Reprezentanții Direcției Regionale de Drumuri și Poduri (DRDP) Brașov publică imagini cu deszăpezirea de pe Transfăgărășan. Drumarii preconizează că deschiderea circulației va avea loc în a doua jumătate a lunii iunie. Anul trecut drumul a fost redeschis în 6 iunie.
„Mult a fost, puțin a rămas! Continuăm cu toate forțele deszăpezirea de pe Transfăgărășan astfel încât să putem redeschide drumul în condiții de siguranță,” transmit marți drumarii.
Circulația pe Transfăgărășan s-a închis mai devreme în 2025, în 20 octombrie, din cauza condițiilor meteo nefavorabile.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Redactor
Alătură-te comunității
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Nu e 182. e 102.
Fără ochelari 182, cu ochelari 102.
Luati exemplu „Focus In the Park” de anul trecut unde „Dl” Marcovici ( protejatul dnei Fodor) a luat o caruta…
SIBIÁNCĂ, sibience, s. f. Femeie originară sau locuitoare din municipiul sau județul Sibiu. Vai, vai de limba română dacă nici…
În ce limbă a scris articolul? Strămoșii dumneavoastră ce părere au?













Lasă un răspuns