Duminică,
11.04.2021
15°C

Hermannstadt ratează primul loc!

Sibienii au terminat la egalitate cu Dunărea Călărași în această seară și au ratat primul loc în Liga 1. Hermannstadt a condus până dincolo de minutul 90, însă au fost egalați în prelungiri, dintr-o fază fixă. O lovitură liberă a fost deviată în poartă Dobrosavlevici.

În cazul unei vitorii, sibienii ar fi acumulat șase punte și ar fi urcat pe primul loc al clasamentului. Egalați în prelungiri, sibienii fac patru puncte și sunt deoacamtă pe locul 8.

Notele acordate jucătorilor FC Hermannstadt de Turnul Sfatului:

Căbuz 7 - A. Coman 8, I Stoica 7, Dandea 7, Tătar 7 – Dâlbea 7, Antonov 8 - I. Petrescu 6, Bruno 8, Nkololo 8 – Blănaru 7

Știrea inițială:

Echipa de fotbal FC Hermannstadt conduce la pauză pe Dunărea Călărași, grație unui gol de generic reușit de Ștefan Blănaru.

Atacantul Ștefan Blănaru a marcat un super-gol cu călcâiul, în meciul disputat între Hermannstadt și Dunărea Călărași.

În minutul 24, căpitanul Răzvan Dâlbea a prelungit cu capul o centrare, iar atacantul de 29 de ani a înscris cu călcâiul, din careul mic.