Miercuri,
17.04.2024
Innorat
Acum
10°C

Președintele USR Copșa Mică schimbă culorile partidului: „Mă alătur echipei PSD Sibiu pentru a câștiga primăria”

Președintele USR Copșa Mică schimbă culorile partidului: „Mă alătur echipei PSD Sibiu pentru a câștiga primăria”

Președintele USR Copșa Mică, Màtèfi Rezsõ, s-a alăturat PSD, anunță președintele social-democraților din Sibiu, Bogdan Trif. Acesta va candida din nou la funcția de primar al localității, dar de data aceasta sub culorile PSD. Este al doilea reprezentant local al USR care anunță că părăsește partidul în ultima lună, după primarul din Micăsasa.

„Am decis să mă alătur echipei PSD Sibiu, pentru a câștiga Primăria Copșa Mică. Sunt un om cu gândire social-democrată, care își stabilește întotdeauna ca și prioritate oamenii. În luarea deciziei mele, a contat și conducerea județeană a PSD Sibiu, oameni tineri, cu viziune, care doresc să susțină proiectul meu de a face din localitatea Copșa Mică un oraș modern, așa cum ne dorim cu toții”, spune Màtèfi Rezsõ.

Màtèfi Rezsõ este în prezent consilier local în Copșa Mică, ales pe listele USR. În forul local, Rezsõ este membru al Comisiei pentru administrație publică locală, juridică, apărarea ordinii și liniștii publice, a drepturilor cetățenilor și protecția mediului. În 2020 acesta a mai candidat la funcția de primar al localității sub culorile USR-PLUS, dar s-a clasat pe locul al doilea, în spatele liberalului Daniel-Tudor Mihalache.

„Mă bucur că Eci, așa cum este cunoscut în orașul Copșa Mică, a decis să facă parte din echipa noastră. Este nevoie de un management performant la nivelul Primăriei Copșa Mică, oraș care a ratat, de-a lungul timpului, multe oportunități de finanțare a unor proiecte vitale pentru cetățeni”, a comentat decizia sa liderul PSD Sibiu, Bogdan Trif.

Am solicitat și un comentariu cu privire la decizia anunțată de Màtèfi Rezsõ conducerii USR Sibiu. Aceasta ne-a transmis că nu comentează plecarea colegului lor din partid.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Ion Surdu

de Ion Surdu

Redactor

Comentarii

29 comentarii

Kukuruku

Acum 1 lună

Si usr nu-i tot social democrat?
Raspunde

Arpad

Acum 1 lună

Dupa ce l-am votat, si-a aratat acum naravul. Un ordinar. N-as fi crezut niciodata ca se lasa convins de Claudiu Muresan aka (ce are ursu in loc de mana, trista) sa mearga in directia placutelor suedeze. Dar cand vin banutii de la Dafora, si sunt destui acolo, e loc si pt un inca un lache.
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Da' care-i ptoblema? Daca electoratului nu-i convine, nu -l voteaza. Nu ai voie sa-ti schimbi parerea?
Raspunde

Real Pardaillan

Acum 1 lună

Ba da numai că ei nu știau chestia asta.
Raspunde

Statul esuat roman

Acum 1 lună

zboara "doamna"...zboara...din floare in floare
Raspunde

Sibian

Acum 1 lună

Ca de obicei Trif nu semnează nimic. Ii lasă pe alții sa se dea cu capul de pereți.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Emil

Acum 1 lună

Nu greseste. Caracatita institutionala PSD-PNL este cea mai sigura umbrela infractionala a criminalilor Romaniei.
Raspunde

Kokos

Acum 1 lună

Alt traseist politic pe care nu ar trebui sa-l mai voteze nimeni!
Raspunde

Cornel Sibianul

Acum 1 lună

Alt traseist notoriu fără coloană vertebrală, care a cedat cântecelor de sirenă interpretate de Bogdan Trif. Sper ca locuitorii din Copșa Mică să-l sancționeze la vot pe 9 iunie .
Raspunde

Flavius

Acum 1 lună

desigur, d-nul a bagat in consiliu pe cumnatul https://sibiu100.ro/judet/sibiu-3-ani-de-inchisoare-cu-suspendare-pentru-un-fost-angajat-al-primariei-copsa-mica-si-actual-consilier-local-din-oras/
Raspunde

Elena

Acum 1 lună

Usr a dat dovada, ca pana acum au fost prosti, hoti, perversi si tradatori de țară. Cu drula, cu voiculescu, cu mihaila, cu nicusor dan, mai ales cu ciolos. Sa fi spalat pe creier sa mai ramai in usr, sau sa mai vorezi cu ei
Raspunde

Sarbu adrian

Acum 1 lună

Offff Eleno..ce rau este cand nu te doare.
Raspunde

Kokos

Acum 1 lună

Trebuie sa fii spălat pe creier ca să gândești așa! Privitul excesiv la ghită TV, latrina 3 , irealitatea TV, b1 TV dăunează grav sănătății!
Raspunde

Elena

Acum 1 lună

Sunt foarte relaxata dragule. Eu nu imi castig painea nici din politica, nici din administrația publică.
Raspunde

Elena

Acum 1 lună

Istoria a aratat ca Antena CNN nu a mintit in legătură cu perversii si hotii de la usr. O fi mai obiectiv CNN sau soros tv? Ati fost 3 zile la guvernare si a vazut o tara intraga ce gasca de prosti si hoti sunteti. Acum faceti joc de glezne pe langa lautarul de orban
Raspunde

Kukuruku

Acum 1 lună

Ca si cel la digi24
Raspunde

Ghita

Acum 1 lună

citi gogosi ai luat de la ciuma rosie ?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Victoria

Acum 1 lună

Dacă ai scrie și corect gramatical, te-ar mai băga lumea în seamă, dar ești praf, dragă. Lasă politica, că nu-i de tine.
Raspunde

Ionica

Acum 1 lună

Lenuto, lasa in pace scriitura ca nu-i de tine. Auzi la ea "sa fi spalat pe..." Analfabeta care are tupeu sa dea lectii!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Cristi

Acum 1 lună

nenorocitul se plange ca nu este apa in copsa si in cl voteaza impotriva- Hotarârea nr.80 din 28 noi 2023 privind avizarea Studiului de specialitate pentru stabilirea nivelurilor Indicatorilor de Performan?a ai Serviciului de alimentare cu apa ?i de canalizare în Aria Delegata a Operatorului SC APA TÂRNAVEI MARI SA Media?, a nivelurilor Indicatorilor de Performan?a ai Serviciului rezultate din Studiul de specialitate ?i acordarea unui mandat special primarului orasului Copsa Mica Proiectul de hotarâre este supus la vot si hotarârea este adoptata cu 9 voturi pentru si 5 voturi împotriva (dl Butuc Titi, dl Costea Cristian, dl Mátéfi Rezso, dl Secelean Nicolae, dl Muntean Vasile)
Raspunde

Zzz

Acum 1 lună

PSD in toata splendoarea: traseism - coruptie - promisiuni de influenta - amenintari cu controale de la autoritati pt cine nu lasa capul jos - moralitate zero - aplecare catre cetatean (sub zero) Bogdanel, nu o sa zboare nici avionul asta(de hartie), ***

*** Acest comentariu a fost moderat, deoarece conține injurii.

Raspunde

Nnr

Acum 1 lună

Traseit ...traseist dar oare a venit cu trotineta la noul partid sau a trebuit s o lase la usr?
Raspunde

Victoria

Acum 1 lună

Oricum are față de pesedist, n-ați pierdut nimic, copii.
Raspunde

Rostogan

Acum 1 lună

Foarte interesant cum un comentariu al userului "Elena" a strans peste 200 aprecieri pozitive in conditiile in care foarte rar un comentariu strange 100 de aprecieri pozitive+negative! Sa fie "sarcina de partid", sa fie spam? Sa nu uitam ca o distinsa ministra din actuala guvernare are o cohorta de "admiratori" care ii apologiaza orice decizie (inclusiv enormitatea cu burse date elevilor cu medii sub 5).
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Kokos

Acum 1 lună

De ceva vreme , voturile pe Turnul Sfatului nu mai sunt unice pe IP , poti vota de cate ori vrei . Redactia TS , poate faceti ceva sa reveniti la votul unic de pe un IP.
Raspunde

Dumbrava

Acum 1 lună

E simplu, intri prin incognito si iti dai cate voturi vrei. Ca orice lepadatura de partid.
Raspunde

Ghici

Acum 1 lună

PSDPNL'istiilor va pute-ti face cate conturi false vreti pentru a da like/dislike la comentariile carora nu va convine ceva...Un lucru este clar: Sibiul nu o sa mai voteze veci!
Raspunde

Mor de ras!

Acum 1 lună

#rezist :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) sau cum sa-i dau placuta suedeza USR-ului ( partidul de suflet)!

Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Sibian rezistent

Acum 1 lună

Oricat veti lovi in USR, in oamenii nostri frumosi, vom castiga alegerile si vom schimba din temelii aceasta tara medievala! USR este mai presus de orice!
Raspunde