Polițiștii Serviciului Rutier Sibiu intervin la un accident rutier produs pe DN14, la km 13+500 m, în localitatea Șura Mare. În accident sunt implicate 2 autoturisme, iar traficul rutier este îngreunat.
Din primele cercetări efectuate la fața locului, polițiștii rutieri au stabilit ca accidentul rutier s-ar fi produs pe fondul unei depășiri neregulamentare. Un sibian în vârstă de 45 de ani, în timp ce conducea autoturismul spre Sibiu, s-ar fi angajat intr-o depășire intrând astfel în coliziune cu un autoturism condus din sens opus de un bărbat de 24 de ani, din Cluj.

La fața locului a intervenit un echipaj SMURD împreună cu două echipaje SAJ dintre care unul cu medic. În accident au fost implicate 7 persoane, dintre care 6 au fost transportate la spital. Echipajul SMURD a preluat un bărbat și o femeie, ambii conștienți cu contuzii minore.
Echipajele SAJ au transportat la UPU o femeie de 33 de ani cu un traumatism de coloană și bazin și pe cei trei copii cu vârstele de 5 ani și 9 ani.
Copiii au suferit traumatisme craniene și faciale fiind policontuzionati prin accident rutier.
Polițiștii rutieri continua cercetările în vederea stabilirii cauzei și condițiilor in care s-a produs accidentul rutier.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: sura mare sibiu , trei copii la spita , sase persoane la spital , accident șura mare , foto
Vizualizari: 1697


Ultimele comentarii
Acum 4 ore
Ron
Acum 4 ore
Ciordache
Acum 5 ore
Kokos
Acum 5 ore
Livia
Acum 6 ore
Din avion