Joi,
28.10.2021
Cer Senin
Acum
-3°C

VIDEO Un sibian se laudă cu drifturi printre mașini, în giratoriul de la Cimitir. Poliția îl caută

VIDEO Un sibian se laudă cu drifturi printre mașini, în giratoriul de la Cimitir. Poliția îl caută

Un sibian a publicat mai multe video-uri în care este filmat în timp ce, pe timp de zi, făcea drifturi printre mașinile aflate în trafic.

”Capul răutăților. Doing donuts in my M4 Competition (făcând drifturi în mașina mea M4 Competition – n.r.)”, a scris Liviu Muntenaș, pe contul său de Instagram, în dreptul imaginilor în care este filmat în sensul giratoriu de la intrarea în Cimitirul municipal din Sibiu. După cum se vede în imagini, șoferul așteaptă să treacă unele mașini aflate în trafic pentru ”a-și face numărul”. Cel puțin un șofer s-a speriat și a oprit în sensul giratoriu, pentru a se lăsa depășit de BMW-ul aflat în derapaj și a parca, mai apoi, pe marginea drumului.

Reprezentanții Inspectoratului Județean de Poliție spun că intenționează să îl sancționeze pe șofer. ”La nivelul Biroului Rutier Sibiu se efectuează verificări în vederea identificării conducătorului auto și aplicării măsurilor legale în consecință”, transmit reprezentanții Poliției, la solicitarea Turnul Sfatului.

Nu este pentru prima dată când Liviu Muntenaș se laudă pe rețelele de socializare cu performanțele mașinilor pe care le conduce pe străzile din Sibiu. În vara anului trecut s-a filmat în timp ce conducea cu 140 de km/h pe bulevardul Vasile Milea. Atunci, polițiștii nu l-au sancționat. ”Din păcate, din imagini nu s-au putut stabili elemente care să conducă la identificarea autoturismului și, ulterior, a persoanei care l-a condus. Dacă acest lucru ar fi posibil, conducătorul auto ar fi putut fi invitat la sediul Serviciului Rutier Sibiu. Gestul conducătorului auto este unul extrem de imprudent și lipsit de responsabilitate în trafic. Este evident că s-a expus unui pericol iminent și, în aceeași măsură, i-a expus și pe ceilalți participanți la trafic”, anunțau, atunci, polițiștii sibieni.

Citește și VIDEO Cu peste 140 de km/h în fața mașinii de poliție: un sibian și-a filmat cursa făcută prin oraș

Vizualizari: 8853

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

19 comentarii

Comisarul Maigret

Acum 4 luni

Atâta timp cât legile nu prevăd mai nimic drept sancțiune, când Rutiera nu mai e...ce-a fost, când nu mai vezi agenți în trafic, toată lumea dă din umeri. Iar pe nenumărații motocicliști care poluează fonic din belșug și conduc cu viteze supersonice nu-i vede nimeni. Sau nu are cine ?
Raspunde

Jeg de administratie

Acum 4 luni

Cand nu ai politie la sb... Sau ai melteni si iasoveni ciripitori...
Raspunde

Vic

Acum 4 luni

Așa se întâmplă dacă lumea stă nepăsătoare. Poate se trezește și pune mâna pe telefon și sună la poliție. Dar la noi nimeni nu face nimic până nu se întâmplă o nenorocire
Raspunde

Kokos

Acum 4 luni

Smecherasul asta trebuie sa ramana fara carnet perioada maxima posibila.
Raspunde

Izabell

Acum 4 luni

Un papagal! Ca multi altii…
Raspunde

Mihai

Acum 4 luni

zona respectiva e o adevarata pista ptr trucuri de genul asta atat ptr cei cu masini puternice cat si ptr cei cu motociclete...seara pot fi auziti turand motoarele pana aproape sa le sara pistoanele ...doar politia e ...surda
Raspunde

Miki

Acum 4 luni

Pe papagal l-am vazut si in giratoriul de pe Reconstructiei, vineri pe la ora 21. E plin orasul de camere video ale Politiei Locale iar berbecii amendeaza batranele care vand ceapa verde... Permis suspendat, masina confiscata, asta trebuie sa faca Politia Rutiera. Cati or mai fi liberi...
Raspunde

Un sofer

Acum 4 luni

cocalarul tot cocalar ramane. individul e cunoscut in trafic ca un pericol pe 4 roti de toata lumea, cumva doar politia rutiera il ocoleste. tara bananiera
Raspunde

Gogu

Acum 4 luni

În fatā la cimitir ! Deci, omul e totusi un tip responsabil, prevāzātor.
Raspunde

L. LOMOTĂ

Acum 4 luni

Bravo lui ! Un exemplu pentru Formula 1 . Poate o să avem și noi aici în Hermannstadt un circuit de Formula 1. Ok. Îmi pare rău Liviu că sunt sarcastic dar ai merită o amendă soră cu moartea , confiscarea mașinii și carnetul de șofer luat de Poliția Rutieră pe un de zile. Îmi pare rău că trebuie să îți spun dar cu banii luați din amendă pe care o să o primești o să îmi plătesc utilitățile în sezonul rece în următorii 10 ani. Grijă mare să nu devii un criminal peste noapte cu viteza pe care bolidul tău o aduce pe șoselele din acest oraș.
Raspunde

Gigi

Acum 4 luni

Politia il tot cauta?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Xxx

Acum 4 luni

Sint curios cam ce mașini au cei care au comentat? Sare vreunul de...Logan??? Nu prea cred! De aici ....înfierarea ăstuia cu BMW! Din păcate asta e o boala națională care ne trage pe toți in jos...in loc sa visam ii înfierăm pe unul care a reușit ...și din cite știu ..pe munca lui nu pe afaceri necurate ..contracte cu statul etc etc!!!! Și dincolo de asta chiar sint curios oare fapta asta e ... pedepsibila undeva in codul rutier? Că dacă nu ..ne întoarcem la ideea de la începutul comentariului. Aia cu...capra vecinului pt cine nu înțelege!!!și chiar daca este ..e strict problema lui!!! Va reamintesc celor care îl ...înfierați că la ședințele de partid că in cazul in care o să fie amendat...nu o sa primiti cota parte din amendă pt a va mai pune de 10 lei benzina in Logan!!!
Raspunde

Marcel baiat gigel

Acum 4 luni

Fate vezi ca ai pana la caruta! Asta de cand era GLL Sibiu facea fite prin oras si era cerat cu legea mereu. Organiza evenimente sa faca bani pe spatele altora. Pe asta il dai tu exemplu de succes? Mare exemplu este..
Raspunde

Paul

Acum 4 luni

Ia incearca sa mergi prin oras cu 52 km/h sa vezi cum apare "Garcea" sa-ti arate ca ai incalcat legea. Asa cu 100 km/h cu ce sa te prinda, ca doar nu dau drumul da radar pentru "Mercedes", vrei sa se trezeasca cu vre-un pui de politician.
Raspunde

Iobag Fara Reguli

Acum 4 luni

Din pacate, atata vreme cat legile se fac la Bucuresti... capitala prostiei, incompetentei si-a tiganiei, sa nu ne miram de ce avem o politie care nu poate face nimic... doar decorativa. In orice stat cat de cat civilizat, un asemenea individ ar fi fost sanctionat foarte aspru, fiind evident un pericol.... dar aici, nu, pentru ca parintii securisto-comunisti, au facut legi pentru potaile lor de odrasle, care acum conduc masini de sute de mii, ostentativ si incalca orice reguli.... bun venit in mica turcie.... Bucuresti, mizeria patriei face reguli...sa aveti noroc.
Raspunde

Cristian Sibian

Acum 4 luni

Poate nu ai citit bine.Totul se petrece in Sibiu,de un inconstient de SB,capitala ioropeana,de curand ramasa fara biblioteca....
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Just thinking

Acum 4 luni

Poate daca am avea mai multe circuite gen Transilvania sau Adancata...zic si eu , daca tot vorbim de civilizatie gen "vreau o tara ca afara"
Raspunde

Un sibian

Acum 4 luni

probabil "muntenas" asta a cotizat la echipa de fotbal a politiei!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Liviu Muntenus

Acum 3 luni

Ii am pe toti la degetul mic si nu ma intereseaza de nimeni. Eu fac legea. Sunt baiat de baiat.
Raspunde