Claudiu Niculescu (foto, centru), antrenorul de la CSC Șelimbăr, liderul din Liga 2, a dezvăluit că a refuzat oferta formației Dinamo București, anunță GSP.ro
Fost antrenor la echipa alb-roșie în 2018, pentru doar două meciuri, Niculescu a dezvăluit că a refuzat oferta „câinilor”, dorind să facă performanță la CSC Șelimbăr, deși echipa nu poate promova în acest sezon în Superligă.
„Am avut în toamna asta discuții cu o echipă din Liga 1. Dar am refuzat, am zis că nu e momentul. Le-am mulțumit conducătorilor că s-au gândit la mine. Sunt un om parolist. Nu mai e niciun secret. Dinamo a discutat o serie de antrenori. Am fost sunat și eu, dar nu am ajuns la nicio negociere. Le-am mulțumit. Asta e o știre în premieră.
Cu două sau trei zile înainte de Kopic am fost sunat. Dinamo a sunat mai mulți antrenori... Nu, nu mi-a fost frică. Tentația e mare. E vorba de Dinamo. Dar am refuzat. Le-am mulțumit că s-au gândit și la mine. Am zis pas. Am un proiect interesant aici. Și care nu e nici măcar la jumătate.
Sunt într-un loc în care mă simt bine. Sunt sprijinit și ajutat. Sper ca de aici să fac pasul mai departe, când va fi. Orice antrenor vrea pasul în Liga 1 sau în străinătate. Dar acum vreau să fac performanță la Șelimbăr. Am o ambiție foarte mare. Mai ales că se fac eforturi ca din sezonul viitor să avem drept de promovare”, a spus Niculescu la GSP LIVE.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 2975
Ultimele comentarii
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
UnPSDist mandru
Acum 2 ore
Depinde de noi
Acum 2 ore
Riveran