Miercuri,
20.01.2021
Parțial Noros
Acum
-3°C

Klaus Iohannis și soția lui au vizitat în acest weekend Lacul Bucura

Klaus Iohannis și soția lui au vizitat în acest weekend Lacul Bucura

Președintele României, Klaus Iohannis și soția sa s-au aflat în acest sfârșit de săptămână în zona Munților Retezat. Sâmbătă au făcut poze cu mai mulți turiști, în zona Lacului Bucura, iar acestea au fost postate pe Facebook.

„Normalitate, bun simț, simplitate! Ieri în Munții Retezat la Bucura lângă refugiul salvamonților! Vă las pe voi să descoperiți! Surprize, surprize! Fără coloane oficiale și elicopter! RESPECT!", este comentariul postat de Manuela Matits, la o postare cu mai multe fotografii cu președintele României.

Șeful statului a mai vizitat și trecut obiective turistice din zona Munților Retezat și a acceptat de fiecare dată să facă fotografii cu turiștii care i-au cerut acest lucru.

Klaus Iohannis turisti

Foto: Facebook 

Cauți un loc de muncă sau vrei un job mai bun? Pe turnulsfatului.ro/locuridemunca ai de unde alege. Starbucks, Continental, Stefanini, Wenglor, Takata, Compa, RSK Development, Dream Personal Logistik GmbH, CGS, Trigo Industry Services, Fântânița Haiducului, Harting, Compa, Soma, Kulinarium, Expertarom, Astra Film, Visma, Schunn Service, RUD, Euroconf, DISTRIB SRL, Hilton, Flaro, SmileCredit, Carrefour, Marquardt, GLS, Marlex Duo Company, Standard 8, Einstein și alții angajează acum.

Comentarii

44 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

justitiar

Acum 3 ani

Tara arde, baba se chiaptana!
Raspunde

nu merti raspuns

Acum 3 ani

imbecil !
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

...

Acum 3 ani

fiind baiet paduri cutreieram fiind justitiar kkt mancam
Raspunde

...

Acum 3 ani

tara arde din cauza psd-ului si iohannis nu a turnat gaz pe foc. dimpotriva, a reprerzentat f. bine tara la intalnirile cu omologii din sua si europa.
Raspunde

TALIDA RUNCU

Acum 3 ani

Domnule justitiar ESTI PROST CU CRENGI!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

justitiar

Acum 3 ani

Alta crenguta! N-ai argumente, insulti! Ce am spus rau? Dl. presedinte chiar numai la plimbari se gandeste? N-are si alte treburi?!
Raspunde

...

Acum 3 ani

de ce-l numesti "domn" pe ala?
Raspunde

hop

Acum 3 ani

Respect,asa Presedinte ,asa Prima Doamna,poate invata ceva si golanii astia de conduc tara asta !
Raspunde

...

Acum 3 ani

cat pupincurism...
Raspunde

Roman

Acum 3 ani

Cineva care iubește muntele înseamnă că este în rezonanță cu natura, deci Dumnezeu a mai dat o şansă României. Să sperăm că vom fi în stare să o înțelegem şi să o fructificăm. Dumnezeu să ne ajute.
Raspunde

votantul

Acum 3 ani

iubeste muntele, dar codrul, ba pt. ca i-a lasat pe austrieci sa taie cat au vrut! Lasati ploconeala!
Raspunde

alzara1918

Acum 3 ani

Titlul- culmea stupidităţii depăşită de ...salvamonţi ! Căldură mare !
Raspunde

sibian crescut în buricul burgului

Acum 3 ani

Niciodată cei din Vechiul Regat nu vor fi capabili să iubească muntele, așa cum o fac Transilvănenii ! În Munții Făgăraș , Cindrel până în Retezat erau zeci de cabane întreținute ce cabanieri săteni din cel mai apropiat sat unde cu ajutorul unor mâgari se aprovizionau cu necesarul pentru montarniarzii veniți pe jos ! La astfel de cabane rar găseai un Petromax (lampă cu vapori de gaz) , nu erau telefoane , iar radioul cu galenă era alimentat de baterii ! Camerele erau cu priciuri unde se puteau culca și 12 turiști , pe saltele de fîn sau paie ! Sigur că președintele nostru și soția sa au copilărit pe aceste plaiuri mioritice unde cabanele Fântânele, Prejba, Bărcaciu sau chiar cele de pe creastă Suru, Negoiu sau cabana de la Oașa le trezesc amintiri plăcute !! Aș vrea să-i văd pe noii miniștri cu rucsac în spate suind pieptiș pe munte !! Sau mai bine cel mai mult aș vrea să vd cum ar arăta sulimanul Olguței după un asemenea efort ! De madam Firea nu pot să mă gândesc cu jenă amintindu-mi de afirmațiile fără pic de rușine adresate cuplului prezidențial cu aluzie la faptul că nu au copii ! Bine că ea ca iepuroaica face copii indiferent de bărbat !! Cât despre scuze , uitați, de unde atâta bun simț? Este clar că acest guvern emanat de urmașii Ciumei Roșii nu va fi niciodată demn de stima și iubirea Ardealului !!
Raspunde

justitiar

Acum 3 ani

De ce jignesti o mama? Dna Firea si-a refacut viata si a dorit sa-si incununeze iubirea cu copii. Sa nu crezi ca i-a fost usor sa aiba copii la 41 si 43 de ani... Nici mie nu mi s-a parut o.k. ca dupa 9 luni de la moartea sotului ei s-a si recasatorit, insa respect o mama...
Raspunde

sibian crescut în buricul burgului

Acum 3 ani

Cred că am răspuns JUSTIȚIARULUI , și aștept să văd cum vede dumnealui refacerea educației germane făcută copiilor și adoptată cu mult zel de românii din Sibiu ! Copil fiind urcam cu colegii de clasă pe jos până la Pâltiniș, iar alteori mergeam cu trenul la Sibiel și urcam la cabana Crinț sau cabana Fântânele ! Oare dumnealui are astfel de amintiri sau are dor plăcera să fie Gică-contra !!??
Raspunde

interlopul

Acum 3 ani

Prietene, si eu iubesc natura. De-aia ma doare sufletul ca s-au raiat ataatea paduri Da, asta era educatia germana> isi luau rucsacul si urau pe munte, in timp ce romanii mergeau in Dumbrava la mici si ber... FDar nu tot ce e german e superbun si ce e romanesc pite... De-aia o ducem asa ca sunt prea multe cozi de topor, mai ales printre guvernantiQ
Raspunde

justitiar

Acum 3 ani

Da, mergeam si eu la munte, la tara, la bunici si colindam toate dealurile si padurile...Stii... vorba poetului... Fiind baiet paduri cutreieram... Nu stiu in ce masura sibienii au adoptat educatia germana pt. copii. . Mai degraba, tehnologia germana, cumparandu-le de la 3 ani telefoane si tablete, iar de la 18 ani, masina...
Raspunde

mai complex

Acum 3 ani

Niciodata dacii si apoi romanii nu au avut gene si mentalitate de cuceritori si expansionism. Dimpotriva, au fost nevoiti sa se osteneasca legati de glie. De aceia nu le ardea de duca. In mentalul colectiv "ducacii" erau considerati inconsecventi sau aventurieri. Conceptul de "Cercetasi" s-a "nascut" intentionat in state imperialiste.
Raspunde