Duminică,
14.09.2025
Cer Senin
Acum
25°C

Noul centru comercial al Sibiului – Prima Shopping Center, inaugurat săptămâna viitoare

Noul centru comercial al Sibiului – Prima Shopping Center, inaugurat săptămâna viitoare

Prima Shopping Center, noul centru comercial al Sibiului, urmează să fie inaugurat săptămâna viitoare, la ieșirea din Sibiu spre Mediaș.

Dezvoltat de firma sibiană OASIS retail & development, Prima Shopping Center se întinde pe o suprafață de peste 9.000 metri pătrați și reprezintă doar o primă fază a unui proiect mai amplu.

Marea deschidere a fost stabilită pentru data de 7 octombrie, începând cu ora 9:00.

”Din cauza situației cu pandemia în creștere rapidă la Sibiu, am renunțat să facem un eveniment de deschidere, deoarece ne așteptăm la un număr mare de oameni și ar fi fost aproape imposibil să controlăm existența certificatelor verzi obligatorii la asemenea evenimente”, au explicat pentru Turnul Sfatului oficialii OASIS.

În total, aici vor funcționa pentru început 11 magazine, însă de săptămâna viitoare vor fi deschise opt dintre ele, restul câteva zile mai târziu.

Lista completă a brandurilor din noul centru comercial: C&A, Deichmann, Takko, Pepco, Numero Uno fashion, KiK, SuperZoo, Agroland, Flanco, Sportissimo, JYSK.

„În următoarea fază de dezvoltare vor fi realizate mai multe magazine de retail precum un magazin mare de jucării, două magazine de mobilă precum și mai multe magazine mici care completează mixul celor existente, dar și spații de servicii și mai multe restaurante. Întregul proiect Prima Shopping Center Sibiu va avea la finalizare, în 2023, o suprafață totală de 60.000 mp și va fi unul dintre cele mai mari proiecte de tip retail parc din vestul țării”, au mai explicat pentru Turnul Sfatului reprezentanții OASIS retail & development.

Oasis retail & development este unul dintre cei mai dinamici dezvoltatori de retail din România, cu peste 100 de proiecte de succes livrate în întreaga țară în ultimii 19 ani, pe o suprafață ce însumează 1,5 milioane mp de teren.

Dezvoltatorul de retail este deținut de oamenii de afaceri sibieni Klaus Reisenauer și Kurt Wagner.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 27497

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

8 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Hans Ludwig von Perișoaren

Acum 3 ani

Sibiul intra intr-o dimensiune a bunastarii, bogatiei si avutiei net superioare celorlalte capitale europene si centre de putere!
Raspunde

Aliona Tiribombă

Acum 3 ani

Muta-te in Petroșani, fii fericit ! Drum bun !
Raspunde

Mihai

Acum 3 ani

Asta ne trebuie nouă, mall-uri. Toate se scumpesc, toți se tampesc, oamenii ard prin spitale internați pentru o boală fantomă, noi deschidem mall-uri.
Raspunde

Otto

Acum 3 ani

cand pleci ?
Raspunde

Aliona Tiribombă

Acum 3 ani

Nu te trimite nimeni cu forta la mall... stai linistit. Te poti muta oricand in Nocrich, de exemplu.
Raspunde

John Doe

Acum 3 ani

Mall-ul este o investiție privată. Ce ai fi vrut sa facă investitorii, să facă presiuni pentru ieftinirea mâncării sau să construiască un spital?
Raspunde

Vrem adevarul

Acum 3 ani

Este o investitie privată. Nimeni din lumea aceasta nu va obligă sa mergeti acolo sa va risipiti banii sau sa luati vreo boala.
Raspunde

Satanael

Acum 3 ani

Alioșa nu răcește, Alioșa se călește! Alioșa nu e mort, e aici și face sport!
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus