Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

O tânără ar fi efectuat proceduri de estetică medicală fără a avea acest drept. Polițiștii au ridicat medicamente, substanțe injectabile și aparatură medicală

Turnul Sfatului
4
foto arhiva turnulsfatului.ro
foto arhiva turnulsfatului.ro

Polițiștii din cadrul Secției nr. 1 Poliție Urbană Sibiu au efectuat, luni, 27 aprilie, o percheziție domiciliară în municipiul Sibiu, într-un dosar penal care vizează săvârșirea infracțiunii de exercitare fără drept a unei profesii sau activități, anunță reprezentanții Poliției Sibiu.

Publicitate
Publicitate

Potrivit anchetatorilor, în perioada octombrie 2021 – aprilie 2026, o tânără în vârstă de 23 de ani, domiciliată în localitatea Șelimbăr, ar fi efectuat proceduri de estetică medicală fără a avea acest drept, la un punct de lucru situat în municipiul Sibiu.

În urma percheziției domiciliare, polițiștii au ridicat mai multe bunuri utile anchetei, respectiv medicamente, substanțe injectabile, aparatură medicală, facturi, bonuri, precum și un telefon mobil, în vederea continuării cercetărilor.

Publicitate

Cercetările sunt continuate de polițiștii Secției nr. 1 Poliție Urbană Sibiu, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu.

Reprezentanții Poliției Sibiu precizează că, pe parcursul întregului proces penal, persoanele cercetate beneficiază de drepturile și garanțiile procesuale prevăzute de Codul de Procedură Penală, precum și de prezumția de nevinovăție.

Publicitate
Publicitate

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

4 răspunsuri

  1. Avatar Ioana
    Ioana

    Lucra curat și procedurile ei erau doar cosmetice și arătai super după. Am fost la ea și a lucrat cu penul niște buze superbe

    1
    4
  2. Avatar Diana Rus
    Diana Rus

    Am fost foarte multumita de procedura cu Hialuronic Pen

    1
    3
  3. Avatar Adelina Pop
    Adelina Pop

    (Acest comentariu a fost moderat deoarece face parte din categoria „trolling”)

    0
    1
  4. Avatar Antoniu
    Antoniu

    Sunt proceduri care pot fi făcute fără probleme de orice cosmeticiana!

    0
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate