Joi,
28.03.2024
8°C

BC CSU Sibiu a pierdut meciul disputat acasă cu CSM CSU Oradea

Galben-albaștrii au pierdut partida disputată astăzi, pe teren propriu, împotriva celor de la CSM CSU Oradea, la o diferență de zece puncte.

Meciul s-a încheiat cu victoria oaspeților, care au închis tabela de joc la 86 de puncte, în detrimentul sibienilor care au rămas cu doar 76 de puncte la final. Sportivii lui Miguel Angel Hoyo s-au menținut aproape de adversari pe toată durata jocului, însă au pierdut teren în ultima parte a meciului.

Acesta a fost penultimul meci din sezonul regulat al Ligii Naționale de Baschet Masculin – ediția 2021/2022.

Meciul tur dintre CSM CSU Oradea și BC CSU Sibiu a avut loc pe 16 octombrie 2021, iar orădenii s-au impus și  atunci, cu scorul de 81-66.