Duminică,
07.06.2020
Innorat
Acum
19°C

Grav accident în lanț pe str. Bâlea: 4 victime, între care una încarcerată

06 August 2019 07:36

Grav accident în lanț pe str. Bâlea: 4 victime, între care una încarcerată

Un grav accident de circulație a avut loc marți dimineața pe strada Bâlea din Sibiu, în urma impactului rezultând patru victime.

Polițiștii ajunși la fața locului spun că un șofer care circula spre gară nu s-a asigurat la trecerea de pe banda unu pe banda doi și a acroșat două autoturisme conduse regulamentar în jurul lui. În urma impactului mașina a fost proiectată în gardul unui imobil de pe partea dreapta a sensului de mers.

WhatsApp Image 2019-08-06 at 07.23.08

În autoturismul care a provocat accidentul se aflau patru persoane, toate fiind rănite, între care una încarcerată, anunță ISU Sibiu.

Medicii de pe Ambulanță asigură asistența medicală de urgență în acest caz și transportă la spital două persoane: o fată de 17 ani cu politcontuzii și un bărbat  de 21 de ani cu multiple traumatisme și contuzii. Celelalte victime sunt asistate de un echipajele SMURD. Echipajul de descarcerare sosit din partea ISU Sibiu lucrează la extragerea persoanei încarcerate.

Traficul în zonă se desfășoară cu dificultate.

WhatsApp Image 2019-08-06 at 07.23.09

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

21 comentarii

Seician

Acum 10 luni

Eu sunt una dintre victime si cu toții ne-am revenit si suntem bine.soferul nu a fost băut si nici nu avea numere de VL asta in cazul in care toții cei care ei stiu mai bine decat noi care am fost în mașină.si masina nu si-a luat-o prin banca pt k băiatul a muncit în străinătate sa isi poata lua masina.Rog cei care nu stiu sa nu mai comenteze inutil doar să se afirme cat de buni șoferi sunt ei.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Anonim

Acum 10 luni

Nu exista sofer care sa nu fi gresit vreodata, sa nu fi taiat calea la cineva sau sa se bage cu tupeu intr.o intersectie ca sa nu mai astepte ca nu il lasa nimeni sa iasa. Toti se baga fara sa isi dea seama de consecinte, indiferent de ce oras si judet, doar ca de cele mai multe ori au de suferit persoane nevinovate. Cand va dati seama e prea tarziu. Masinile nu.s problema, nu le doare nimic, oamenii sa fie sanatosi, sa invete sa aiba rabdare si sa lase nervii si alcoolul acasa cand urca la volan.
Raspunde

Jon Melon

Acum 10 luni

Asa crezi tu bai anonimule... sunt oameni care sunt atenti pentru ca au mai multa ordine in viata lor, in general iar pentru unii nesimtirea e regula si mod de viata, nu exceptie, aia e problema. De regula insii care nu semnalizeaza sunt si niste nespalati in general, dezordonati si haotici de fel, ca de-aia nici nu semnalizeaza. Toate astea au legatura cu nivelul de inteligenta... daca esti cu un IQ scazut, nu te duce mintea sa te speli nici dupa ce mergi la toalera si nici inainte, apai sa mai semnalizezi... pentru tine, toate actiunile tale de imbecil sunt in grija altora. Eh, utie ca in cazul asta grija altora n-a existat, cineva n-a pus frana si l-a intors pe toate partile si prin stalpi pe incompetent. Invatati fiecare sa aveti grija de voi, cam aia e ideea, samnalizati, fiti atenti, incercati cel putin care nu sunteti prea inteligenti, sa va faceti niste reguli si viata voastra se va schimba inspre mai bine. Cat despre gorjeni, valceni si alte oratanii... oamenii astia chiar au impresia ca ei sunt destepti dar poate ar trebui sa stie ca, stiintific vorbind, fiintele umane cu cat sunt mai proaste cu atat se cred mai inteligente. Le mai trebuie mult pana sa isi dea seama, din pacate... sa speram ca vor reusi.
Raspunde

Maria

Acum 10 luni

FELICITARI PT. COMENTARIUL IONICA
Raspunde

Asaniciodata

Acum 10 luni

VL, OT, GL,GJ , B ...SUD VEST sub acoperire...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Asaniciodata

Acum 10 luni

Pardon: Sud Est...sub sigla SB dar cu manele in suflet ...si oriunde cu geam deschis cot sprijinit si .... tare tare sa se audă intre ei ...accidentati din naștere
Raspunde

Eu

Acum 10 luni

Eu sunt curios, dacă era Audi, sau Renault sau Dacie, tot atâtea comentarii erau la articol..
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

ionica

Acum 10 luni

Atata rasimim intre Olteni Adeleni si moldeni. toti suntem oameni. si ptr cultura voastra masina avea nr rosii de SB. nu conteaza de unde este soferul .( sunt multi idioti in trafic indiferent de regiune) Ptr soferii de BMW nu s-a inventat semnalizarea.
Raspunde

rosu

Acum 10 luni

ionica, ai uitate de Mamamuseni, Dobogeni, Bateni, si Bucoeni.
Raspunde

Mirce

Acum 10 luni

In ce parte a volanului? :))) Se vede cat semnalizezi si tu :)))
Raspunde

Valentin

Acum 10 luni

NOE tu chiar știi să semnalizezi cu ștergătoarele! :))) Sper sa nu dau de tine în trafic.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Noe

Acum 10 luni

iti raspund si tie :)))))...da am gresit partea pe care sunt, din graba...dar te-ai prins de idee da?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Marius

Acum 10 luni

Permisul de conducere este un privilegiu si NU un drept. Astfel de "reușite" trebuie premiate cu interzicerea dreptului de a mai șofa.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Noe

Acum 10 luni

Pai normal ca se intampla asa ceva...fac pariu ca cel cu "cazanul pe roti " din imagine, nu a semnalizat nici o secunda intentia de a schimba banda, cum de altfel tot mai multi cocalari o fac in Sibiu, pe model Oltenia! Bai, invatati bai sa semnalizati ca de aia exista batul ala in dreapta volanului....
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

jojonel

Acum 10 luni

stanga volanului, dar indemnul tau ramane valabil.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kitsune Umi

Acum 10 luni

:) "bățul" e în stânga volanului, indiferent pe ce parte e acesta
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Gheorghe

Acum 10 luni

Semnalizare, intenția, e nula fără asigurare. Așa mi s-a scuzat un idiot care mi-a tăiat calea, ca el a semnalizat. De parca becul portocaliu da direct prioritate.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

cititor

Acum 10 luni

Din imagini pare un BeEmVeu (BMW). Arcurile rosii sugereaza ca a fost si "tunata". Rezulta un idiot care se crede sofer si care are senzatia ca o caruta este masina de curse, iar drumurile publice sunt piste ...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

adi

Acum 10 luni

La cum arată tigaia aia de bmw, sigur avea viteza regulamentara!!! Si aproape sigur are numere de Valencia! Mai lipseste volanul pe dreapta...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Raspandache

Acum 10 luni

Un cocalar a vrut sa fie smecher dar prostan fiind, n-a reusit decat sa-si bage pipitele in spital. Sunt curios cat avea alcoolemia si as vrea sa-i vad fața cand se trezeste. Probabil va boci dupa masina in fata băncii de la care s-a indatorat pe viata.
Raspunde