Sâmbătă,
23.08.2025
Parțial Noros
Acum
22°C

Hoț specializat în Piața Cibin: Fura portofele, apoi folosea cardurile pentru operațiuni

Hoț specializat în Piața Cibin: Fura portofele, apoi folosea cardurile pentru operațiuni

Inspectoratul de Poliție al Județului Sibiu anunță prinderea unui tânăr sibian specializat în furturi de portofele în Piața Cibin.

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Sibiu au reținut miercuri un bărbat în vârstă de 24 de ani, din Șeica Mare, cercetat penal pentru săvârșirea infracțiunilor de furt - două acte materiale, respectiv efectuarea de operațiuni financiare în mod  fraudulos – încă două acte materiale.

”În urma cercetărilor efectuate a rezultat că, în zilele de 29 august, respectiv 5 septembrie, în timp ce se afla în zona Pieței Cibin din municipiul Sibiu, bărbatul ar fi sustras portofelele a două femei, utilizând apoi cardurile bancare ale acestora pentru efectuarea mai multor tranzacții.

Prejudiciul creat se ridică la suma de 1.500 de lei”, au explicat polițiștii.

Ca urmare a administrării probatoriului în cauză, polițiștii au luat măsura reținerii bărbatului pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță. Acesta va fi prezentat unității de parchet competente în vederea aplicării unei măsuri preventive.

Cercetările sunt continuate la nivelul Poliției Municipiului Sibiu, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 1740

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

4 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Emil

Acum 2 ani

Iohannis fura case cu acte de proprietate false.
Raspunde

Bambolero

Acum 2 ani

De la tine? A făcut neamu tău case și ți le fură el? Ești ridicolă șoșo :))
Raspunde

Emil

Acum 2 ani

Case inhațate banditeste cu acte de proprietate falsificate de autoritati dupa programul ''Romania educata'' https://www.youtube.com/watch?v=X6C4uev39Lc
Raspunde

Pix

Acum 2 ani

Pe tine te vad in puscarie.....
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus