Marţi,
26.01.2021
Innorat
Acum
0°C

Tinerii din PSD au plantat copaci în parcul din ”Cireșica” 

Tinerii din PSD au plantat copaci în parcul din ”Cireșica” 

Tinerii din cadrul organizației de tineret a PSD municipiul Sibiu au plantat sâmbătă mai mulți copaci în parcul pentru copii din cartierul Cireșica. Aceasta este prima acțiune pe care social-democrații vor să o continue și în alte locuri din oraș. ”Mulţumesc tinerilor care și-au făcut timp să participe la acțiunea de plantare. Este rolul nostru să fim alături de comunităţile din care facem parte, contribuind cu tot ce putem pentru creşterea armonioasă şi sănătoasă a generațiilor viitoare”, declară Vasile Tiberiu Mitrea, Președintele Tinerilor Social Democrați din Municipiul Sibiu.

Această acțiune va fi urmată de altele în cadrul unui eveniment denumit de tinerii din PSD ”Cu grijă față de generațiile viitoare”. ”Acest concept se orientează spre activități în mediul urban implicând comunitățile în realizarea unor acțiuni ce au ca obiectiv creşterea conștiinței față de mediu”, se arată într-un comunicat de presă transmis de organizația de tineret a PSD mun. Sibiu.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

22 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

bodgan

Acum 3 ani

va mai amintiti bannerul mare de pe M. Viteazu cu #Rezist pus de Turnul Sfatului? cam pana aici au rezistat. a venit vremea de pupat din nou.
Raspunde

A

Acum 3 ani

#rezist e mai nou slogan exclusiv anti-psd, pro pnl, pro ciolos, pro usr? Stiam ca liberalii sunt idioti dar deja da spre penibil. In toate exista si buna si rele.
Raspunde

idgaf

Acum 3 ani

o sa vina pocaitii aia de ne obliga sa le ascultam muzica, si o sa isi puna cortul peste ei. initiativa faina, dar la ce javre de copii sunt prin cartierul ala din pcate nu o sa tina mult :(
Raspunde

el

Acum 3 ani

Si noi va ascultam manelele vrem nu vrem, nu o zi ci tot timpul!
Raspunde

...

Acum 3 ani

am vazut doar o poza cu 11 tineri si doua tufe...unde-s copacii? i-au vandut psd-istii?
Raspunde

Gheorghe de Gheorghe

Acum 3 ani

da' ce așteptai bă boule, să planteze stejari 'nalți cât casa?
Raspunde

drujba

Acum 3 ani

Poate le face Hrebenciuc o sponsorizare ca sa aiba bani sa poata planta mai mult...stie hrebe de ce!
Raspunde

Bahama Mamas

Acum 3 ani

Alin Bratu, olteanu' mami...acolo e cartier Hipodrom IV ;) ''Ciresica'', porecla idioata de altfel ca si ''Marmelada'', ''Broscarie'', ii spun doar astia care isi muta curul aici, dar n-au bun simt sa cunoasca macar cartierul in care stau ! Ca mai si discutam din cand in cand de nivel de civilizatie, curiozitate, si alte cele printre surcele ;) Puna mana pe o harta, ca, cica, esti formator de opinie !
Raspunde

Odin

Acum 3 ani

Află matale, sibianu' autentic, că zona Cireșica a facut intodeauna parte din Cartierul Hipodrom IV. Numele se trage de la cofetăria din complexul comunist construit să deservească noul cartier. Iar Marmeladă și Broscărie sunt niște denumiri mai vechi decât tine, denumirile astea sunt cele date de oamnii care locuiesc in oraș nu impuse de legiuitor ca numele oficiale ale cartierelor.
Raspunde

Mihai Popescu

Acum 3 ani

Bravo lor!! In sfarsit se gandeste o organizatie de tineret la spatiile verzi din Sibiu. Felicitari!!
Raspunde

Wss

Acum 3 ani

Astia sunt tineri? :))
Raspunde

periscop

Acum 3 ani

Nu sunt fan PSD. Dimpotrivă. Dar această inițiativă trebuie felicitată. Dacă ar urma-o și mai mulți tineri, ar fi și mai bine. Civismul nu ține de politică...
Raspunde

bodgan

Acum 3 ani

daca civismul nu tine de politica titlul articolului era urmatorul: 11 tineri au plantat copaci in parcul din "Ciresica". corect?
Raspunde

...

Acum 3 ani

chestia asta nu trebuia facuta neaparat de tineri...pentru asta putea primaria sa-i puna pe aia care primesc ajutoare sociale, sau sa se gaseasca cumva o solutie sa se faca treburile aste cu puscariasi, nu sa stea sa se uite la tv in puscarie. dar vazand la tv ca multi din psd-isti sau votanti ai lor sunt din randurile celor doua categorii.... se explica
Raspunde

Adela

Acum 3 ani

Mihai Popescu Exista alte organizatii care se ocupa de asa ceva, si ghici ce, nici macar nu o fac pentru reclama. http://sibiu100.ro/eveniment/90674-voluntari-pentru-plantarea-un-milion-de-copaci/ Pe langa asta, exista asistati sociali care ar putea planta sute de copaci, nu 2 ca tinerii din exemplu. Nu spun ca e rau ce au facut, ba chiar bine e. Sa o tina tot asa, cu exemple pozitive, dar sa nu exageram, ca acest lucru putea fi facut de oricine, fara publicitatea aferenta.
Raspunde

Prof. E. Voica

Acum 3 ani

Felicitari, dragi tineri pesedisti! Voi sunteti viitorul urbei noastre si a tarii noastre, pastratorii traditiilor stramosesti romanesti! Va iubesc! Cu PSD inainte!
Raspunde

Anonymus

Acum 3 ani

la cati bani a furat PSD-ul isi permitea mai mult decat atat... dar vorba aia cel care are se plange cel mai mult si este mai zgarcit :)
Raspunde