Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Surprins de camerele video. Un tânăr de 18 ani a distrus Carul cu Flori și Quattro Stagioni

Turnul Sfatului
28
pizza-4-h4lz

Două localuri din Sibiu au fost devastate de un tânăr de 18 ani. Sibianul a fost surprins de camerele de supraveghere ale celor două restaurante, în timp ce vandalizează totul în jur. Adolescentul aruncă cu sticle, distruge camerele de marcate, sparge geamuri și sare cu picioarele pe una dintre mașinile cu care pizzeria face livrări la domiciliu.

Publicitate
Publicitate

Distrugerile au fost constatate de angajații celor două localuri. Când au ajuns la muncă, sâmbătă dimineața, aceștia nu au mai putut decât să sune la Poliție. Primul apel a fost dat de angajații de la Carul cu Flori, iar la 10 minute, polițiștii au primit și reclamația de la Quattro Stagioni. „Colegii mei l-au recunoscut pe tânăr, este din cartier. Aceștia spun că probabil a fost băut, pentru că obișnuiește să își petreacă nopțile în cluburi. Nu înțelegem de ce s-a purtat în felul acesta”, spune proprietarul pizzeriei, Rodica Rizea.

Publicitate

Polițiștii au venit să facă cercetări la fața locului și l-au identificat rapid pe făptaș. Alexandru Titus Durdun are doar 18 ani și locuiește în apropeierea celor două restaurante. „Presupusul autor al faptelor este cercetat în stare de libertate, pentru distrugere și violare de sediu comercial”, spune purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Luciana Balteș.

Paguba totală este estimată la 10.000 de euro.

pizza 3

pizza 2

pizza

Publicitate
Publicitate

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

28 de răspunsuri

  1. Avatar VL-69-BMW
    VL-69-BMW

    frumos pe la voi in Sibiu

    0
    0
    1. Avatar lol
      lol

      clar, oriunde e mai frumos decat la VandLegume :)))

      0
      0
    2. Avatar gigi duru
      gigi duru

      Hai, vecine, că aveți și voi golani destui! Poate băiatul a fost supărat cu vreo vâlceancă de a matale…

      0
      0
    3. Avatar Cici Namol
      Cici Namol

      Ba tristule, fa un bine umanitatii si valea la tine la tara!

      0
      0
      1. Avatar gigi duru
        gigi duru

        Cu mine vorbești?

        0
        0
  2. Avatar Matyas Andrei
    Matyas Andrei

    Invadatorii!!!

    0
    0
  3. Avatar Euuu
    Euuu

    Cativa ani la „beciul domnesc” + plata daune materiale + altele si probabil se invata minte… Asta n-re ce cauta in libertate…

    0
    0
    1. Avatar Imediat sare romanul cu gura
      Imediat sare romanul cu gura

      Tu gandesti ce spui? Cum sa faci cativa ani de inchisoare pentru asemenea fapte? Atunci ce sa le mai faci celor care omoara?

      0
      0
      1. Avatar Olingpia Gafosdea
        Olingpia Gafosdea

        ”Cine omoara pe Siret ?” Eu zic sa-i dam si-un premiu…

        0
        0
        1. Avatar gigi duru
          gigi duru

          Ce cultă ești Olingpia!. Nu oricine știe sau înțelege acest joc de cuvinte: Venea omoară pe Siret. Mai ales că prin librării nu se mai găsesc romane de Sadoveanu…

          0
          0
          1. Avatar Olingpia Gafosdea
            Olingpia Gafosdea

            Ei, lasă tu draga ! Ma flatezi, si-am sa roșesc.
            Cu modestie, p-ici in „umbra” discipolilor….

            0
            0
          2. Avatar alzara
            alzara

            Bah fa’ oling pia…mars draq de muuista!!!!

            0
            0
          3. Avatar Olingpia Gafosdea
            Olingpia Gafosdea

            Alzara, nu te lasă frate! Prostul face tot ce poate
            sa nu treacă si el neobservat, nu-i așa, si-ar fi
            păcat ?…

            0
            0
  4. Avatar pizzaaaa
    pizzaaaa

    WHy? what did pizza guys did to you? They make pizzaaaaa!

    0
    0
  5. Avatar berea depozitata afara
    berea depozitata afara

    Oare lada cu sticle de bere (vizibila in prima poza) era depozitata afara (!?!) sau a scos-o faptasul ca sa aiba ‘munitie’? In primul caz, mi se pare sub standard, chiar si pentru o carciuma de cartier…

    0
    0
  6. Avatar Moscovitul
    Moscovitul

    Asta e baiatul sotilor Durdun de la Biserica Crestin Baptista Betania si el pocait.

    0
    0
    1. Avatar cris
      cris

      De unde stii? Pe acela nu il cheam asa.

      0
      0
  7. Avatar Cornel
    Cornel

    Ala trebuia arestat preventiv. Nici asta nu e pericol social, nu!? Daca era o persoana importanta lua 1.000 euro spaga acum 10 ani si il prindeati acum, era arestat preventiv si asta care rupe tot si intra cu forta in sediu, e cercetat in libertate. Asta da decizie. Probabil daca trecea cineva pe strada atunci si imbecilul asta ii dadea cu piatra aia in cap, atunci era arestat. Asa daca a distrus nu are nimic. Tara de retardati..

    0
    0
  8. Avatar Cititescu
    Cititescu

    Consumul de alcool sau de droguri nu poate fi o scuza, pentru ca este un act voluntar, constient. De retinut numele Durdun Alexandru Titus pentru ca acesta e doar inceputul, baiatul are inclinatii si va evolua. Sper ca judecatorii vor judeca si politistii vor veghea!

    0
    0
  9. Avatar Codrut
    Codrut

    Daca nu la puscarie la spitalul de nebuni.Legat de pat, in camasa de forta.Se vede clar ce poate sa fac daca e in libertate.Bine punctat de un antevorbitor – putea sa loveasca pe cineva cu o piatra in cap.

    0
    0
    1. Avatar TALIDA RUNCU
      TALIDA RUNCU

      Codrut, esti idiot pe viata!

      0
      0
    2. Avatar Ion
      Ion

      Codrut, daca mergi pe drum cu masina si vin masini din sens opus, te intreb: Exista riscul ca unul sa intre in tine frontal? Daca acest baiat arunca cu bolovanul, exista riscul sa fi trecut cineva pe acolo sa fie lovit? DAR vezi, asta nu s-a intamplat. Cea mai mare prostie e sa spui ce s-ar fi putut intampla si sa mai dai si dreptate, cu toate ca nu s-a intamplat. Omul era beat, a exagerat, ce-i drept. Asa e cu unii la betzie, fac scandal, va avea probleme pe viitor cu asta. Societatea va avea grija sa il marginalizeze corespunzator. Oricum dauna aia de 10.000 euro nu ii va fi atat de usor de acoperit, si-a facut-o cu mana lui. Poate intelege ceva din asta si se trezeste la realitate, daca nu, il va paste si puscaria candva. Pentru ce-i care zic la puscarie cu el, va doresc sa mergeti pe strada cu masina si sa calcati din greseala un pieton numai ca sa vedeti cum e sa faci puscarie, poate ganditi altfel pe urma.

      0
      0
      1. Avatar Vasile V. Vasile
        Vasile V. Vasile

        Bă Ioane, dă-I bă adresa să vină omu’ la tine acasă data viitoare când are chef să ”exagereze” puțin…

        0
        0
  10. Avatar alzara
    alzara

    Justitie corupta de kkt ,trebuia inchis si pus la munci silnice boul asta retard!

    0
    0
  11. Avatar Codrut
    Codrut

    TALIDA RUNCU te pomenesti ca il cunosti de vorbesti asa urat.Aceasta persoana este un pericol public pentru cetateni.Daca tu esti deacord cu comportamentul lui probabil ai motivele tale.Ai vazut ce face daca e liber, rupe sparge strica tot.Nu „l-am trimis la puscarie”.La un spital unde sa -i dea ceva pastile pentru calmare>

    0
    0
  12. Avatar Ina
    Ina

    Doar mie mi se pare ca e vorba de doi baieti diferiti? Cel putin imbracamintea e total diferita!

    0
    0
    1. Avatar Vasile V. Vasile
      Vasile V. Vasile

      Ina mamă, ai nevoie dă ochilari?

      0
      0
  13. Avatar Ina
    Ina

    Pe bune? Chiar nu vezi diferenta?!?

    0
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate