Trei persoane s-au răsturnat cu mașina joi seară, pe un drum forestier între Lotrioara și Prejba, în Munții Lotrului. După ce au sunat la 112, în timp ce salvamontiștii din Sibiu și Păltiniș se îndreptau către ei, persoanele și-au schimbat declarațiile cu privire la producerea accidentului. Apoi au devenit recalcitranți.
”În autoturism se aflau trei persoane, toate reușind să se autoevacueze înainte de sosirea salvatorilor montani.
Un bărbat în vârstă de 23 de ani prezenta o plagă la nivelul genunchiului drept și a primit îngrijiri medicale la fața locului. O a doua persoană acuza dureri la umărul drept, însă a refuzat preluarea datelor și evaluarea medicală completă. A treia persoană nu prezenta acuze medicale.
Având în vedere atitudinea nepotrivită manifestată de unele dintre persoanele implicate încă din timpul apelului la 112, a fost solicitat și sprijinul unui echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Sibiu pentru asigurarea măsurilor de ordine și siguranță”, au informat oficialii Salvamont Sibiu.
Sursele Turnul Sfatului spun că persoanele respective le-au cerut salvamontiștilor să le scoată mașina din șanț. Iar când au văzut că salvatorii montani refuză au devenit recalcitranți. Acesta este motivul pentru care salvatorii montani au cerut sprijinul Jandarmeriei.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Administrație
Alătură-te comunității
2 răspunsuri
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Cumpărați chinezarii si după sa nu vă întrebați de ce se închid fabricilie auto/automotive din Europa/Romania. Câți din cei 100000…
Doamna Hildy, meri si proiectează standul de mici al lui nea Gigi din târgul de porci!
Noi venim anual cu Dacos Air de la New York pentru a ne bucura de micii din târgul Obor. E…
Cum este managementul, așa este și dezvoltarea de noi rute.
Mare tupeu la aceste doua nulitati sa-si asocieze imaginea cu cei doi eminenti.













Lasă un răspuns