Scrisoare deschisă de la Viorica Dăncilă

Turnul Sfatului
5
foto-txt-dezbatere-xoic

Dragi români,

Dragi jurnaliști,

Dragi formatori de opinie,

Indiferent de opțiunea dumneavoastră duminică, cred că sunteți de acord cu toții că felul în care domnul Iohannis a ales să se comporte în toată această perioadă este DE NEACCEPTAT. Nimeni, dar absolut nimeni, nu și-ar fi permis să refuze, fără niciun argument credibil, o dezbatere electorală.

Nimeni nu a înțeles până la acest moment de ce întrebare fuge atât de tare domnul Iohannis. Ce poate să justifice o asemenea atitudine de dispreț și lipsă de reacție la apelul românilor? Ce ne ascunde domnul Iohannis?

Eu, până în ultima clipă, voi insista și voi fi pregătită pentru confruntarea democratică pe care românii o cer și o merită!

Așa că lansez un apel public. Să îl chemăm pe Klaus Iohannis la dezbatere în această seară, începând cu ora 20:00, la Palatul Parlamentului! Echipa mea de campanie deja încearcă să ia legătura cu staff-ul domnului Iohannis pentru a stabili această întâlnire.

PS: Chiar și în ultima zi de campanie, domnul Iohannis le spune românilor, la fel de obsesiv și stupid, că au de ales între dumnealui și PSD. Nu, domnule președinte! Românii au de ales între un om care fuge de întrebări și unul care, în ultimele zile, a răspuns câtorva sute de întrebări venite de la toți jurnaliștii, fără menajamente, fără repetiții, fără regie!

 

Viorica Vasilica Dăncilă

Alătură-te comunității

5 răspunsuri

  1. Avatar Cris
    Cris

    Prefăcută si urâta
    Mincinoasa si ursuză
    O ademenire fără reușită .
    Ea si cele 2 femei care sunt pe lângă ea, una cu parul scurt si cealaltă blonda , toate au niște buze subtiri….Ferește-te de oameni cu buze subțiri se spune la noi , ca sunt perverși si rai .

    20
    5
    1. Avatar patriot
      patriot
      Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.
      3
      6
    2. Avatar politrucul
      politrucul

      Mare fizionomist esti! Poti colabora cu FBI. parintii tai stiu?

      1
      4
  2. Avatar echidistantul
    echidistantul
    Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.
    3
    8
  3. Avatar 2cents
    2cents

    Ar fi fain sa fie astia singurii mincinosi din politica romaneasca actuala… Din pacate asta e regula in majoritatea partidelor, smecherii sunt in varf peste tot

    5
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.