Municipalitatea sibiană pregăteşte în fiecare an, în data de 1 iunie, surprize pentru copii prin serviciile şi societăţile comericiale subordonate.
Transport gratuit pentru toţi copii. Ca în fiecare an, SC Tursib sărbătoreşte Ziua Internaţională a Copilului şi pe parcursul acesteia toţi copii cu vârsta de până la 14 ani vor putea călători gratuit cu mijloacele de transport public din Sibiu.
Proiect educativ. Societatea a pregătit o surpriză copiilor de la grădiniţele 22 şi 35 în cadrul proiectului educativ intitulat „Circulăm cu autobuzul pentru a păstra oraşul mai puţin poluat”. Tursib va oferi acestor copii machete de autobuze confecţionate din carton, pe care aceştia urmează să le asambleze în cadrul unor activităţi educaţionale.
Excursie la Zoo cu copii din două grădiniţe. În continuarea programului, copiii din grupele alese pentru aceste activităţi se vor bucura de o excursie la Grădina Zoologică din Sibiu, cu autobuzele puse la dispoziţie gratuit de SC Tursib SA. Reamintim că intrarea este gratuită de 1 iunie la Grădina Zologică pentru copiii şi tinerii de până la 18 ani.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 346
Ultimele comentarii
Acum 6 ore
O sibianca
Acum 6 ore
Eu
Acum 6 ore
Kokos
Acum 6 ore
LOL
Acum 6 ore
Hermannstadt