Luni,
18.08.2025
Partial Noros
Acum
22°C

Mediasul a inceput curatenia de primavara

În dimineaţa această, primarul municipiul Mediaş împreună cu directorul SC Eco-Sal, Iosif Balog, au dat startul campaniei de curăţare a artelor principale.

 Astfel, în perioada 7-17 martie se vor igieniza străzile principale ale oraşului, urmând ca din data de 19 martie, conform calendarului Eco-Sal, să demareze campania „Curăţenia de primăvară“.

„ Împreună cu conducerea Eco-Sal am decis începerea campaniei de curăţenie de primăvară. În primă fază se va acţiona pe arterele principale ale oraşului după care vom începe şi campania propriu-zisă împreună cu cetăţenii, în cartierele de blocuri şi de case în aşa fel încât până la sfărşitul lunii aprilie oraşul să fie curat“ a declarat Teodor Neamţu, primarul municipiului Mediaş.

„Am început curăţenia de primăvară cu două săptămâni mai devreme deorece condiţiile meteorologice ne-au permis acest lucru. Vom acţiona cu două echipe, zilnic între orele 10,00-17.00 Dorim să curăţăm întâi străzile principale pentru ca mai apoi să intervenim asupra tuturor străzilor din municipiul Mediaş.“ a declarat Iosif Balog, director SC. Eco-sal S.A.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 246

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

1 comentarii

ha ha ha

Acum 13 ani

ce fac aia tata?muta praful in tufis?vai ce tziganie a ajuns tara asta........de rasul lumii...deci doua echipe...?cei din poza sunt echipa cea mai tare?ha ha ha...........
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus