Marţi,
02.03.2021
Parțial Noros
Acum
1°C

Directorul tehnic al Trans Car, gasit spanzurat

La 52 de ani, Viorel Belei a decis să se sinucidă într-o pădure din apropierea localității Veștem. Potrivit Mediafax, bărbatul era directorul tehnic al firmei Trans Car, societate controlată de magnatul Ilie Carabulea.
”Surse oficiale au declarat că este vorba despre Viorel Belei, director tehnic al firmei de transport Trans Car (inițial, agenția de presă a relatat că ar fi vorba de Transcom), care îi aparţine omului de afaceri Ilie Carabulea”, relatează Mediafax. Polițiștii au declarat că nu există suspiciuni de omor.


"Echipa operativă care s-a deplasat la faţa locului l-a identificat pe B. Viorel (52 de ani, domiciliat în municipiul Sibiu), în apropierea DN 1, la aproximativ 30 metri de partea carosabilă, spânzurat de un copac. Victima nu are urme vizibile de violenţă la examinarea sumară a corpului, doar urme specifice create la decesul prin spânzurare, nefiind suspiciuni de omor", a declarat purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Sibiu, inspectorul Luciana Balteş, citată de Mediafax.
Dispariția lui Viorel Belei a fost anunțată luni seara, de către soția acestuia.

SC Trans Car SRL este una din cele mai importante companii din Holdingul Atlassib, având peste 270 de angajați și o cifră de afaceri, rulată în 2010, de aproape 70 de milioane de lei. Societatea raportat, în 2010, o pierdere de peste trei milioane de lei.

Foto

 

Comentarii

31 comentarii

Mirela

Acum 9 ani

Inexplicabil gestul fostului meu coleg. Dumnezeu să-l odihnească în pace şi sincere condoleanţe familiei îndoliate!
Raspunde

sibianu

Acum 9 ani

poate spune cineva unde era dir. domnul .multumesc
Raspunde

marginime

Acum 9 ani

Pt sibianul Banuieste si tu cine-i patronul SATRAP care inebuneste salariatii
Raspunde

gogu

Acum 9 ani

Jegaritii de la Tribuna nu a dat nici-un anunt ca sa nu-l supere pe ******.Poate vom auzi si de el azi maine ca doar cavou si-a facut si e mare destul.O sa ajunmga sa bage in cavoul respectiv cainii morti.
Raspunde

Relu

Acum 9 ani

Numai cine a lucrat la Carabulea stie in ce stare te poate aduce stilul de lucru din firmele lui. Dumnezeu sa-l odihneasca, dar nu trebuia sa procedeze astfel.
Raspunde

Claudia

Acum 9 ani

DUMNEZEU sa-l ierte si sa-l odihneasca !!! A fost un om extraordinar, sincere condoleante familiei !!!
Raspunde

sibianu

Acum 9 ani

poate mai auzim de sinucideri si dupa 14 dec.
Raspunde

axl

Acum 9 ani

eventual transcar.......
Raspunde

@7

Acum 9 ani

ti-ai planuit sa te spanzuri dupa data respectiva? sper ca fiuto se va spanzura de lustra pentru ca nu a mai suportat starea de homosexualitate impusa de tine
Raspunde

seful sclavilor

Acum 9 ani

Mai zicea cineva aici ca marele mag_nat ar fi un fel de domn inginer,deci face inginerii financiare si acum se vad roadele.Sigur firma trans_com a avut beneficii minime si de aceea s-a intamplat cea ce sa intamplat.Sigur nu a putut sa il mai suporte pe marele sef de trib.Sclavagismul nu a fost inca abolit in tara,dovada firmele mag_natului.
Raspunde

bascula

Acum 9 ani

mi-am laut tzeapa la scoala de soferi transcom pe masina de fier vechi cu numarul CIK (care nu si-ar trece nicio inspectie tehnica daca nu ar fi magnatul)care se vede in poza la ei pe site. fereasca-va norocul sa nu ajungeti la cara_p_lea in curte ca e furacios rau! Instructorul ala fost sofer de bascula din cristian, un afemeiat si parvenit, tiganoi dar student la drept la alma mater, doamne fereste-ne de transcom
Raspunde

Vlad

Acum 9 ani

Nu este vorba despre directorul tehnic al Transcom, ci al Transcar ! Ii rog pe cei de la Turnul Sfatului ca, iniante de a publica o astfel de stire, sa o verifice mai intai ! Va multumesc !
Raspunde

@7sibianu

Acum 9 ani

cat de mic si josnic esti, natangule! ce-ai zice ca, dupa data aia, sa-l calce trenul pe tac\'to, ori pe ma-ta drezina, chiar pe tine sa te calce masina, nenorocitule?!
Raspunde

Georg

Acum 9 ani

CORRIGENDA: chiar in titlu scris MARE sa se vada si pentru orbii pamantului: [...]Tans Car.[...] Citeste si scrie[...] TRans Car[...], verifica in text corect scris, dar mai ales ALATURI de titlu, poza cu auto pe care scrie TRANSCAR. Am scris TRans Car cu R mare,sa se vada despre ce este vorba, nu ca as inventa eu o noua scriere ciudata. Asta o las in sarcina CORECTORULUI ziarului...
Raspunde

pcr

Acum 9 ani

astia sunt marii patroni :) ca si patriciu cand a furat petromidia era mare businessman si cand sa deschida niste pravalii a dat-o in bara
Raspunde

Vlad

Acum 9 ani

@ Georg : Schimbarea a fost facuta dupa cei de la Tunrul Sfatului au fost sesizati in legatura cu greseala de a fi pus Transcom in loc de Transcar, greseala care ulterior, a fost corectata .
Raspunde

sibianu

Acum 9 ani

TOVARASULUI A7 -data de 14 dec. este primul termen de judecare la ICDCJ dupa aceasta data poate vedem si minuni orcum suntem in preajma sarbatorilor .[orcum esti un LINGAU te caracterizeaza vocabularu si ANGAJTORUL ]1926
Raspunde

sibianu

Acum 9 ani

TOVARASULUI A7 -data de 14 dec. este primul termen de judecare la ICDCJ dupa aceasta data poate vedem si minuni orcum suntem in preajma sarbatorilor .[orcum esti un LINGAU te caracterizeaza vocabularu si ANGAJTORUL ]1926
Raspunde

@3marginime

Acum 9 ani

musteste in fiinta ta, ravasita de rautate si ura, efectul schizofreniei, cata vreme emiti si sustii asemenea aberatii. daca ai stii ce-i aia satrap, cu siguranta n-ar regreta nimeni daca ai atarna de-o creanga, asa incat, cauta-ti o sfoara...
Raspunde

@relu rebelu

Acum 9 ani

esti un frustrat si e greu de presupus ca ai avut privilegiul sa lucrezi intr-un mediu in care, la loc de cinste, se situeaza profesioinalismul, motivarea si daruirea pentru performanta. mai mult ca sigur esti un adept al \"liniei de mijloc a lui horatiu\" , adica al mediocritatii, asa ca o sa dea \"darvinismul\" cu tine de pamant de n-o sa te vezi! cauta-ti un loc caldut si vegeteaza...
Raspunde

@10epoca de piatra

Acum 9 ani

ca sa te citez: sigur, ai gandirea unui preistoric din epoca de piatra: sigur, esti un sarantoc, ce si-a luat un computer din vinzarea fierului vechi; sigur, esti dus cu pluta, dar ai grija ca dai de cascada; sigur, ca te dai atoatestiutor, da\' mintea-ti n-ajunge la genunchiul broastei; sigur, ca o sa sucombi in mocirla traiului tau mizer; sigur esti un retardat. punct.
Raspunde

@4gogu

Acum 9 ani

bai cretine, ce-ar fi daca, maine-poimane, ma-ta si tac\'to ar auzi ca-i dat ortu\' popi, desigur, din prostia si nemernicia ta? de bucuri, jegule, de necazul si drama altora! cred ca-n creierii tai - daca ai - colcaie kentii. ar trebui sa-ti faci griji, ca vei ingropat la marginea unui sant, ca un caine calcat de masina, pramatie!
Raspunde

Un cocalar

Acum 9 ani

Au reaparut simpatizantii porcului sef,sigur au fost recompensati cu 100 grame de vodca si s-au pus pe comentarii care mai de care mai bun.Cei de la fituica lu sefu ar putea primii marele premiu pentru literatura dupa felul cum descriu ce au ei in cap.
Raspunde

un om

Acum 9 ani

Bunul Dumnezeu sa-l odihneasca in pace! Si el a fost un om, care a suferit pe lumea asta. Domnul Carabulea.......poate va fi o rasplata pentru fiecare.........
Raspunde

bulă

Acum 9 ani

javre cu două picioare , vai de mintea voastră IDIOȚILOR ! un OM a murit și voi nu aveți altceva de lucru decăt să vă certații ca maimuțele pe banane . DUMNEZEU SĂ-L ODIHNEASCĂ ȘI SĂ-I FIE ȚĂRĂNA UȘOARĂ LUI VIOREL BELEI
Raspunde

@un cocalar

Acum 9 ani

...cat zece! esti asa de prostovan, de\'ngheata apale, insule. ce-ar fi sa o stergi tu, catinel, acolo unde ai vazut tu intaiasi oara lumina zilei? provoci scarba, hiena, locu\' tau e\'n vizuina...
Raspunde

alt cocalar

Acum 9 ani

Au reaparut hienele,sefului de trib sa scrie la comanda.asta imi place cel mai mult la voi astia care-l aparati pe seful sclavilor,desi voi sinteti niste sclavi pe plantatile lui.Eu nu sint hiena,ca alea stau in hainta,eu sint un cioban singuratic din satul sefului vostru. ar trebui sa va inscrie seful vostru la scoala sa invatati sa scrieti,nu doar sa jugniti pe forum,banuiesc ca aveti un aparat care transforma urletele voastre in cuvinte,ca sint sigur ca nu aveti nici macar 2 clase ca trenul. Odata si odata o sa se sparga si buboiul ala numit Porcosulea si o sa va vad eu ataunci.
Raspunde

@alt cocalar cretin

Acum 9 ani

du-te, bai boala, si te\'neaca in haznaua din fundul curtii, unde salasuiesti! crezi ca ai umor? n-ai, loaza! esti (fie-mi scuzata simplitatea) un zaro barat! bai, bolnavule, ce tot zici de \"sef de trib\", de \"seful scalavilor\", \"plantatile lui\"- nu vezi ca esti ridicol?! ai vrea,tu, o mortaciune, sa fii \"un cioban singuratic\", da\' na-i onoarea asata, loaza! cat priveste buboiul, nu te bucura, ca n-o sa prizi tu, un nemernic, vremea aia... a, si nu uita, sa treci sa-i faci o felatiune... ok!?
Raspunde

Lucian

Acum 9 ani

SB-76-KTA -masina din poza am umblat-o si io candva :D
Raspunde

Costi

Acum 9 ani

Carabulea, iar Carabulea ? TransCar, Atlassib, Carpatica... Astea sunt firme care nu ar trebui sa existe pe o piata corecta! Trist !
Raspunde

ilie

Acum 9 ani

cel mai mare hot din sibiu. un holding de ***,cre nu ar trebui sa existe. poate se autosesizeaza si fiscul vreodata sa le face un control. numai nereguli.
Raspunde