Comisarul-şef Tiberiu Ivancea a revenit la conducerea IPJ Sibiu, după ce a fost detașat cu caracter temporar la București, ca director adjunct al Direcției de Investigații Criminale din cadrul IGPR.
"Începând de astăzi, la cerere și cu aprobarea Ministrului Afacerilor Interne, comisarul șef Tiberiu Ivancea a revenit pe funcția deținută anterior, șef al Inspectoratului Județean Sibiu", a declarat pentru Turnul Sfatului Luciana Lazăr, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu.
Șeful IPJ Sibiu, Tiberiu Ivancea, a fost detașat, în 2 noiembrie 2016, în cadrul Inspectoratului General al Poliției Române. Ivancea a fost adjunctul șefului Serviciul Investigații Criminale din această instituție. Reprezentanții Poliției Române nu au precizat la aceea dată dacă această detașare are legătură cu ancheta internă dispusă în cazul ursului împușcat în Sibiu. Ivancea a fost înlocuit de către comisarul șef Costel Giurcă, care a fost împuternicit, în 7 noiembrie 2016, să exercite, cu caracter temporar, funcția de inspector șef al Inspectoratului de poliție al județului Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Tiberiu Ivancea , Inspectoratului Județean Sibiu , Ministrului Afacerilor Interne , Reprezentanții Poliției Române , Investigații Criminale , Costel Giurcă , Inspectoratului General , Turnul Sfatului Luciana Lazăr
Vizualizari: 6162
Ultimele comentarii
Acum 8 ore
Prof. de Geografie
Acum 8 ore
@Hermannstadt
Acum 8 ore
Pastor Marginas
Acum 8 ore
Pastor Marginas
Acum 10 ore
X