Un bărbat în vârstă de 49 de ani a fost rănit vineri într-un accident produs pe DN 1, între localitățile Apoldu de Sus și Săliște, anunță reprezentanții Poliției Sibiu, anunță Vlad Teodosiu-Păducel, purtător de cuvânt al Poliției Sibiu.
Potrivit primelor cercetări efectuate la fața locului, accidentul s-a produs la kilometrul 335+150 de metri al DN 1. Polițiștii au stabilit că un sibian din Miercurea Sibiului, aflat la volanul unui autoturism, a pierdut controlul direcției de deplasare din cauze care urmează să fie stabilite și a ieșit în afara părții carosabile.
În urma impactului, șoferul a suferit vătămări corporale.

Echipajele de intervenție ajunse la fața locului i-au acordat asistență medicală, acesta fiind ulterior transportat la spital pentru investigații și îngrijiri de specialitate. Bărbatul a suferit un traumatism la picior, spune Andreea Ștefan, purtător de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Sibiu.
Polițiștii rutieri continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Redactor
Alătură-te comunității
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Bossule, am o veste pentru tine: în ritmul actual, Sibiul va deveni cartier al Șelimbărului. Rumeg-o p-asta.
Orasul asta este blocat in totalitate! Noi unde sa mai parcam cand iesim in parc la miscare? Nu ne mai…
Vizibilitatea este micșorată sau anulată complet de către mașinile staționate până în intersecție pe Badea Cârțan.
in codul penal esista o infractiune despre blocarea cu intentie a drumului public. E exact ce a facut primaria. Si…
Astept cu ardoare comentariul lui domnu vrabie (sparrow)













Lasă un răspuns