Judecătorul de drepturi și libertăți de la Judecătoria Mediaș a impus arestul preventiv pentru tânărul de 27 de ani care s-a urcat beat și fără permis la volan, apoi s-a răsturnat cu mașina între Buia și Mihăileni, un adolescent de 17 ani pierzându-și viața.
30 de zile de arest preventiv a cerut judecătorul pentru tânărul care a condus sâmbătă rupt de beat și a provocat un accident mortal, transmit reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
Vă reamintim că bărbatul a s-a răsturnat cu mașina în 23 aprilie, pe DJ 41A, între localitățile Buia și Mihăileni. Bărbatul de 27 de ani, din Buia, a condus autoturismul fără a deține permis de conducere și având o alcoolemie de 1,68 mg/l alcool pur în aerul expirat. În mașină se mai aflau alte trei persoane, printre care un tânăr de 17 ani care a fost proiectat în afara mașinii și a murit.
Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download
Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube
Tag-uri: accident 17 ani , tânăr mort 17 ani , accident mortal , Judecătoria Mediaș , politia sibiu , stiri sibiu
Vizualizari: 829
Ultimele comentarii
Acum 8 ore
Sibian
Acum 10 ore
Jiji Berbecali
Acum 10 ore
Carcotel
Acum 11 ore
John doe
Acum 11 ore
John doe