Un capăt al podului peste râul Putna de la Vadu Roşca s-a prăbuşit, a anunţat, sâmbătă, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea.
"În această seară, în jurul orei 19,37, poliţiştii din cadrul Secţiei 6 Poliţie Rurală Năneşti s-au sesizat cu privire la faptul că pe DJ 204 D una dintre extremităţile podului peste râul Putna (spre Vadu Roşca), care face legătura între satele Vulturu şi Vadu Roşca, s-a prăbuşit", se precizează într-un comunicat al IPJ Vrancea, citat de Agerpres.
Conform aceleiaşi surse, în urma prăbuşirii nu au fost înregistrate victime. Nu sunt nici persoane izolate, accesul în satul Vadu Roşca fiind posibil pe o rută alternativă.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: râul Putna , Vrancea , pod rupt
Vizualizari: 771


Ultimele comentarii
Acum 2 ore
AndreiM
Acum 2 ore
No Name
Acum 3 ore
Ion
Acum 3 ore
Che
Acum 3 ore
Sofer