Polițiștii sibieni au intervenit luni după amiaza pe strada Henri Coandă, acolo unde un tânăr se plimba cu un cuțit în mână.
În imaginile transmise de un cititor Turnul Sfatului, se vede cum tânărul se plimbă pe stradă cu un cuțit în mână, amenință persoanele din jurul său și distruge anvelopele mașinilor din jur.
„Astăzi, 4 decembrie, în jurul orei 15.00, prin apel 112, Inspectoratul de Poliție Județean Sibiu a fost sesizat în legătură cu faptul că un bărbat amenință cu un cuțit persoanele de pe stradă și distruge anvelopele unor autoturisme parcate pe strada Henri Coandă din municipiul Sibiu.
La locul incidentului s-au deplasat mai multe echipaje de polițiști care l-au depistat pe bărbatul în cauză.
Acesta a fost identificat, constatându-se că este vorba despre un sibian, de 37 de ani, asupra căruia a fost descoperit un cuțit, ridicat în vederea continuării cercetărilor”, transmite IPJ Sibiu.
Din primele verificări efectuate, în urma incidentului nu au rezultat victime.
Polițiștii au identificat 8 autoturisme ale căror anvelope au fost distruse prin înțepare cu un obiect ascuțit – tăietor.
Din cauza stării confuze și a comportamentului agitat manifestat de către bărbat, acesta a fost internat într-o unitate medicală.
La nivelul Poliției Municipiului Sibiu s-au declanșat cercetări penale sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de distrugere, amenințare și tulburarea ordinii și liniștii publice.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: video , Henri Coandă , strada Henri Coanda
Vizualizari: 3639
Ultimele comentarii
Acum 11 ore
Cornel Sibianul
Acum 12 ore
Ada
Acum 12 ore
Ioan Rotar
Acum 12 ore
Rotar
Acum 13 ore
EVREU