29.03.2024
Parțial Noros
14°C

FC Hermannstadt - UTA Arad, 0-0, scor final

Actualizare:  FC Hermannstadt și UTA Arad au remizat, scor 0-0, pe Stadionul Municipal din Sibiu, în cadrul etapei cu numărul 26 din Superliga.

În a doua repriză, în minutul 89, Barbosa a șutat din interiorul careului, dar Letica a respins spectaculos.

Sibienii nu au câştigat niciun meci în 2023, având două egaluri şi trei înfrângeri.

UTA venea după o victorie (3-1 cu FC Botoşani), care a pus capăt unei serii de 14 partide consecutive fără victorie.

În tur, FC Hermannstadt s-a impus cu scorul de 2-1.

Știre inițială: Prima repriză a meciului dintre FC Hermannstadt - UTA Arad, care are loc astăzi, 18 februarie, pe Stadionul Municipal Sibiu, s-a încheiat cu scorul de 0-0.

Cornel Ene a înscris pentru Hermannstadt în minutul 13, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

ECHIPELE DE START:

Hermannstart: Letica – Butean, Ene, Antoche, Opruț – Mion, Biceanu – Balaure, Limaj, Popescu – Paraschiv

Rezerve: Muțiu, Etienne, Issah, P. Iancu, P. Petrescu, Oroian, Bărbuț, Buhăcianu, Babic

Antrenor: Marius Măldărășanu

UTA: Balauru – Benzar, Chindriș, Benga, Abeid – Anton, Batha, Ubbink – Roger, Milosevic, R. Pop

Rezerve: Mociu, Vukcevic, Hoxhallari, Dobrescu, Cascini, Otele, Postolachi, Willie, Pașcalău

Antrenor: Lazslo Balint

ANTRENOR: Laszlo Balint

Stadion: Municipal (Sibiu)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova) / A1: Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava), A2: Vornicu Adrian (Iaşi) / Arbitru VAR: Vidican Rares George (Satu Mare), Arbitru AVAR: Bîrdeş Romică (Piteşti).