Duminică,
28.11.2021
Cer Senin
Acum
10°C

VIDEO. Mesajul medicului Victoria Bîrluțiu către sibieni: „Dacă vreți copiii voștri să aibă doi părinți, vaccinați-vă”!

VIDEO. Mesajul medicului Victoria Bîrluțiu către sibieni: „Dacă vreți copiii voștri să aibă doi părinți, vaccinați-vă”!

Medicul Victoria Bîrluțiu, șefa Secției de Boli Infecțioase din Cadrul Spitalului Clinic Județean Sibiu a transmis un mesaj pentru sibieni. Aceasta îi îndeamnă să se vaccineze și să-și vaccineze părinții pentru a putea scăpa de COVID.

„Trăim în România, o țară europeană. O țară educată privește spre Europa și se vaccinează. Dacă aveți încă părinți, vă rog, vaccinați-i. Dacă vreți copiii voștri să aibă doi părinți, vaccinați-vă. Numai așa vom putea depăși momentele grave prin care trecem. Credeți-mă că e nevoie ca toți să înțelegeți mesajul. Vaccinați-vă!”, este mesajul medicului infecționist.

Raluca Budușan

de Raluca Budușan

Sănătate, Educație
Telefon:
0766 905 671

Comentarii

14 comentarii

Contra

Acum 1 lună

Dna doctor, mai intai ar trebui sa ne spuneti ce contine vaccinul si cum functioneaza! Lasati lozincile!
Raspunde

Minime

Acum 4 săptămâni

ți-e greu sa intri pe site-ul Organizației Mondiale a Sănătății sa te documentezi? https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/covid-19-vaccines/explainers
Raspunde

Un sibian

Acum 4 săptămâni

cu siguranta TIE este inutil sa-ti spuna ce contine vaccinul!!!
Raspunde

Sibian SB

Acum 1 lună

Doamna, eu de cand ii rog pe elzorab andreid gigi contra si altii :)))... Noi romanii suntem nație aparte, nu credem in baliverne gen medicina moderna si medici specialiști, credem in tratamente luate acasa dupa ureche, in usturoi țuică si ceai si mai ales nu ne interesează de altii (bătrâni, bolnavi si cei vulnerabili la covid forma grava sau deces), ne interesează doar de propria persoana si atat. Iar vaccinul, cip de la Gates, infertilitate la femei, cancer si cate si mai cate. Fac pariu ca din cei aprox 91mii vaccinați azi cu prima doza, 90mii si-au facut-o doar ca sa scape de restricții. Asa ca repet a 50a oara si promit ca nu e ultima, suntem natie de retarzi, maneliști si îngâmfați, ne plac fake news si orice e stire pe feisbuc si pe net, așadar AVEM EXACT CE MERITAM. Câtă minte tre' sa ai ca sa crezi ca daca faci vaccinu nu mai faci copii :) ? Asa ca despre ce vorbim noi aici, cu copii orfani si treburi complicate...
Raspunde

Munteanu

Acum 1 lună

Vorbesti in numele tau, nu-i asa? Nu esti purtatorul meu de cuvant si nici n-as vrea sa fii! Sa nu-mi spui ca tu te-ai vaccinat cu gandul la altii? Chiar de atata ipocrizie nu te cred in stare! Sa fim sanatosi cu totii!
Raspunde

DB

Acum 1 lună

Pârâcioasă mică! I-ai spus tu la doamna pe recalcitranţii ăia! Până mai ieri vărsai lacrimi de crocodil de grija semenilor că nu ajung la injecţie, acum te iei de viaţa lor că nu se duc cu convingere, ci de teama restricţiilor.
Raspunde

De citit

Acum 1 lună

The spike protein of SARS-CoV-2 variant A.30 is heavily mutated and evades vaccine-induced antibodies with high efficiency A se cauta in revista nature.com Articol publicat in 25 octombrie 2021
Raspunde

Elzorab

Acum 4 săptămâni

Nu stie dna Barlutiu d-astea...
Raspunde

Canaris

Acum 1 lună

Fato, vai de gramatica ta..... Te asculți ce zici? Doar de rezidentele din secția ta ți-ai bătut joc la fel.....
Raspunde

Aurica

Acum 1 lună

Pe tonul acesta, dna doctor n-ar putea convinge pe nimeni nici sa cumpere apa in desert daramite sa se vaccineze!
Raspunde

Vaxxinatu’

Acum 4 săptămâni

Teatru ieftin
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Alzara 1918

Acum 4 săptămâni

Ignorați detaliile , inclusiv imperfecțiunea vaccinului creat pentru varianta alpha și doar parțial eficient in raport cu delta : morga e plină de nevaccinați , nu de vaccinați ! Deci : alăturați-vă cozilor de la centrele de vaccinare ( cu mască și distanțare ) dacă nu ați ascultat îndemnul meu toată vara și nu vă împiedicați de precaritățile exprimării ... Obs . : contactați-vă medicii de familie : majoritatea vaccinează la cabinet ( prin planificare telefonică ) atât Jansen ( J& J ) cât și Cominarty ( Pfizer - BiONtech ) deși atât DSP cât și presa locală / centrală nu difuzează informația
Raspunde

Ghita

Acum 4 săptămâni

I-a mai fă o tură la morgă și la spital, iar la spital întreabă pacienții dacă sau vaccinat sau nu, lasă statisticile ce crezi tu că sunt bune, depinde unde citești.
Raspunde