Joi,
25.07.2024
Parțial Noros
Acum
24°C

Gabriel Gheorghe: Ca senator ales pentru județul Sibiu, mă simt responsabil în găsirea drumului de urmat către renașterea Văii Hârtibaciului

Gabriel Gheorghe: Ca senator ales pentru județul Sibiu, mă simt responsabil în găsirea drumului de urmat către renașterea Văii Hârtibaciului

Candidatul ALDE Sibiu pentru Senatul României, Gabriel Gheorghe, le-a transmis în cadrul întâlnirilor pe care le-a avut cu sibienii de pe Valea Hârtibaciului că această zonă merită și poate să renască. E nevoie doar de voință și de idei concrete pentru a-i determina pe fii satelor să se reîntoarcă acasă. ”Mi-a rămas în minte imaginea unui domn în vârstă care citind prezentarea mea, unde spun că doresc SCHIMBAREA pentru țara în care să locuiască și să prospere copiii noștri, m-a privit lung și mi-a spus: ”«Pari un bărbat de treabă și ești de-ajuns de tânăr ca să faci ce ți-ai propus. Eu am doi băieți. Amândoi plecați…» și n-a mai putut să zică mai departe. Ne-am strâns mâna pentru câteva secunde, într-o tăcere plină de înțeles și am plecat fiecare mai departe”, mărturisește candidatul ALDE. ”Agnita și întreaga Vale a Hârtibaciului, de ani de zile îmbătrânește! Tinerii pleacă și asta din lipsă de perspective. Ca Senator ales PENTRU județul Sibiu, mă simt responsabil în găsirea drumului de urmat către renașterea zonei. Economia liberală și inițiativa privată sunt cele mai potrivite unelte cu care putem reconstrui bunăstarea întregului județ”, a mai spus Gabriel Gheorghe.

”În 11 decembrie am nevoie de votul dumneavoastră. Echipa ALDE Sibiu, poziția 4 pe buletinele de vot. Vă chem să-mi fiți parteneri! Sunt sigur că împreună putem face o Românie NORMALĂ!”

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Comentarii

12 comentarii

e-manuela

Acum 7 ani

Buna! Nenea, îmi dau lacrimile....Cred ca ești atat de "tânăr" incat pot afirma fără șanse de-a greși, ca dupa modelul șefului de partid, ai putea deveni chiar idolul femeilor sterpe din aceasta zona de oameni harnici si de omenie...
Raspunde

idolul

Acum 7 ani

" Idolul femeilor" este pe modelul liderului de partid! Corecta asta! Se pare ca vor " o tara normala" unde 3,4,5 neveste sa fie la ordinea zilei...aaa, intr-o famile traditionala crestina.
Raspunde

Nea costel

Acum 7 ani

Toți penali ajung sa candideze!
Raspunde

Adelina

Acum 7 ani

Cred ca veti fi un reprezentat al sibienilor demn de a ocupa fuctia de Senator al Romaniei ! Mult succes! Votez ALDE!
Raspunde

e-manuela

Acum 7 ani

Buna! Nenea,URA Trăiască Tanti ALDElina!...
Raspunde

Alexandra

Acum 7 ani

Votez ALDE !
Raspunde

Marius

Acum 7 ani

ALDE, 12 candidați penali Nu mai puțin de 12 candidați incluși pe listele ALDE au probleme cu legea. Însuși Călin Popescu Tăriceanu, actualul președinte al Senatului, este trimis în judecată într-un dosar pentru mărturie mincinoasă și favorizarea făptuitorului. E vorba de dosarul în care a fost audiat ca martor de procurorii care anchetau retrocedarea ilegală a fermei Băneasa și a pădurii Snagov. Tăriceanu candidează pentru un nou mandat de senator în București. Tudor Pendiuc, fostul primar al Piteștiului, a fost trecut pe listele ALDE Argeș la Senat. Fostul social-democrat a fost trimis în judecată pentru luare de mită și abuz în serviciu. Gigi Chiru, condamnat în 2015, în primă instanță, la 6 luni de închisoare cu suspendare pentru mită electorală, a fost trecut pe lista ALDE Constanța la Senat. Gigi Chiru este acuzat că le-a lăsat în poștele alegătorilor din Constanța tichete valorice medicale. Senatorul Mircea Banias, primul pe lista ALDE Constanța pentru Camera Deputaților, a fost achitat de Instanța Supremă într-un dosar penal privind importuri ilegale din Portul Constanța, dar decizia nu este definitivă. Probleme și cu deputatul Steluța Cătăniciu. Pe numele acesteia există o decizie definitivă de incompatibilitate pentru conflict de interese. Acum candidează pentru un nou mandat de deputat, fiind prima pe lista ALDE Cluj. Senatorul Ion Ariton vrea acum un nou mandat în Parlament, dar de deputat. Este primul pe lista ALDE Sibiu la Camera Deputaților. Fostul ministru al Economiei a fost trimis în judecată în dosarul Gala Bute, alături de Elena Udrea și alți inculpați. Varujan Vosganian candidează la Iași pentru Camera Deputaților, deși este urmărit penal în dosarul Poșta Română. În alt dosar, cel al gazelor ieftine, Vosganian a scăpat de urmărirea penală, fiind salvat de colegi. Salvat de colegi de urmărirea penală în dosarul ASF, Daniel Chițoiu, fost ministru de finanțe, țintește un mandat de deputat de Neamț. Un alt fost ministru, Ovidiu Silaghi, speră să ajungă deputat, deși este urmărit penal pentru trafic de influență. Senatorul Eugen Durbacă vrea un mandat de deputat. Este primul pe lista ALDE Galați. Este urmărit penal pentru instigare la abuz în serviciu într-un dosar disjuns din cel al deputatului Mihail Boldea, care a fost trimis în judecată după ce ar fi obținut ilegal un teren de 40 de hectare în Galați. Ilie Niță deschide lista ALDE Suceava la Senat, chiar dacă este cercetat pentru mai multe infracțiuni. Senatorul Dian Popescu este primul pe lista ALDE Gorj la Camera Deputaților, deși a fost condamnat în 2014 la cinci luni de închisoare cu suspendare pentru abuz în serviciu.
Raspunde

Nea costel

Acum 7 ani

Ura trăiască si tanti Alexandra!!! :)))
Raspunde

Hell-town

Acum 7 ani

Ce înseamnă "penali"? Oameni urmăriți penal sau judecați într-un proces penal? Si daca justiția ii achita? Ca pe Rarinca? Iar daca-i condamna irevocabil si fac pușcărie, apoi se stabilește ulterior ca au fost condamnați pe nedrept? Vezi cazul Gutau de la Valcea?! Nu mai judecați ca in halul asta va va veni rândul!
Raspunde

OanA

Acum 7 ani

Cine il cunoaste pe Bebe Gheorghe il va vota cu mare incredere! E un baiat serios si echilibrat. Pana acum n-a mai fost implicat in politica. Daca e sa o luam dupa "moda vremii" - omul e un tehnocrat.
Raspunde

Costica betivu

Acum 7 ani

Da un om care nu sta la coada la magazin se baga in fata ca vezi doamne cine eate el. Poate a invatat de la seful lui Tariceanu
Raspunde

Marius

Acum 7 ani

Călin Popescu Tăriceanu. Actualul preşedinte al Senatului a fost trimis în judecată pentru mărturie mincinoasă şi favorizarea făptuitorului. El ar fi mințit în fața procurorilor care investigau retrocedarea frauduloasă a pădurii Snagov și a fermei Băneasa.Candidează pentru un post de senator pe lista din București. Varujan Vosganian. Pe 12 februarie 2015, fostul ministru al Economiei, Varujan Vosganian a scăpat de urmărire penală, după ce senatorii au respins cererea DIICOT, în dosarul „Gaze ieftine”. Daniel Chiţoiu. Fostul ministru al Finanțelor a scăpat de urmărire penală în dosarul Autorității de Supraveghere Financiară. Procurorii nu l-au putut cerceta pentru că pe 11 martie 2014 deputații au respins cererea DNA de încuviințare a urmăririi penale împotriva lui Daniel Chițoiu. El candidează la Neamț pentru Camera Deputaților. Ovidiu Silaghi. În septembrie 2013, DNA a anunţat că a început urmărirea penală în cazul lui Ovidiu Silaghi, pentru trafic de influenţă, faptele de care este acuzat fiind din perioada mai – decembrie 2012, când a fost ministru al Transporturilor. Tudor Pendiuc. Fost primar al Piteştiului este trimis în judecată pentru luare de mită şi abuz în serviciu cu consecinţe deosebit de grave. Vrea să fie senator de Argeș Steluţa Cătăniciu. Aleasă deputat în 2012 pe listele PNL, Cătăniciu are o decizie definitivă de incompatibilitate pentru conflict de interese. Gigi Chiru. Condamnat în anul 2015 la şase luni de închisoare cu suspendare pentru mită electorală. El a transmis prin poştă alegătorilor din Constanța bonuri valorice medicale. Sentința nu este însă definitivă. El cere votul constănțenilor pentru a deveni senator. Eugen Durbacă. Este cercetat pentru instigare la abuz în serviciu, într-un dosar disjuns din cel în care fostul deputat Mihail Boldea a fost trimis în judecată pentru că a obținut fraudulos un teren de aproape 40 de hectare aparținând SC Aviația Utilitară Tuzla SA. Vrea să devină deputat. Dian Popescu. Fost PNL-ist, el a fost condamnat în 2014 la cinci luni de închisoare cu suspendare pentru complicitate la abuz în serviciu. Ion Ariton. În 2015, el a fost trimis în judecată în dosarul Gala Bute. Acesta este acuzat de procurorii DNA că în anul 2011, în perioada în care era ministru în guvernul Boc II, i-a determinat pe reprezentanţii a 10 companii de stat aflate în subordinea sa să sponsorizeze organizarea galei de box profesionist. Ilie Niță. Suceveanul a fost urmărit penal pentru înşelăciune şi emitere de cecuri fără acoperire şi cercetat de poliţie pentru braconaj şi pentru furtul unui coş de fum de la o grădiniţă din comuna Udeşti. Este primul pe lista pentru Senat. Steluţa Cătănciu. Aceasta, candidată la un loc de deputat în Cluj, este declarată incompatibilă şi în conflict de interese. Ba nene, cand jumatate de candidati sunt urmariti penal/condamnati sau in judecata ... ce sa mai zici ??
Raspunde