate fi contestata,in perioada 26aprilie-5 mai2016!

      0
      0
  19. Avatar dancp
    dancp

    cine-i nenea ala cu mustata din stinga,din filmulet?

    0
    0
  20. Avatar Jonny
    Jonny

    Macaveiu Sa invete prima data Sa Vb Dupa Sa aiba pretentii la Primaria Medias : penibil Rau !!!

    0
    0
  21. Avatar mia
    mia

    Condamnati sunteti voi ca nu aveti gram de habar de interpretare legislativă. Trezirea , unii dintre voi nici măcar nu erati născuti în perioada comunistă si aveti tupeul să acuzati pe toata lumea.Decât sa faceti apologia ludicului perdant mai bine argumentati concret si convingeti oamenii care ar fi motivele ptr. care altii sunt mai buni. Critica e bună cat e constructivă, dar pnl si altii ca ei nu sunt decât niste hoti de milioane de euro. Succes Cindrea , succes primari si viitori primari, baftă Psd!

    0
    0
    1. Avatar Usor
      Usor

      Mia eu am m-am născut si am trăit in perioada comunista.Prima recomandare este sa aplici un tratament antiseptic limbii tale catifelate, plina de rahatul din dosurile comuniștilor PSD-isti pe care ii preaslăvești.Iar interpretarea legislativă sa o promovezi tot in fata celor menționați mai sus, totul este logic:babu’ Nelu a băgat mâna in mărunțiș.Penalitate mai clară nu exista.

      0
      0
  22. Avatar Mariana
    Mariana

    Unde esti tu Tepes, Doamne, ca sa pui mana pe ei,
    Sa-i imparti in doua cete, in nebuni si in misei ?

    0
    0
    1. Avatar dancp
      dancp

      tepes nu e la cotroceni
      e la dna si se cheama romaneste KOVESI
      e la guvern si se cheama romaneste CSOLOS
      in rets numa bine

      0
      0
  23. Avatar zzz
    zzz

    Astia sunt tot aia care erau inchisi in acelasi spatiu in 2014 cand oamenii strigau de stateau geamurile sa se sparga pentru ca PSD sa lase diaspora sa voteze.
    Valul/votul a trecut tupeul lor a ramas.
    Nu au inteles nimic, cel putin in Sibiu nu mai vrem PSD!

    0
    0
  24. Avatar unches bobo
    unches bobo

    Buna echipa dar cum sa candidezi cu asemenea caricaturi si in plus in acest partid majoritate sunt vicepresedinti si presedinti .Ca in reclama cu Dorel unu lucra Zece stau aici e invers zece fura unu sta si aduna …….

    0
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate