Marţi,
07.12.2021
Ceata
Acum
1°C

Foto-Video. Miting PNL: "PSDragnea, în campanie mumă, la putere ciumă"

Foto-Video. Miting PNL:

Aproximativ 300 de membri și simpatizanți ai PNL au participat, în această după amiază, la un miting de susținere a moțiunii de cenzură  împotriva Guvernului. Aceștia au venit pregătiți cu pancarde prin care se cere demisia lui Liviu Dragnea și a Guvernului Tudose. Vezi mai jos desfășurarea evenimentelor.

Actualizare ora 18. După aproximativ jumătate de oră, mitingul PNL a luat sfârșit, protestatarii ajungând din nou în fața sediului PNL de pe Bulevardul Bălcescu.

miting PNL (6)

Actualizare ora 17,50

Vicepreședintele PNL Marcel Luca a citit moțiunea de cenzură, în fața Prefecturii, după care coloana protestatarilor s-a întors spre sediul PNL de pe Bălcescu, prin Parcul Astra și prin fața sediului PSD. Unde au huiduit din nou.

Știre inițială

Conduși de Virgil  Popa, vicepreședinte PNL Sibiu și vicepreședintele CJ Marcel Luca, protestatarii au huiduit când au trecut prin fața sediului PSD și au strigat "PSD, ciuma roșie".

 

miting PNL (3)

Protestatarii au plecat de la sediul partidului, de pe Bulevardul Nicolae Bălcescu și mărșaluiesc până în fața prefecturii. Aici se vor citi pasaje din textul moțiunii de cenzură ”PSDragnea, în campanie mumă, la putere ciumă”.

”Județul Sibiu se opune acaparării statului de drept, se opune atacului împotriva independenței justiției și dezastrului fiscal, toate aceste măsuri venite din partea actualei coaliții de guvernare. Moțiunea de Cenzură ”PSDragnea, în campanie mumă, la putere ciumă”, depusă în Parlament de Partidul Național Liberal are nevoie de sprijin popular, are nevoie de sprijinul tuturor cetățenilor  care își doresc  ca România să nu mai fie guvernată de cei care pun interesul personal sau de grup mai presus de interesul cetățenilor. Îi chemăm alături de noi pe sibienii care se opun felului în care Guvernul PSDragnea face legile în bătaie de joc la adresa românilor și conduce România spre dezastru, în afara Uniunii Europene”,  a spus astăzi vicepreședintele CJ Sibiu, Marcel Luca, într-o conferință de presă.

Comentarii

26 comentarii

rezist pic cu pic catre nimic

Acum 4 ani

traiasca marcel luca dimineata la sindrofii seara la umblat creanga pe strada
Raspunde

Minodora

Acum 4 ani

Marcel Luca a ajuns vicepresedinte cu cizmele lui Cazan, asta dupa ce, in calitate de director ADS i-a intermediat schimbul de terenuri lui Carabulea.Adica hotul striga hotii.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

yawn

Acum 4 ani

minunata purtatoare ilegala de creier, personajul despre care vorbesti a plecat din ADS tocmai ca sa evite a semna porcariile despre care vorbesti, iar cronologia faptelor si a documentelor o dovedeste. inainte sa deschizi gura, foloseste-ti neuronul (daca mai traieste...)
Raspunde

PaceFacatorul de la Varsovia

Acum 4 ani

''Moțiunea de Cenzură ”PSDragnea, în campanie mumă, la putere ciumă”, depusă în Parlament de Partidul Național Liberal are nevoie de sprijin popular..''??? De sprijin popular??? Traim intr-o tara UE sau in Zimbabwe?Voi peneleii n-ati fost in stare nici macar sa faceti o campanie,de aia nu ati fost votati.Ati schimbat patru candidati in doua luni la Bucuresti si v-a luat proasta de Firea Primaria Generala.Ce vreti: sa iesim in strada sa schimbam niste hoti smecheri cu niste hoti prosti?Pas.V-am votat 20 de ani,toata familia,incompetentilor,da' s-o gatat!Ati fost la putere 14 ani si n-ati facut altceva decit sa latrati si sa mincati rahat cu polonicu'.
Raspunde

Silvian Somfalean

Acum 4 ani

Le-ati dat teapa oamenilor, peneleilor! Am auzit ca nu se dau banii de om si de caine de la Soros daca actiunea e sustinuta politic!
Raspunde

yawn

Acum 4 ani

somfalenii au auzit din timp ca nu se da malai la mitingul asta asa ca stau sa se imputa pe canapea
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

iuliana

Acum 4 ani

Multumim tovarășului P.S.Dragnea ca ne-a dat, noua puturosilor, muult mai mult decat am fi putut visa vreo data, pensii si salarii fara acoperire., si fara nici un efort echivalent din partea noastra
Raspunde

///

Acum 4 ani

Mai du-te tu, revolutionaro! Te-ai uitat in oglinda sa vezi ce caraghioasa esti?
Raspunde

I

Acum 4 ani

PDL /PNL SUNTETI PRAF !
Raspunde

junghiu

Acum 4 ani

Din pacate, PNL-istii sunt mult mai slabi decat hotii de PSD-isti. Suntem condusi de non-valori, de indivizi care s-au imbogatit desi au lucrat la stat, de politruci pusi in functii desi n-au nici un fel de pregatire in domeniu, si exemplele pot continua. Clasa politica, in ansamblul ei, este groaznica.
Raspunde

Nicolae

Acum 4 ani

Daca s ar trezi Bratienii și ar vedea ce slab a ajuns PNL ar muri a doua oară.Pai cu o Raluca cu studii superioare la Moscova,cu o grămadă de PDL ei urâți la sânge de populația Sibiului, pentru prostiile făcute în timpul guvernării Boc-Basescu,ce realizări sa ai?Daca nu puneți președinte de filiala Sibiu un domn de anvergură tip Popa Virgil,in viitorul apropiat nu aveți nicio șansă.ATI ÎNȚELES?
Raspunde

iulia

Acum 4 ani

Nicule, ca PSD-ista cu vechi state, ti-as spune asa: "Câinele moare de drum lung iar prostul de grija altuia" CAPISCI?
Raspunde

dancp2

Acum 4 ani

acolo nu sint 300 de mitingisti nici daca numara fosta PDLista de Miss prahova,fosta sefa de camera deputatilor impreuna cu tanti turcana si din 2 in 2! pacat de adevaratiib liberali
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

e-manuela

Acum 4 ani

Buna! Nenea, ce tot au oamenii acestia cu penalul din Teleoroman? Asta, in comparație cu celălalt dictator nu-i ajunge nici la glezne d.p.v.al IQ, iar pe de alta parte n-are nici macar curajul sa înfrunte plutonul de execuție cum a facut-o predecesorul...
Raspunde

...

Acum 4 ani

Se putea sa lipseasca martie din post?!
Raspunde

Gruia

Acum 4 ani

Putin echilibru politic nu strica, insa dupa slogan vad ca ne aflam in Idiocracy deja.
Raspunde

Floricica Dansatoarea

Acum 4 ani

HUOOOO HOTII DE PENELISTI CARE VREA SĂ FACA DIN TARA ASTA UN SAT PARALELLL. SĂ VĂ FIEEE RUSINEEEEE, CĂ AȚI TRECUT PE LANGA SUPEEER MAMMA SI NU AȚȘI LUAT SI VOI UN KEBAP SĂ VA FIE RUȘINEEEEE DE VITA LA FARFURIEEEEE CU DE TOATEEEEEE. SI INCA CEVA DE LA MINE FLORICICA DANSATOAREA, PA_CEEEEEEEEE SI SA VA FIE RUSINEEEEEEE !!!!!!! DRACNEA SA MA PUPI SI TU IN 3,14 ZDĂĂĂĂĂĂĂĂ , PACEEEEEEEEEE !!!!!
Raspunde

iuliana

Acum 4 ani

Sa trăiască PSD-eu, ca oul costa cat unu de struț, benzina-i 6 lei, iar cursul valutar-i mai zburdalnic ca oricând..."Multumim" PSD!
Raspunde

penelistul

Acum 4 ani

Mai taci, fa tato! nu vezi ca esti caraghioasa?
Raspunde