Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Trafic restricționat pe A1, între Sebeș și Orăștie, pe sensul Sibiu – Deva, din cauza răsturnării unui camion cu lemne

Raluca Budușan
1
accident-a-1-sebes-8lca

Un autocamion încărcat cu lemne s-a răsturnat pe carosabil, joi seara, pe autostrada A1, pe sensul de mers Sibiu – Deva, între Sebeș și Orăștie. În urma accidentului traficul rutier a fost restricţionat, scrie Agerpres. 

Publicitate
Publicitate

„Traficul rutier este restricţionat pe A1, la kilometrul 372, sensul de mers Sibiu – Deva, din cauza unui autocamion care s-ar fi răsturnat pe carosabil”, a transmis Inspectoratul de Poliţie Judeţean Alba.

Publicitate

La locul accidentului s-au deplasat şi forţe de intervenţie ale Detaşamentului de Pompieri Sebeş.

„Nu sunt persoane încarcerate. Şoferul autocamionului este asistat medical de către echipajul SMURD. Se intervine pentru asigurarea măsurilor specifice la locul accidentului”, a precizat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Alba.

Sursa foto: Alba24.ro

Trafic restricționat pe A1, între Sebeș și Orăștie, pe sensul Sibiu - Deva, din cauza răsturnării unui camion cu lemne

Publicitate
Publicitate

Raluca Budușan
Raluca Budușan

Sănătate, Educație

0766 905 671

raluca[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

Un răspuns

  1. Avatar Asdfasdf
    Asdfasdf

    toti agaricii s-au facut soferi de TIR fara sa aiba suficienta materie cenusie la etaj si responsabilitate pentru mastodontii pe care ii conduc de zeci de tone. bine ca nu a cazut peste o masina mica… se plangeau toti ca nu avem autostrazi dar de fapt problema este ca nu mai avem soferi de TIR responsabili si corecti cu capul unde trebuie sa fie cat timp conduc. Cum naiba sa te rastorni pe autostrada pe drum drept? dar va spus eu cum avand alte preocupari de cat condusul sau facut filme pe Tik-Tok si alte bazaconii de genul

    2
    0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate