Pompierii au intervenit sâmbătă pentru salvarea unui cățel căzut într-un canal adânc de aproximativ 17 m, pe care au reușit să-l aducă la suprafață viu și nevătămat, transmit reprezentanții ISU Sibiu.
Un adolescent din blocurile apropiate l-a auzit schelălăind și a sunat la 112. Intervenția pompierilor a avut loc în Mediaș, pe strada Șoseaua Sibiului. Pentru salvarea cățelului, a fost nevoie de coborârea unui pompier în canal, care, cu ajutorul cordițelor de salvare, a reușit să-l readucă la suprafață, câinele fiind recuperat în viață. Canalul se află pe spațiul public, neacoperit. Nu se știe dacă cățelul are stăpâni, dar cel mai probabil acesta ar fi murit fără intervenția pompierilor.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Șoseaua Sibiului
Vizualizari: 1057
Ultimele comentarii
Acum 8 ore
Aci Duțu
Acum 9 ore
John S
Acum 9 ore
Emil
Acum 11 ore
Nustiu
Acum 11 ore
Leonard