Un sibian în vârstă de 49 de ani a fost reținut ieri de polițiștii sibieni după ce a condus beat și a intrat într-o mașină parcată.
Actualizare. Bărbatul reținut de polițiști este șoferul Bolt care a fost filmat în 19 ianuarie de mai mulți participanți la trafic conducând haotic prin Sibiu. Acesta s-a oprit în două mașini parcate pe Calea Cisnădiei, fiind scos afară de cetățeni.
Știre inițială. „La data de 28 ianuarie, polițiștii Biroului Rutier Sibiu au reținut un sibian în vârstă de 49 de ani, cercetat penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
În fapt, la data de 19 ianuarie a.c., în jurul orei 11.00, bărbatul a condus un autoturism pe Calea Cisnădiei din municipiul Sibiu, unde, pe fondul consumului de alcool, a pierdut controlul direcției de deplasare și a intrat în coliziune cu un autoturism parcat, pe care l-a proiectat într-un microbuz, de asemenea, parcat,” transmit miercuri reprezentanții Poliției Sibiu printr-un comunicat de presă.
Evenimentul s-a soldat cu pagube materiale.
Întrucât șoferul emana halenă alcoolică, iar din cauza stării generale nu a putut fi testat cu aparatele din dotare, acesta a fost însoțit la o unitate medicală pentru recoltarea de probe biologice.
În urma rezultatelor obținute din analiza probelor biologice recoltate în vederea stabilirii alcoolemiei, peste 4 g/l alcool pur în sânge, polițiștii au deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului și au luat măsura reținerii bărbatului pentru 24 de ore.
Cercetările sunt continuate la nivelul Biroului Rutier Sibiu, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu.
foto captura video
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Alătură-te comunității
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Ca de ce sa fi avut o companie competenta?
Da, Total NSA a facut la parcuri peste tot. Oare nu vede nimeni ce se imtampla in Primaria Sibiu si…
Suna bine, arata bine, sunt curios preparate vegane exista?!
Deci încă cel puțin 600 -700 mașini care vor face drumul de 3,4 ori pe zi între Sura și Sibiu.…
Și după fac scandal ca nu face Primăria Sibiu școli ca de ce învață în două schimburi.














Lasă un răspuns