Sâmbătă,
13.09.2025
Innorat
Acum
22°C

Ce a pățit sibianul prins de patru ori la volan, deși nu are permis

Ce a pățit sibianul prins de patru ori la volan, deși nu are permis

Un sibian în vârstă de 26 de ani a fost reținut marți de polițiști după ce a fost prins de patru ori la volan, deși nu are permis.

De fiecare dată bărbatul a fost prins conducând în municipiul Sibiu și de fiecare dată polițiștii i-au deschis dosar penal, însă fără niciun efect asupra intențiilor lui de a pleca iar cu mașina. Prin urmare, în cursul zilei de ieri a fost arestat.

”La data de 24 august, ca urmare a administrării probatoriului într-un număr de patru dosare penale având ca obiect săvârșirea infracțiunii de conducere fără permis, polițiștii Biroului Rutier Sibiu au reținut pentru 24 de ore un tânăr în vârstă de 26 de ani, domiciliat în municipiul Sibiu.

În perioada decembrie 2020 – august 2021, persoana în cauză a fost depistată de patru ori conducând autoturisme fără a deține dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice”, au transmis reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.

În cursul zilei de azi, sibianul va fi prezentat unității de parchet competente în vederea aplicării unei măsuri preventive.

Cercetările continuă la nivelul Biroului Rutier Sibiu sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu.

 

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 3848

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

4 comentarii

Comisarul Maigret

Acum 4 ani

În România nu contează permisul sau legea, contează relațiile. Peste câteva zile va apărea iarăși la volan. Trebuia pus piciorul în prag de prima dată. Dacă face vreun accident cine răspunde ?
Raspunde

Gigi kent

Acum 4 ani

Pariu ca imediat ce e eliberat se urca iar la volan :) legi de cacao...
Raspunde

John doe

Acum 4 ani

Polițiștii au ieșit pe străzi? Serios? Mai există instituția asta și în afara birourilor lor?
Raspunde

Cracra

Acum 4 ani

Ar trebui sa faca puscarie timp de 1 an de zile, parca asa zice legea. Altfel justitia in principal si politia din Romania este degeaba.
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus