Joi,
03.12.2020
Cer Senin
Acum
-3°C

Comentarii

27 comentarii

Alex

Acum 6 ani

Ce-o sa se duca naiba Sibiul daca ajunge ministru si vicepremier.
Raspunde

eu

Acum 6 ani

Johannis presedinte si Sibiu capitala regionala!
Raspunde

Bogdan

Acum 6 ani

O sa se duca naibii sibiul si el ca si om .... odata ajuns acolo o sa-l faca praf .... pacat
Raspunde

asd

Acum 6 ani

Bravo! Sa nu isi ia prea multe bagaje la bucuresti ca nu o sa aiba nevoie
Raspunde

Sibian

Acum 6 ani

Felicitari! Acum, Bottesch primar în strânsă legatură cu Iohannis, Sibiu poate progresa ca până acum! În alte circumstanţe nu văd nicio ieşire din dezastru!
Raspunde

@Sibian

Acum 6 ani

no way !!!! ar fi un dezastru !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Raspunde

alex

Acum 6 ani

in sfarsit pleaca si asta... o decizie inteleapta!!!!Parca o prins radacini in scaunul la primarie.
Raspunde

ba 8+2=10

Acum 6 ani

ba nu va place ,bai grijuliule s-a nu zici si tu ca vrei la primarie ,ba sibiul ramine in continuare pe miini bune crezi ca johannis nu stie ca voi catelusi infometati dupa 13 ani de seceta de la spagile la care visati si-a lasat om de incredere cu ce crezi ca ,astrid fodor este mai prejos de ce a invatato ,johannis ,s-ar putea s-a aveti mari surprize pe mai departe ,felicitari ,johannis tot mai mult isi dau seama ca esti solutia viabila ,asa s-a procedat si dupa unirea mica au adus un neamt care a modernizat tara si a infaptuit si marea unire,tot asa era coruptia ,boieri sfidau saracia se preteceau pe la ,paris ,viena etc si lumea murea de foame SUCCES
Raspunde

vm

Acum 6 ani

consimt celor scrise la punctul 7 ,poate ar trebui sa fie si alegeri anticipate la primaria Sibiu
Raspunde

Cindrea

Acum 6 ani

Băieţi, pe poziţii!E momentul să punem laba şi pe Primaria Sibiu, după CJ.
Raspunde

Sebastian

Acum 6 ani

Succes Domnule Johannis! Succesul dumneavoastra este al nostru, al tuturor sibienilor. Veti creste, din punct de vedere politic, si odata cu dvs, si Sibiul va creste. Multa lume se teme ca „miticii” va vor taia avantul. Eu am incredere in spiritul dvs german, de a merge pana la capat, fara sovaiala, cu corectitudine si decizie.
Raspunde

dorin

Acum 6 ani

@eu Vise erotice, taticu! :))
Raspunde

Georg

Acum 6 ani

Requiescat in Pace...R.I.P.___ Ca sa fiu BINE inteles:__ Gestul lui de a intra in POLITICA de dincolo de munti, este egal cu o SINUCIDERE MORALA si POLITICA, omul acesta renunta la orice principii elementare si intra–n joc cu cei care–l vor CURATA de TOT... Trebuia sa stea pe fundul lui, ca BUN ADMINISTRATOR de Oras... ca politician nu face doi bani in ACEST HAOS... Asa isi pierde BAZA si CREDIBILITATEA... De aceea am scris si scriu sinucigasului: Requiescat in Pace...R.I.P.
Raspunde

alzara

Acum 6 ani

\"Cãnutã -om sucit! \" Cam asia suntem :i -am injurat pe \"mitici \" ca ne conduc din Bucurest, dar blamam regionalizatea care aduce, oricum, decizia adminosttativa in Ardeal. Detestam ministrii \"sudisti \",dar njne convine cand un concitadin devine viceprimministru. Cat despre persoana, comparati -l cu Dejeu...Vedeti ca suntem in castig (Sibiul si tara) .
Raspunde

maierean

Acum 6 ani

L-am votat mereu pe acest sas. Am uitat de ticalosia sasilor sibieni despre care imi vorbeau buncii si parintii. Acest individ murdar se lauda ca a fost ales dar refuza sa dialogheze cu cetatenii. Prefera legaturile cu afacerile murdare aranjate desigur de Virgil Popa, , etc. care l-a si dus in PNL (pe banii celor 5 inclusiv Carabulea?). E tare bun acolo la Bucuresti . Aici a umplut Primaria Sibiu cu multe gunoaie pe care le-a aseazat cu piciorul dupa cum a vrut el. De-acolo de jos gunoaiele ne murdaresc si pe noi. Asa ca trebuie sa plece ca sa se poata matura in Primarie.
Raspunde

Eu, sibianul

Acum 6 ani

Auzi, el vrea un interimat rezonabil... pai rezonabil este sa respecte legea, nu sa ne dam peste cap de grija scaunului lui. Destul si-a etalat grandomania si infatuarea pe aici... spun inca odata: ar trebui limitat numarul de mandate al unui primar, ca sunt pline cimitirele de oameni de neinlocuit...
Raspunde

Ardeal

Acum 6 ani

Sasu asta sa ne conduca in continuare ca romanii primari dinainte or fost de pomina. Noi cu carca, cu sters vaca la kur, el cu mintea, ca–i nemes, neam de nobil, de conducator. Prosti ca noi sa munceasca ii plin, da conducatorii is rari. Rpmanii n–au. Sasii si ungurii neor condus si pana acum si de aia ne–am civilizat. Miticii se conduc singuri da nu–s asa civilizati cum neo facut pe noi sasii si ungurii.
Raspunde

Ioi! a acceptat!?

Acum 6 ani

No! daca a acceptat: adios!! ca nu vrem: ”Auf Wiedersehen und, ”alles Gute” !..pentru noi sibienii, evident!
Raspunde

asta-i tigan, nu german!

Acum 6 ani

Mincinos: Proaspăt intrat în PNL, primarul Sibiului, Klaus Iohannis, a declarat, miercuri, că premierul Victor Ponta i-a oferit un post de ministru după alegerile locale, însă a refuzat și va refuza iar în cazul unei noi astfel de propuneri, afirmând că este foarte legat de orașul pe care-l conduce. (***www.evz.ro/detalii/stiri/klaus-iohannis-nu-as-accepta-un-post-de-ministru-sunt-prea-legat-de-sibiu-1024813.html)
Raspunde

Hans

Acum 6 ani

NU SE PAOTE SA STAI CU FUNDUL PE DOUA SCAUNE! O sa cazi printre ele.Lacomia omului e mare.
Raspunde

vivi

Acum 6 ani

cel mai bun primar
Raspunde

cici

Acum 6 ani

acest mesaj se poate transmite, dar cel scris de cici inainte de ce nu ?
Raspunde

cici

Acum 6 ani

Iohannis a aterizat in guvern pe o pista buna. ex:pista construita la Sibiu de domnul Bottesch. Mare dezamagire.
Raspunde

@ Ardeal

Acum 6 ani

S-a trezit spiritul de sclav din tine si vrea sa se faca auzit? Atunci scoala sibienii sa mai bage inca odata Transilvania in \"imperiul\" unguresc, asa cum au facut-o in 1688. Sa o duci bine si frumos la coada oii.
Raspunde

investitorul

Acum 6 ani

Klausi, oare sa fie acum momentul oportun ? Poate, acum depinde de tine si numai de tine!!! Sprijin ai din afara, mai ales din Germania. Merkel s-a cam saturat de gradininta si impostura a la Ponta (Ce credeti ca i-a spus Merkel lui Basescu cand a fost in Germania ?). Si investitorii Germani te vor la guvern, si vor stabilitate, o linie clara, si mai ales incredere!! Chestia functioneaza numai si ca vicepremier,in rest daca chiar te decizi te ai numai pe tine,stii! Pe de alta parte stim ca tara asta asa de prapadita, este inca in chiarele securoilor,joci cu ei te vor lasa in pace si vei primi si tu un mic ciolan,dar atunci ai pierdut increderea si imaginea ,mai ales din partea sibienilor si a comunitatii sasilor din germania.Daca nu joci si chiar vrei sa faci treaba pentru tara asta nenorocita,te vor lucra!! Sa vedem....
Raspunde

Citat

Acum 6 ani

Deoarece domnul Klaus Johannis este cel mai capabil om de pe planeta, eu propun sa fie: presedinte, premier, academician, actor de film, prezentator de televiziune, sotul Biancai Dragusanu, primar, senator si deputat, timp de doi ani, dupa care o sa renunte la functia de presedinte si-l facem direct rege!
Raspunde

@26

Acum 6 ani

POA să fie și primarul capitalei,guvernatorul BNR,președintele FRF,șeful FMI,căpitan-jucător la CSU ATLASSIB la baschet că e cât o prăjină de înalt,și co-prezentator la Capatos-la nivelul lui ridicat de IQ!!!dacă am uitat ceva....sorry!
Raspunde