Miercuri,
03.06.2020
Parțial Noros
Acum
6°C

VIDEO-Centura Sibiului: Depășire cu 150 km/h, pe banda de urgență

30 Iulie 2019 08:44

VIDEO-Centura Sibiului: Depășire cu 150 km/h, pe banda de urgență

Un șofer teribilist a fost filmat zilele trecute în timp ce conducea cu aproximativ 150 de kilometri pe oră pe banda de urgență a autostrăzii Sibiu-Sebeș.

Imaginile au fost postate pe grupul Info Trafic Sibiu, cu următorul mesaj:

”Ignorati data de pe camera. S-a intamplat astazi 28.07.2019 la ora 16.05. Pe banda de urgenta la iesirea catre DN1 Șelimbăr”.

Reamintim că banda de urgență ar trebui folosită doar de autovehiculele de intervenţie sau de conducătorii auto care au o urgenţă şi sunt nevoiţi să oprească.

Sursa: ziuarulunirea.ro

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

9 comentarii

Mihai

Acum 10 luni

#șîeu... Nu avem autostrazi...din cauza asta mor oamenii pe drumuri... Uite ca nu asta e principala cauza...ci educația rutiera, sau mai exact lipsa acesteia...
Raspunde

Klaus

Acum 10 luni

The video is from 2015?
Raspunde

Mihai

Acum 10 luni

Asa se intampla daca te uiti fara sa citesti...spune clar omul sa ignori data de pe camera...
Raspunde

Luca

Acum 10 luni

Politia are la dispozitie camerele montate in perioada summitului , dar nu le foloseste - probabil din cauza legislatiei in vigoare ! Au costat 16 milioane lei .
Raspunde

Alex

Acum 10 luni

Ce ne mai place sa judecam omul. Nu se gândește nimeni ca exista o șansa ca el sa fie intr-o situație de urgenta. Toți ăștia care comentați aici ați face mai mult bine țării asteia dacă v-ați analiza pe voi mai îndeaproape
Raspunde

Anonymus

Acum 10 luni

si daca te afli intr-o stare de urgenta inseamna ca ai dreptul sa pui viata altora in pericol? adica daca tu esti pe autostrada si circuli legal si vine unul din asta care te poate destabiliza sau speria prin depasirea facuta si tu ajungi in parapeti este bine? ce gandire...
Raspunde

maria

Acum 10 luni

SI POLITIA??????????????????????????? NU SE AUTO-SESIZEAZA LA ASEMENEA FAPTA???? NENOROCITII ASTIA SUNT CEI CARE OMOARA PE SOSELE! POLITIA ROMANA, TREZESTE-TE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raspunde

Mai Multe Camere

Acum 10 luni

Politia... primaria... sau CNAIR compania cumetrilor tepari... puneti mai multe camere, faceti ceva !.. in afara de dormit, luat spagi si mers in vacante. Cocalarii ajunsi in Sibiu, din Gorj, Valcea sau alte zone fara creier se comporta ca animalele.... astia n-au vazut in viata lor o autostrada.
Raspunde

ionica

Acum 10 luni

BMW-ul ala mai degraba este Mercedes!
Raspunde