Sâmbătă,
03.12.2022
Ceata
Acum
1°C

Video | Imagini de la bătaia primită de un fost fotbalist sibian, într-un magazin non-stop

Video | Imagini de la bătaia primită de un fost fotbalist sibian, într-un magazin non-stop

La începutul lunii decembrie, fostul fotbalist Dumitru Pîrvu a fost bătut într-un magazin non-stop de pe Bulevardul Mihai Viteazul. Acum, acesta a intrat în posesia înregistrării de pe camerele de luat vederi din acea locație.

În filmări se vede cum fostul fotbalist are o discuție în contradictoriu cu unul dintre bărbați, care era însoțit de alte două persoane. La puțin timp după aceasta, agresorul îl lovește pe Dumitru de mai multe ori cu pumnii și picioarele la cap și corp.

Familia victimei face un apel către toți cei care au văzut aceste imagini și au recunoscut agresorii să lase un comentariu pe site sau să sune la Poliție.

 

Citește și: Fost fotbalist sibian, bătut măr într-un magazin non-stop

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Vizualizari: 8522

Comentarii

24 comentarii

florin

Acum 5 ani

ar trebui sa ne fie mila de el ? cand cauti scandal, il gasesti, mai ales daca esti beat si smecher.
Raspunde

un sibian

Acum 5 ani

In primul rand Sibiul nu a mai avut o echipa de fotbal multi ai la rand si avand in vedere performantele fotbalului romanesc fac din aceasta stire o informatie de 2 bani.... In al doilea rand din filamri se vede clar faptul ca amandoi sunt la fel de implicati si partasi la agresiune! Faptul ca unul pierde si unul castiga nu il face pe unul mai vinovat decat celalalt. E vorba de cinsum de alcool in spatiul public, disturbarea linistii publice, incitare la violenta si calomnie. Amandoi trebuie dusi sa se mai racoreasca putin!!! Revenind la stire ea de fapt nu este o stire si maibeste si partinitoare pe deasupra!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

un sibian

Acum 5 ani

Scuzati greselile, am scris de pe mobil :)
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Neo

Acum 5 ani

niste salbaciti...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Lucian

Acum 5 ani

Nu sunt un adept al violentei dar e clar ca cel ce acum se plange il provoaca pe celalalt. Ce se poate observa clar "fotbalistul" inainte sa impinga a luat sticla de bere in mana; se poate deduce ce avea de gand sa faca. "Agresorul" cum voi il numiti a procedat corect cea mai buna aparare este atacul. Din pacate la acest magazin NonStop se intampla frecvent ca oameni in stare de ebrietate sa-si caute scandal cu cumparatori. De vina nu e magazinul ci fortele de ordine care nu patruleaza si nu imprastie gastiile de oameni ai strazii si elementele negative gen acest "mare fotbalist" care nu au ce cauta pe strazi in stare de ebrietate.
Raspunde

KJF

Acum 5 ani

Nu se loveste un om daca a cazut jos, mai ales ca nu se ma i da n el cu picioarele. Cei care se afla in acel spatiu ar trebui trasi la raspundere cel putin pe motiv ca nu au acordat primul ajutor. In tari cu apa calda pentru un asemenea comportament risti sa iei o amenda usturatoare. In unele cazuri risti chiar inchisoare de la 6luni la 2 ani. Sunt de acord cu un sibian, un comportament agresiv au amindoi. Victima are o scuza-este alcoolizat, si probabil a avut mintea tulbure. Agresorul fiind treaz ar fi trebuit sa aiba mai multa minte, insa cred c-a vrut sa faca pe taurul cu testosteron in fata duduiei.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

hop

Acum 5 ani

daca erai tu ?ce faceai?lasai femeia acolo si plecai civiliza acasa? bravooo ! trebuie sa fii barbat si sa , nu te lasi calcat in picioare !!!! povesti astea cu civilizatia inteleasa gresit,a procedat corect,trebuia sa-l rupa in bataie !
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

hop

Acum 5 ani

betiv ,golan,....pacat ca nu la calcat in picioare,!!!!! boschetar,jegos ! bine i-a facut !! bravoooo !
Raspunde

Ioana Cristea

Acum 5 ani

Doamne fereste ce pot debita unii.. Da unde va credeti mai in jungla? Voi nu vedeti ce picioare in cap isi ia omu asta?.. Faptuitoru trebuie tras la raspundere pentru violenta si cruzimea loviturilor, fata de un om aflat la pamant, fara posibilitate de aparare! Si ultimul picior in cap de ce l-o mai dat nenorocitul, intorcandu-se in viteza de la usa, sa fie sigur ca il omoara?!..
Raspunde

Lehamite de alcoolici.

Acum 5 ani

Ioano, nu mai fii părtinitoare cu fratito. El e primul vinovat. Învață-l să lase alcoolul, așa îl ajuți cel mai vine. Cu cei care își beau mințile, iar apoi creează neplăceri sau pun chiar viața în pericol celor din jur, fie prin limbaj injurios, incitare, violență fizică, conducerea unui autovehicul în stare de ebrietate, nu trebuie avut milă. Am n exemple de-a lungul anilor, cu necazurile aduse de cei care beau și nu merg să doarmă. De pildă, aseară, pe strada Viitorului din Sibiu, un inconștient, beat peste limita penală și care nu putea sta bine pe picioare, a ieșit cu mașina in decor, rămânând suspendat pe trotuar, cu baia de ulei spartă. Noroc că nici un pieton nu se afla in zonă. Am vazut că omul a devenit violent cu cei care încercau sa-l ajute și totodată să-l oprească de a se mai urca la volan în acea stare. Noroc că la scurt timp, i s-a calat motorul, în timp ce încerca să urnească mașina suspendată și să își continue drumul. Păi cum să fii indulgent cu cei care pe lângă că sunt beți și au comis-o deja, iar în loc să se scuture și să realizeze că e cazul să dea credit celor lucizi, mai sunt și proști, agresivi verbal și fizic, și încăpățânați pâna la o inconștiență potențial criminală?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Ioana Cristea

Acum 5 ani

Pe filmare se vede clar ca nu victima are comportament agresiv, ci faptuitoru care se da si se baga in el, ii atrage atentia cu portofelul si apoi vrea sa-i ia de lant.. Se si asigura smardoiu daca sunt camera pe sus si tot incearca sa-l provoace sa-l scoata cumva afara. Asta e clar hot de meserie dupa cum pune mana pe lant si bataus de cariera dupa cum loveste! Tre sa-l aiba Politia prin evidente sigur. Uitati-va si voi cum ii dau amandoi ocol victimei si cum femeia aia n-are nici o tresarire.. Pentru ca l-o mai vazut pe agresor in postura asta.
Raspunde

mihai

Acum 5 ani

1. au trecut 3 luni de la agresiune si doar acum apar imagini. 3 luni in care Politia Sibiu ce-a facut? Mi-e putin jenă! 2. agresorul ramane agresor indiferent de caracteristicile victimei ! El este culpabil 3. reactia celor din jur este jalnica si chiar a celor ce intra ulterior in magazin 4. sper ca in curand sa avem o informatie cu privire la identificarea si acuzarea agresorului, legea strazii nu mai este toleranta in 2017 !
Raspunde

Ioana Cristea

Acum 5 ani

Noi, familia victimei, dupa ce am vazut ieri filmarea am hotarat sa facem publice imaginile, facand apel opiniei publice pentru ajutor pentru IDENTIFICARE. Faptuitorul trebuie tras la raspundere! Cineva trebuie sa-i recunoasca.. Oricine poate da relatii despre cei trei indivizi, faptuitorul principal sau ceilalti doi insotitori, poate da relatii direct Politiei la 112 sau se pot adresa Sectiei 1 Politie Sibiu, in timpul programului de lucru. Poate fi contactata si familia la tel 0749292319, in intervalul orar 10:00 - 20:00. Astept mesaje si pe privat pe Facebook. Multumesc frumos.
Raspunde

... un cisnadian

Acum 5 ani

Salut Ioana, imi pare sincer rau pentru cele intamplate. Ma intreb daca, dupa parerea ta, fratele tau nu are chiar nici o vina ?! Pana in punctul in care a cazut la pamant, pare ca vina e doar a lui (dar tu nu ai mentionat asta nicaieri, in nici un comentariu postat) . Ce se intampla mai apoi, este intr-adevar exagerat. Lucruri care nu au ce cauta intr-o civilizatie. Exista o singura varianta prin care MEREU iesi castigator dintr-o lupta : SA O EVITI DE LA BUN INCEPUT !!! Mie unul nu mi se pare ca el ar fi incercat asta ... Pacat ca nu se aude inregistrarea audio, ca apoi nu cred ca i-ai mai fi luat apararea... Cu respect...
Raspunde

Stef

Acum 5 ani

Da merita putin scuturat betivul, insa a fost cam mult...
Raspunde

zzz

Acum 5 ani

Il cunosc pe Mitica de la juniorii lui Inter. Avea un fizic bun, un talent cat de cat dar fiind baiat de bisnitar munca era lasata mai la coada si smecheria pusa in fata cu orice prilej. Omul este evident pierdut din cauza educatiei de acasa si a alegerilor proprii. In momentul asta nu mai e bun decat drept exemplu(negativ) pentru copii si adolescenti (in special sportivi) care la 15-16 se cred zmeii de pe lume, lasa scoala la o parte, si sunt "smecheri". Mai departe...se vede ca celalt individ stie sa loveasca si poate fi indetificat in salile de sporturi de contact din oras. Ca e bine sau rau ce a facut...el e unul din smecherii care au ajuns la nivelul superior. Mai devreme sau mai tarziu si el tot in insectarul cu "asa nu" va ajunge. Atitudinea vanzatorului este insa sub orice critica. In primul rand nu incearca sa aplenaze in vreun fel sau sa ii scoata macar afara, apoi da mana cu batausul "sunteti tovarasi, ne intelegem" si in cele din urma il lasa Mitica sa zaca pe podea si intra linisttit dupa tejghea. Un monument de prostie si nesimitire.
Raspunde

vvv

Acum 5 ani

foarte foarte ingrijorator! dar vis-a-vis de intervenit, de spirit civic.... rog vedeti cazul barbatului din brasov care a intervenit pe strada si a fost impuscat mortal!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

twikki

Acum 5 ani

si o cautat o cu lumanarea betzivu. se vede ca l provoaca constant pe celalalt. asta e. si o luat o la cerere. el o si impins primul. legitima aparare. la final cel care a ripostat cere si scuze la vanzator pt deranj.
Raspunde

Dan

Acum 5 ani

Care este starea lui de sanatate actuala?
Raspunde

un sibian

Acum 5 ani

plin de prosti in clipul ala. Se vede clar cum fostul fotbalist e beat si cauta scandal. Ala care l-a pocnit e un dobitoc ca nu s-a oprit dupa ce l-a pus la pamant. Chiar i-ar fi ajuns sa-l puna jos sa-l potoleasca. Prietenul lui e alt dobitoc pentru ca nu l-a oprit pe tovarashu lui, il lasa sa intre in alte belele din cauza unuia beat manga. Prietena batausului e total indiferenta de toata scena. Batranul ala care intra in magazin putea sa incerce sa-i opreasca. Vanzatorul ala trebuia sa-i dea pe toti afara din magazin pe motiv ca fac scandal. Trebuia sa cheme politia imediat dupa ce au plecat agresorii si sa-i acorde un prim ajutor la idiotul ala beat. Ceilalti prosti intra in magazin, il vad pe betiv intins pe jos si nici macar nu le pasa. Intalnirea prostilor!!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

cipi

Acum 5 ani

ce-i drept taranu cu caciula a primit ce a cautat si a meritat. poate dupa episodul asta o sa se poarte mai frumos, nu merita mila daca vizualizati mai bine o sa intelegeti ca de fapt el a fost agresorul.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

un sibian

Acum 5 ani

corect. cine ii ia apararea si-l absolva de orice vina pe motiv ca era beat, are o problema grava cu logica. pai, cine l-a pus sa bea in primul rand?
Raspunde

Radu mami

Acum 5 ani

Nici nu prea stiu ce sa zici, e clar că victima a căutat cearta, dar parcă ce a urmat e mult prea mult, ma refer la picioarele luate dupa ce a cazut, asta pe de-o parte. Pe de altă parte dacă găsea unul mai amărât cred că se schimbau rolurile si daca iau varianta asta în calcul cred că s-a făcut dreptate intr-un fel. Cat despre spiritul spiritul civic ce sa zic s-au văzut n cazuri când cel care s-a băgat să aplaneze un conflict a ieșit cel mai sifonat, așa că nu mersi la asemenea exemplare nu se aplica.
Raspunde