Luni,
18.01.2021
Innorat
Acum
-6°C

Premierul Cioloș vine joi în Sibiu

Premierul Cioloș vine joi în Sibiu

Institutul de Cercetare-Dezvoltare pentru Montanologie din Cristian va găzdui joi, 11 august, începând cu ora 14:00, o întâlnire a prim-ministrului Dacian Cioloș şi ministrul agriculturii, Achim Irimescu, cu producătorii din sectorul zootehnic.  Întâlnirea face parte din seria „În dialog cu fermierii” și vor avea loc discuții la care sunt invitați reprezentanții asociaţiilor producătorilor agricoli din sectorul zootehnic (bovine, ovine-caprine, porcine, păsări).

La întâlnire vor participa reprezentanţii a 20 de asociaţii ale crescătorilor de animale, temele dezbaterilor vizând, cu precădere, aspecte legate de: legea vânătorii, problema TVA-ului la persoanele fizice, posibilitatea acordării unui ajutor de minimis pentru achiziţionarea de berbeci de rasă, problema păşunilor aflate în proprietatea primăriilor, acordarea subvenţiilor în zootehnie, asigurarea pieţelor de desfacere (ţările arabe, Turcia etc), amenajarea de către ANSVSA a unor puncte de sacrificare locale, problemele legate de zilierii implicaţi în activităţile agricole, precum şi aspecte legate de condiţiile privind bunăstarea animalelor (porc şi pasăre).

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

8 comentarii

gigi contra

Acum 4 ani

Acolo îi e locul dlui ministru: la sectorul zootehnic!
Raspunde

alzara(gigi pentru )

Acum 4 ani

Cioloş şi Irimescu - politicieni cu adevărat responsabili !
Raspunde

Anti MAFIA PSD , ALDE PC, PNL

Acum 4 ani

Hai zau ?? !!! Locul postacilor si manipulatorilor CIUMEI ROSII DIN PSD , este alaturi de talhari si jefuitorii de tara !!! ADICA IN PUSCARIE PE VIATA , LA MUNCA SILNICA PE VIATA !! BESTII BOLSEVICE !!!
Raspunde

Daniel

Acum 4 ani

Cum se decide vaca eligibila? Irimescu asta e un subminator el economiei, un tradator de tara ! ar trebuii puscati, toti ! sa lase vrajeala si sa bage subventiile pe 2015, sa dea si la cei care au de la 2 vaci in sus , nu numai la cei peste 10 "eligibile" !!! sa sustina micii fermieri, care sunt majoritatea !!!
Raspunde

Anti MAFIA PSD , ALDE PC, PNL

Acum 4 ani

CEI CE AU SUBMINAT SI AU FURAT ECONOMIA NATIONALA SU FOST TALHARII DIN PSD, ALDE, PNL , PC , UDMR, UNPR. Acum cand astia vor sa faca ceva cu adevarat , nu-i lasati voi , talhari de drumul mare. SPER SA PLATITI CU TOTII !!! IN PUSCARIE CU CIUMA ROSIE CU PSD , ALDE , PNL , SI TOTI TRADATORII SI JEFUITORII DE TARA .
Raspunde

Laviniu Sandulescu

Acum 4 ani

Romania are nevoie de Victor Ponta! Singurul politician onest, care a facut ceva pentru tara noastra dar care este vanat de institutiile securistice. Victor Ponta pentru Romania!
Raspunde

Solomon

Acum 4 ani

Ciolos si Irimescu sunt oameni integri,capabili,buni profesionisti si au facut performanta pe unde au lucrat!Aici insa,cu indivizi manipulati grosolan de catre calaii neamului(culmea,chiar si prin emisiuni televizate)n-au nici o sansa!Nu vedeti ca toate ineptiile guvernului antiromanesc Ponta sunt puse in spatele tehnocratilor?Este greu sa faci performanta cu un parlament incompetent,penal si ostil,interesat doar de buzunarul propriu!Trebuie o mobilizare masiva pentru a inlatura cancerul care ne ucide!
Raspunde

Succes domnule Premier Ciolos

Acum 4 ani

La toate nivelurile sunt si oameni normali si profesionisti dar oportunistii au tupeu maxim si se baga in fata. Sunt oamenii care nu profeseaza ci doar ocupa functii. Multi dintre cei ce vor poza tradeaza deja sau vor trada in noiembrie ptr un post caldut.
Raspunde