Trei autoturisme au fost implicate într-un accident produs în această dimineață pe Dealul Dăii, în zona Bavaria.
Actualizare 10:30. Șoferul care a provocat accidentul rutier este un bărbat de 51 de ani. Cele trei victime sunt șoferul vinovat, precum și șoferul și pasagera din a doua mașină lovită, în vârstă de 48, respectiv 15 ani. Toți trei sunt sibieni.
Circulația a fost reluată în condiții normale în jurul orei 9:30.
Actualizare 8:25. Din primele cercetări, cauza accidentului este viteza neadaptată. Un șofer care circula spre Agnita, pe fondul vitezei neadaptate, a pierdut controlul direcției, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu două autoturisme conduse regulamentar din sens opus, anunță Poliția Sibiu.
Doi bărbați și o fetiță în vârstă de 15 ani au fost preluați de SMURD și ambulanța SAJ.

Știre inițială. La fața locului s-au deplasat un echipaj SMURD și unul de descarcerare ISU Sibiu, precum și un echipaj al Serviciului de Ambulanță al Județului Sibiu. Ar fi vorba despre două victime conștiente.
Potrivit primelor informații trasmise de Elena Welter, purtător de cuvânt IPJ Sibiu, traficul este blocat total în zona Bavaria.
Știre în actualizare.
Foto: facebook/ INFO TRAFIC jud. SIBIU
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 6824


Ultimele comentarii
Acum 22 minute
Alex
Acum 34 minute
Emil
Acum 1 oră
Stropinel
Acum 1 oră
Decat asa, mai bine NU!!
Acum 1 oră
Mioara