Un bărbat de aproximativ 70 de ani a fost găsit spânzurat duminică, într-o pădure de lângă Sibiu (foto), la ieșirea spre Daia. “În cauză nu există suspiciuni de omor, decesul survenind ca urmare a suicidului”, explică purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Luciana Balteș.
Bărbatul este chiar fratele lui Martin Rampelt, cetățeanul german găsit și el fără suflare în pădure între Sibiu și Cisnădioara, în urmă cu câteva zile.
Corpul neînsuflețit al lui Adolf Rampelt a fost identificat la câteva ore după ce a fost găsit, însă criminaliștii bănuiau de la început că este vorba despre una și aceeași persoană. Adolf Rampelt, principalul suspect în crima comisă împotriva fratelui său, avusese o ceartă aprinsă cu acesta din urmă, pentru moșteanirea unei case de pe strada Anina. Suspectul dispăruse de la domiciliu, imediat după ce polițiștii au început cercetările. Din declarațiile rudelor, fratele cetățeanului german plecase de acasă cu o bicicletă. Lângă corpul neînsuflețit al bătrânului găsit spânzurat s-a găsit, de asmenea, o bicicletă abandonată.
Citește și Cetăţean german de 75 de ani, sugrumat şi aruncat în pădure
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 385
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Dragan Cristina
Acum 3 ore
Emil
Acum 4 ore
Hermannstädter
Acum 4 ore
Valentino Versace
Acum 4 ore
John