Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Bărbat de 34 de ani, omorât de urs în Prod. S-a încercat salvarea lui cu un elicopter SMURD

Alin Bratu
10
Locul în care a fost descoperit bărbatul ucis în Prod. Sursa foto: ISU Sibiu
Locul în care a fost descoperit bărbatul ucis în Prod. Sursa foto: ISU Sibiu

Un bărbat de 34 de ani din satul Prod, comuna Hoghilag, a murit după ce a fost atacat de un urs, anunță IPJ Sibiu.

Publicitate
Publicitate

”La data de 06 iunie a.c., Inspectoratul de Poliție Județean Sibiu a fost sesizat, prin apel 112, cu privire la faptul că, un bărbat a fost găsit decedat după ce ar fi fost atacat de urs.

Din primele verificări efectuate la fața locului de către polițiștii din cadrul Poliției Orașului Dumbrăveni  a rezultat faptul că un bărbat, în vârstă de 34 de ani, localnic, ar fi fost atacat de către un urs la ieșirea din localitatea Prod.

Publicitate

În urma evenimentului, bărbatul a fost găsit fără viață”, anunță polițiștii sibieni.

Cercetările sunt continuate de către polițiștii din cadrul Poliției Orașului Dumbrăveni pentru a se stabili circumstanțele în care s-a produs evenimentul.

ISU Sibiu a anunțat că a intervenit în această dimineață cu un elicopter SMURD , în încercarea de a-i salva viața bărbatului, însă nu s-a mai putut face nimic pentru el.

”La sosirea echipajului SMURD la fața locului s-a constatat că un bărbat în vârstă de aproximativ 34 de ani prezintă leziuni incompatibile cu viața, provocate cel mai probabil de un urs. Din nefericire bărbatul a fost declarat decedat”, precizează slt. Andreea Ștefan.

Publicitate
Publicitate

Alin Bratu
Alin Bratu

Politic

0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

10 răspunsuri

  1. Avatar Un Român
    Un Român

    Cam puține date, dar din poză pare să fie într-o grădină. Nici un comentariu cu „dacă le-ați tăiat pădurile” sau „ce căuta pe teritoriul lor”? Hai ăștia-„omenoșii de omenie”- care plângeți de mila animalelor și vi se rupe de oameni. Nu sar ong-iștii-care ne vor binele- cu replici imbecile? A murit un om, răspunde cineva?

    39
    14
    1. Avatar Gogu
      Gogu
      Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.
      3
      8
    2. Avatar HBomb
      HBomb

      Unde vezi tu grădină? Las că-i bine să vă mai rărească.

      0
      4
  2. Avatar kokos
    kokos

    De asta trebuie împușcați o parte din ei , s-au înmulțit necontrolat.

    31
    8
  3. Avatar newman
    newman

    Daca nu sunteti in stare sa aparati cetatenii de toate jivinele,trebuie sa le eliberati permise de port arma sa se salveze singuri.

    29
    5
  4. Avatar Doru
    Doru

    Câți oameni trebuie sa mai moară pentru a putea fi luate măsuri împotriva urșilor?
    O să ajungă să ne onlmoare în case!

    31
    8
  5. Avatar Kukuruku
    Kukuruku

    Daca Ponta si-a dat demisia pt Colectiv, unde nu avea nici o implicare directa, Nicusor trebuie sa-si dea demisia urgent acum. El opreste legea aia ca cica nu e studiu stiintific care divedeste ca sunt prea multi ursi. Nu se vede cu ochiul liber, in Brasov, Sibiu? Sau trebuie si sa moara nu stiu cati oameni ca sa se incadreze stiintific? Nu ajunge ca sunt dovedit mai multi acolo unde nu erau? Iar in locurile unde erau si acum 10 ani nu e absolut nici o dovada ca sunt mai putini. Si acelasi nr de ursi langa si in localitati are un grad mai mare de periculozitate decat acelasi nr de ursi in creierii muntilor.

    11
    4
    1. Avatar Adrian
      Adrian

      Sa vina presedintele ales :))

      3
      3
  6. Avatar Numa minciuni
    Numa minciuni

    De unde știți că a fost un URS? Minciuni, numa minciuni. Manipulați poporul la fel cum a fost și cu dronele de la Galați și Constanța.

    3
    4
    1. Avatar HBomb
      HBomb

      Corect! Așa cum tribunalul a anulat amenda individului care n-a văzut semnele rutiere, la fel să anuleze procesul verbal fiindcă nimeni nu a văzut ursul.

      1
      1

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate