Un accident rutier a avut loc sâmbătă, 9 mai, seara, la Hula Bradului. Polițiștii spun că un tânăr de 25 de ani a pierdut controlul volanului și s-a răspurnat cu mașina pe partea opusă sensului său de mers. Cu el în mașină era o tânără de aceeași vârstă. Ambii au ajus la spital.
Din primele cercetări efectuate de către polițiștii rutieri a reieșit faptul că, în timp ce conducea un autoturism pe DN 1, având direcția de deplasare spre localitatea Avrig, un tânăr în vârstă de 25 de ani, din județul Cluj, din cauze care urmează a fi stabilite, ar fi pierdut controlul direcției de deplasare și s-ar fi răsturnat în afara părții carosabile, pe sensul opus de circulație.
La fața locului au fost mobilizate două echipaje SMURD dintre care unul cu medic, o autospecială de stingere și una de primă intervenție.
Două persoane au primit asistență medicală la fața locului. Șoferul și o tânără aflată în mașină, ambii având 25 de nai.
„După ce inițial au refuzat transportul la spital, aceștia s-au răzgândit și au solicitat să fie transportați la spital. Ambii acuză dureri abdominale. Sunt transportați la UPU Sibiu”, transmite Slt. Andreea Ștefan, purtător de cuvând ISU Sibiu.
Cercetările sunt continuate de polițiști pentru stabilirea tuturor circumstanțelor în care s-a produs accidentul rutier.
Fără mari probleme de trafic.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Sănătate, Educație
Alătură-te comunității
2 răspunsuri
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Felicitări instanța de judecată! Felicitări! Învățati drept și legislație domnilor agenți constatatori! Și voi de la poliția locală și cei…
Oricum nu se lucrează ziua darămite noaptea…o poveste minunată gen făt frumos și merele de aur…
Mai avem compatrioți care ar dori întoarcerea în evul mediu întunecat, la industria calului.
Dacă le-ați tăiat pădurile… :))
Si ce-i daca? Foarte bine.













Lasă un răspuns