Miercuri,
19.11.2025
Innorat
Acum
6°C

Pasta Tahini Al’Fez, retrasă din Kaufland, Mega Image și Carrefour din cauza suspiciunilor de prezență a bacteriei Salmonella

Pasta Tahini Al’Fez, retrasă din  Kaufland, Mega Image și Carrefour din cauza suspiciunilor de prezență a bacteriei Salmonella

Produsul alimentar Pasta Tahini Al’Fez 160g este retras din magazinele Kaufland, Mega Image și Carrefour, inclusiv cele din județul Sibiu, din cauza suspiciunilor de infectare cu Salmonella, se arată pe siteul A.N.S.V.S.A.

„În cazul produselor vizate, nu se poate exclude faptul că acestea pot avea suspiciune de prezență Salmonella. Din motive ce țin de siguranța consumatorului, producătorul AB World Foods LTD UK și importatorul pentru România Parmafood Group Distribution SRL au reacționat fără întârziere și au retras aceste produse de la vânzare. Firma AB World Foods LTD UK și Parmafood Group Distribution SRL își cer scuze pentru neplăceri. Clienții care au achiziționat produsele cu datele de identificare de mai sus, sunt rugați sa returneze produsul la magazinul de unde l-au cumpărat,” arată sursa citată.

Salmonella poate declanșa boli gastrointestinale severe. Prin urmare, clienți nu trebuie să consume sub nicio formă aceste produse.

 

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus