Polițiștii din Biroul de Poliție Autostrada A1 Râmnicu Vâlcea–Deva au intervenit la un accident pe A1, sensul Sebeș–Sibiu, în care un autoturism s-a răsturnat. Din nefericire, o copilă de 5 ani a decedat. Doi alți pasageri au suferit vătămări și au fost transportați la spital.
Din cercetările inițiale, un bărbat în vârstă de 41 de ani, cetățean străin, conducea autoturismul pe A1 la km 262 și, din cauze care urmează a fi stabilite, a pierdut controlul direcției de deplasare. Autoturismul a intrat în coliziune cu parapetul median și s-a răsturnat.
O minoră în vârstă de 5 ani, pasageră în autoturism, a decedat în urma accidentului. O femeie în vârstă de 31 de ani, de asemenea cetățean străin, și fiul său de un an au suferit vătămări corporale și au fost transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

”Din nefericire, în ciuda eforturilor depuse de echipajele medicale, fetița în vârstă de aproximativ 5 ani nu a răspuns manevrelor de resuscitare, medicul fiind nevoit să declare decesul acesteia. O femeie în vârstă de aproximativ 31 de ani care a suferit un traumatism cranian și un traumatism toracic și minorul în vârstă de aproximativ un an, care a suferit escoriații au fost transportați la spital”, informează sg.maj. Marcu Raluca, din partea ISU Sibiu.
Traficul rutier a fost oprit temporar pentru intervențiile echipajelor la fața locului. Circulația a fost reluată și se desfășoară în condiții normale. Cercetările sunt în curs pentru stabilirea tuturor circumstanțelor accidentului.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Administrație
Alătură-te comunității
3 răspunsuri
Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.
Cine naiba pierde timpul ca să vadă ce face și ce spune fata asta cu buze umflate ??? Noaptea minții.
Ce-ai bre cu pateul? Zbiara oaia in tine si tu te dai mare ? Vezi-ti de viata ta!
Esti un dejectat social cu barca de 7k euro…….. bani cu care puteai sa iei meditații pt Bac.
Trag clopotele ca să știe și Europa că Germania se pregătește de război … o mănâncă un pic în dos.
Vedeți că este un spital și nu piața agroalimentară adică ați vrut să mergeți la ORL după aia la oftalmologie…













Lasă un răspuns